Výběr ntb - práce, střih videa, hry do 35tKč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Georga 13. 12. 2015 22:33

Zdravím,
prošel jsem diskuze i eshopy a mám docela jasno v tom co chci. Dostal jsem se k tomu, že mám dva horké favority a nějak se mezi nimi nedokáži rozhodnout. Každý má své pro a proti.

Moje požadavky:
- Core i7 (ale ne U verze)
- cena ideálně do 35tKč
- musí to být použitelné spíš na práci než na hry (tzn. výdrž na baterku alespoň 3h, přenositelnost, tichý provoz při běžné práci, ...)
- aby to příliš nesnižovalo výkon cpu při delší zátěži (např. renderování videa)
- výkonná grafika
- střih videa, CAD, sem tam nějaká hra (asi začnu s GTA5)
- aby to pár let (>5) vydrželo
- ntb bude většinu času na stole připojený k ext. monitoru, nicméně poměrně často jezdím do zahraničí, kam ho budu občas tahat s sebou

Můj výběr:
Lenovo IdeaPad Y700-15ISK https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y700-15isk-black-d3861189.htm?catid=18842920
+ vzhled
+ lepší zvuk
+ 16GB RAM
+ lepší klávesnice a touchpad
- lesklý displej


Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II https://www.alza.cz/gaming/acer-aspire-v15-nitro-black-edition-ii-d3809865.htm?o=1
+ matný displej
+ malinko levnější
+ USB 3.1 Type C
+ lehčí o 300g
+ o něco větší výdrž na baterii dle testů

Mátě někdo zkušenosti s výše uvedenými modely a jejich výhodami/nevýhodami?
Georga
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 12. 2015 22:43

- musí to být použitelné spíš na práci než na hry (tzn. výdrž na baterku alespoň 3h, přenositelnost, tichý provoz při běžné práci, ...)
- aby to příliš nesnižovalo výkon cpu při delší zátěži (např. renderování videa)
- výkonná grafika
- střih videa, CAD, sem tam nějaká hra (asi začnu s GTA5)

Tak jak... + vybíráš na poli herních ntb a né pracovních. Co třeba rozšířená záruka.

Y700 jsem bohužel ještě neměl, ale mám ho přislíbený.

Acer V Nitro je takovej evergreen.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georga 13. 12. 2015 23:11

Chápu, ale myslím si, že vybrané ntb docela slušně moje, ještě nedávno by se dalo říci - protichůdné, požadavky splňují. Navíc, je to na "práci" doma a ne ve firmě.
Rozšířená záruka by byla fajn. Mám rád Dell (chci novým ntb nahradit bezproblémový Latitude z roku 2008), ale tam jsem při požadavku na 45W Core i7 cenově někde jinde než bych si přál.
Georga
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 12. 2015 00:46

Kukni po hp zbook 15, nevim ted z hlavy, kolik stoji, ale 35, max 40 by ses mozna vlezl.
4jadro, grafika pro cady a hl.chlazeni, kere ten ntb utahne v plne zatezi, dlouhodobe, bez poklesu vykonu nebo neprijemnych teplot, proste je to workstation. Vydrz neni az tak zla, vzhledem k vykonu, je tam hodne velka baterka, kukni recenze na notebookchecku.

Jinak ta gpu na cad fajn, na hry, no, nasel bys urco vykonnejsi za tyhle penize. Proste je to spise na praci nez hry.

Max ram je 32gb ve 4 slotech, standard zaruka 3r, moznost dele.

Z tveho vyberu radeji acer nez lenovo.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georga 14. 12. 2015 20:32

Tož díky. Asi vezmu ten Acer.
Georga
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 12. 2015 21:01

Y700 bude zítra / pozítří u mě, tak pokdu si počkáš ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georga 14. 12. 2015 22:02

Počkám rád :-)
Georga
Junior

Odeslat příspěvekod Georga 20. 12. 2015 14:27

Tak Acer je doma. Zatím dobrý. Ta výkonová rezerva je fantastická, je to obrovský rozdíl proti Učkovým procesorům.
Při normální práci funguje téměř něslyšně, zvýšení hluk a teplota se dostaví jedině při hraní.
Georga
Junior

Odeslat příspěvekod PoetaBezrymu 20. 3. 2016 21:22

A proč sis nekoupil tohle Lenovo: https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y700-15isk-black-d4028119.htm, které má stejnou konfiguraci, jako ten Acer a přitom byl jen o tisíc korun dražší?

Sám jsem vlastnil předchozí Y50ku, což je předchůdce Y700ky a když si na něj člověk zvyknul, tak mu pak všechny ostatní notebooky připadali vizuálně jako dětské hračky...

A ozvučení mají notebooky Ideapady jedny z nejlepší v dané kategorii..

Ale tak nechci ti kazit radost z koupě :-)
PoetaBezrymu
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků