Filmy, office - 15,6 palce - 20000,-

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod teplice 20. 3. 2016 23:53

Ahoj, prosím o pomoc s výběrem nového notebooku /náhrada za acer extensa 5220/.

- rozpočet: 16 tisíc strop
- určení notebooku - kancelářské aplikace (prezentace, práce s textem), úprava foto (amatérská úroveň), občas filmy a seriály
- ergonomie: nic externího připojovat nebudu, notebook bude pouze doma, občas ve škole
- velikost: super by bylo 15, 6 palce, teď máme 15,4
- odolnost - konstrukce: u současného ntb máme již druhý kryt víka, protože praskaly panty, toho bych se rád vyvaroval
- výdrž na baterie: tím, že bude převážně doma tak je to víceméně jedno
- servisní možnosti: možnost rychlejší opravy by byla fajn, ale protože doma bude ještě současný ntb, tak je to spíše bonus
- konektivita: asi jen hdmi, s usb počítám :-)

Rád bych full hd displej a ssd disk, naopak nepotřebuju mikfrofon, webkameru...ocenil bych ale mechaniku a numerickou klávesnici. Jsou tyhle požadavky s touhle cenou reálný?

Díky
Naposledy upravil teplice dne 21. 3. 2016 18:52, celkově upraveno 1
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 3. 2016 12:03

Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 21. 3. 2016 12:24

Díky za tipy, bohužel ale ani jeden nemá ssd disk :( Ikdyž je to na požadovanou práci vůbec nutné?
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 21. 3. 2016 12:43

ntb s ssd v téhle ceně moc nejsou musíš si najít levnější, do něj dokoupit ssd a interní hdd dát do šuplíku,

u 15" s dvd mechanikou lze hdd dát místo dvd mechaniky
lojzak02
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 21. 3. 2016 14:43

...no doplnil bych, ze vetsinou. Existuji vyjimky, ktere pri pripojenem disku misto mechaniky nenabootuji.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod teplice 21. 3. 2016 18:50

Díky za příspěvky. Po uvážení jsme navýšili rozpočet na 20 tisíc, pomůže to ve výběru s těmito požadavky? :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků