IT admin, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2016 01:33

Zdravím,

potřebuji nový stroj na servis, využití bude 70% internet, emaily, TeamViewer, Pohoda, Office, 2D Photoshop.
Ten zbytek ale budou všemožné pokusy s virtualizacemi (server), střih videa, testování HDD, SSD, RAM. Na Skylaku a DDR4 tady nic nemám, takže je volba jasná.
HDD se budou často měnit interně i externě (testy, zálohy, ..).
PC pojede 18-24h denně, 6 dní v týdnu, každopádně v téhle skříni už mám od včera i5 2400 s nějakým Akasa chladičem a zatím jede neslyšně, takže problém s LN nejspíš nebude.

Docela jsem spěchal a v 18:30 už moc velký výběr dodavatelů nemám, takže něco mám objednáno a jsem tady hlavně proto, že některými díly si jistý vůbec nejsem a váhám zda je nechat, nebo co nejdříve vyměnit - tím myslím zákl. desku, zdroj, SSD.

Sestava:
CPU Intel® Core i7-6700K (4.0GHz, 8M, LGA1151, VGA)
http://atcomp.cz/zbozi_detail.aspx?zbozi=400213
chladič CPU ARCTIC Freezer 13
http://atcomp.cz/zbozi_detail.aspx?zbozi=203902
ASUS MAXIMUS VIII RANGER
http://atcomp.cz/zbozi_detail.aspx?zbozi=401458
Kingston DDR4 16GB KIT 3000MHz CL15
http://www.czc.cz/kingston-hyperx-savag ... 71/produkt
240GB HyperX Predator M.2 x4 2280 SSD s PCIe Gen2 x4 pouze M.2 SATA
váhal jsem oproti Samsungu 950 Pro..
http://atcomp.cz/zbozi_detail.aspx?zbozi=391396
CoolerMaster GM 750W PFC v2.3, 80 Plus Bronze - to mě hlavně znepokojuje, bude to moc velký průser?
http://atcomp.cz/zbozi_detail.aspx?zbozi=331630
Fractal Design ARC XL R2 black window
http://atcomp.cz/zbozi_detail.aspx?zbozi=331207
GK nejspíš zatím zůstane integrovaná, případně tam můžu hodit R6850 Cyclone, co tady zůstala po tom upgradu herního pc z nedávného topicu.

A až příjdou rejpalové s tím že zakládám další téma, tak je to proto, že HW už moc nesleduju a skládačky už nejsou hodně dlouho moje parketa, umím uznat že nejsem nejchytřejší a i jako IT profík si radši nechám poradit od někoho aktuálně zběhlejšího, než si stát za volbou něčeho, čemu tolik nerozumím.¨
Díky všem!
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 3. 2016 05:32

No dobře to není, ale vzhledem k tomu kolik HW si ty kupuješ a jak často přijde mi to zvláštní....

Ale je fakt že dneska je na internet, maily a prehistorický SW, prostě i7k nezbytnost, to je fakt. Stejně jako (často) průserové m.2 SSD.

Testování, virtualizace(čeho), střih (v čem), jaké testování?

Hlavní je jak spěcháš, stejně to dopadne jak s NTB který jis vybíral každej měsíc jeden a ve finále ani jeden nekoupil (jen tušení, fakta nemám)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 3. 2016 09:08

Pokud SSD do M2, rozhodne nikoliv sata only. A spoustu dalsich veci mas, jak rikal kolega, ne uplne dobre. Objednavat neco stylem "rano to chci" mi prijde postavene na hlavu.

Tvou historii (ne)nakupu neznam, takze k tomu se vyjadrovat zatim nebudu. Celkove vzato, pokud bys chtel radu, mohu Ti ji poskytnout, ale zatim k tomu z predeslych radku nevidim prilisny prostor, ani nutnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2016 09:56

Pythone, ja ale vždy koupil a neslo o jeden stroj vybirany každý měsíc, nevim moc který ted myslis.. Loni jsem kupoval Yogu 500 a V15 Nitro, GK jsem sel do 390X Nitro.. Ještě jsem speciálně pro tebe dával do topicu s GK fotku :D

S tím SSD mě to zajímá - kde je problém, jaká je lepší alternativa? Bral jsem ho právě proto, že mám zatím zkušenosti jen se SATA SSD a chci vyzkoušet reálné zrychlení v různém využití.
Virtualizovat se bude Win Server a různé linuxové distribuce + různé verze Widli na testování SW, ale ne nutně současné, nic extra náročného.
Strih ujasneny nemám, Fall HD z D3300 a SJ4000, v Sony Vegas se moc nevyznám, dlouho jsem nestíhal, pocitam ze zkusím třeba Adobe.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 3. 2016 09:59

Kdepak máme cenovej limit?

Vem DSko a nevymyslej kolo...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2016 10:03

Nemame cenový limit, ale neprehanet :-)
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 3. 2016 10:14

The sky is limit...

Vem (U)LN DS v "ceně" + jako SSD dej Kingston KC400 a nech si to postavit. A budeš překvapený.

Na to co píšeš je i7k jako kanon na vrabce a to doslova. Hokusy pokusy s VT ti stačí i obyčejná i5.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2016 10:30

To mě mrzí, i5ku na Haswellu tady mám a když už jsem vybíral Skylake, dal jsem tam i7.
"Klasických" SSDček mám tuny, ty M2ky jsem tímhle chtěl hlavně vyzkoušet, v čem jsou teda špatné?
Třeba o Samsungu jsem se tady dočetl zajímavé věci. Jako obchodník a spíš SW správce do toho tak nevidím a zpětně mě mrzí, že jsem tomu díky reklamštině sám uvěřil a prodal jsem 850 EVO desítky.
To na čem si takový "ultimátní" stroj postavím a odzkouším - to budu dál doporučovat a prodávat, tak bych se nerad sekl, ale kromě zjevného přepalu jsem zádrhelů moc nenašel. V čem to teda je?
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 3. 2016 10:39

Pokud trváš na i7, nevím proč. Na SkyLakeN taky netuším proč. Doporučím ti AsRock Extreme 4/7.

Ohledně toho m.2 ssd. No dejme tomu že u ShitSungu špatným návrhem to začíná, ThermalThrottling to pokračuje a končí to smrti za 15minut... jsou lepší disky, ale ty nemají tak silný marketing. Bohužel/bohudík.

KC 400 je supr co se týká IOPS, monitoringu a vůbec je to povedené ssd.

Osobně bych M.2 nechal ještě chvilku spát. Než se vychytaji mouchy a nebo přijdou pořádně SSD.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2016 11:16

Skylake kvuli DDR4, na diagnostiku pamětí.
Já tam ale mám HyperX Predator od Kingstonu, ne Samsung .. Ale chápu a beru navědomí, ještě to teda není tak vychytané jak by mělo, zvážím výměnu za normální SSDčko.
KC400? Hodně jsem četl chvály na Savage, takže které? Ideálně něco co je použitelné i ve 120GB. (ne tady, ale na prodej)
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 3. 2016 11:28

Sorry to je moje chyba, spletl jsem si to s druhým tématem... ale já bych to nechal ještě spát.

KC400 je "lepší verze" Savage má víc IOPS, ale pokud to neocenis, což asi ne, tak klidne Savage. Jak říkám popletl jsem si že chceš Shitsung.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2016 12:45

KC400 je jen o stovku dražší, problém v tom nevidím, když jsem doted prodával EVO 850, které je ještě o pár desetikorun dražší.

Objednám nějaké 120GB a 240GB KC400 tak jako tak na prodej, co s tím M2 Predatorem se musím rozhodnout, ty čísla jsou lákavé a už přišel, ale pokud to ještě není vymakané, jsou to vyhozené prachy :-)
Jinak ty 840,850 EVO i když je to teda prý peklo, naštěstí zatím spolehlivě všechny fungují (65% 120GB, 30% 250GB, 5% 500GB), co jsem tak pochopil z místních příspěvků, je tam nějaký odrb, že se hlavně u 120GB během pár vteřin vyfláká nějaká cache a pak to jede velmi pomalu. Ale placebo mají asi zmáknuté dobře, protože za 2 roky jsem problém neměl, ještě jsem je protláčel oproti těm zpraseným V300 které se dávají jako standart do Triline a Lynx sestav.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 10. 3. 2016 13:10

Jestli chceš ten M2 Predator jen pro sebe na testování, co to vydrží a jak se chová, tak do toho klidně jdi. Podle toho co píšeš, má celá sestava být jakási testovací stanice, kde v případě nějaké závady není problém díl vyměnit za jiný a jede se dál.
Pokud by prioritou byla spolehlivost, tak zvol nějakou osvědčenou variantu.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2016 13:51

Asi tak.. všechno je zálohované, když chcípne SSD, hned během 10 minut nahodím jiné a vytáhnu zálohu.
Spíš se pořád snažím pochopit, v čem spočívá průser těch M2 PCIe, ty papírové čísla jsou totiž hodně lákavé.
To samé ty RAMky, za ty peníze by mohly být 32GB v nižší frekvenci, taky nevím jestli to bude mít efekt, ale zatím se tady řešila jen ta i7 a Skylake, což je to jediné, čím jsem si jistý, narozdíl od RAM, disku a zdroje.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 3. 2016 13:53

V tom že se blbě chladí, nemají moc jak.

RAM vem radši větší jak rychlejší, to jasné poznáš když tam pustis pár virtualu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků