HTPC do 5k?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mike.M 14. 3. 2016 10:49

Kobibuntu je na bazi Lubuntu, pokud kodi vypnes a prihlasis se do Xfce tak je to taky temer totozner prostredi jako XP, jen ne modrozelene ale sede, Ale pomoci toho DO to jde ovladat uplne luxusne. Muzes pouzit i jiny MCE dalkovy ovladac s IR na USB. Je jich spousty. a na wiki.kodi.tv najdes podporu tech DO. Timpadem nepotrebujes klavesnici. Ta Case je i s PicoPSU 60W zdrojem i adapterem. Toto ti predci Rpi mnohonasobne. Navic toma 1Gbit , SATA a spousty jinych.

a jak pise Kineczek: 4GB pokud chces Win. 2GB na kodi a Lubuntu uplne postacuje. Me to bezi z USB3 flash kde mam system. ma USB2 mam zalohy dokumentu co mam na plotnnove, ktery je pripojen SATA. Rychlost prenosu je paradnicka.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 3. 2016 10:53

Já nevím, i když jsem zkoušel ovládat rPi pomocí klávesnice a myši, nebo jen Lenovo věci s trackpadem a klávesnicí tak prostě zvítězilo CEC a ovládání od TV.

Nesnáším miliardu ovladačů na stole, pod stolem, v šuplíku.

Jen osobní názor, já bych HTPC bez podpory CEC nebral ani zadarmo.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 14. 3. 2016 10:55

Python: Jen dotaz, podle me nezalezi ani tak na MMC, ale na TV zda dokaze pres HDMI ovladat MMC ne? Nemas nejaky clanek popis ohledne toho? Protoze ja to ovladam 3 ovladaci, sice mam AV Receiver DENON z programovatelnym ovladacem, ale bez HDMI. a Kodibuntu to bude podleme umet.

ted se divam Kodi to umi a ja ctu a mam Samsung a tam je Anynet+ ted jsem se docet ze je to HDMI CEC. Zkusim to si nastavit.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 3. 2016 11:03

Tam je na prd že to musí umět jak TV, tak HTPC, tak OS.

Já mám první rPi + Xbian + LG TV (model bych musel pohledat) jedna z prvních 100Hz LED FHD a díky bohu hloupá.

Přemýšlel jsem o HTPC a vždy jsme skončil na tom že ty desky neumí CEC na HDMI, krom pár AsRock co jsem koukal, ale je to tak rok ale obámá se že se situace moc nezměnila. Každo pádně tu je řešení HDMI-CEC-USB bazmeku, Pulsar to tuším vyrábí, ale to už je bazmek na bazmek.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 14. 3. 2016 11:10

No jak jsem psal zatim mi to resi ovladac od Denonu programovatelny. Ale tam taky musim prepinat vstupy, ktery pristroj chcu prave ovladat.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 14. 3. 2016 12:27

Raspi2 bych už rozhodně nedoporučil,RPi3 je o dost lepší.

To přehřívání je nafouknutá bublina čistě jako htpc to nejspíš nikdy nevyužiješ tak aby se to roztopilo. Za druhý na zahraničních webech psali, že pohodlně stačí ke chlazní nějaký pasiv. Takže to není žádný problém k řešení (kus hliníku za pár korun).

Nicméně při rozpočtu 5K bych asi koupil nějakou mini case se zdrojem, do ní desku s Celeronem s pasivem, plus RAM a disk... Možná to ještě zbudou love na malé SSD nebo koupit NUC jak někdo psal předemnou.

Myslím, že není co řešit, hodil bych na to Lubuntu s kodi a nazdar.

htpc x86 má jednu výhodu, připojíš na něj USB TV tuner stick (500,-) a lze používat k nahrávání pořadů

Nehledě na to, že to na tom lze současně pohodlně sosat torrenty a spoustu dalšího, ftp server...

Neříkám, že s RPi by to nešlo, ale ten Celer má přecijen víc výkonu.
A pokud netoužíš po plnohodnotném linuxu, zkusil bych na to nahodit betu RemixOS
lojzak02
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 14. 3. 2016 13:35

lojzak: a co tady celou dobu rikam ja... Pokud je 2300,- za desku s Celeronem 3050 moc tak na HTPC uplne staci i Celeron s J1800 o 700,- jacinajsi. Ja mam ten j1800 a rikam vse jede jak ma. Kodibuntu to jisti a to i pri prehravani jede na 40% jedno jadro. a to prehravam HullHD s DTS 5.1 stopou.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 14. 3. 2016 13:50

Pokud chce fakt jenom přehrávání filmů, tak si vystačí i s tím RPi.

Jestli od toho čeká víc, tak NUC, nebo desku s Celerem, jakej zvolí závisí na rozpočtu a zase co od toho čeká... když bych to chtěl občas použít i k něčemu náročnějšímu, tak s výhledem do budoucna bych si těch 700,- klidně připlatil. I s tím rozpočtem 5K lze postavit robustní htpc kterej může běžet 24/7 použít ho k řadě dalších věcí.
lojzak02
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 15. 3. 2016 08:07

už jsem si říkal, že fakt to RPi(asi 3).. co ta kinova nová sestava za 5k resp. bez disku za 3,6k s tím, že disk bych asi nějakej našel doma..

na druhou stranu.. byl bych rád, kdyby to aspoň nějak se dalo ovládat tím dálkovým ovladačem.. dalo by se to vyřešit? možná tam nakonec bude i nějaká myš nebo klávesnice ale.. určitě bych chtěl aspoň okrajově to ovládat ovladačem..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod em.tom 15. 3. 2016 08:17

Pokud si dáš na RPI OSMC, vystačíš si s ovladačem k TV, pokud to zvládne televize. Ověř, jestli umí službu CEC.

https://www.youtube.com/watch?v=-9vgJ4u4saI
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků