Windows XP se nespouští

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MirekK 2. 4. 2016 06:11

Na svém starém PC, který nemá ani připojení na internet, se mně nyní při spuštění PC objeví hlášení "Službě nebo funkci byl přidán neplatný parametr" a Win XP se nespustí. Je možné si nějak pomoci? Prosím o pomoc pro starého člověka a srdečně děkuji.
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod Heta 2. 4. 2016 07:02

Zkusil bych vložit instalační CD s Windows XP, nabootovat z něj a pak dát volbu "Opravit Windows".
Heta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 4. 2016 07:50

Co tomu předcházelo?
Nainstaloval a použil jsi nějaký tweak/čistič?
Testoval jsi stav RAM a HDD (boot z ext. média)?
Lze bootovat do nouzového režimu?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekK 2. 4. 2016 11:34

Přejít do nouzového režimu to nepomohlo. Vzhledem k tomu, že mám PC na své chalupě, nic jsem neinstaloval a samozřejmě testovat neumím. Stalo se to, když jsem to spustil po příjezdu a nebylo v budově teplo.
Novou instalaci WinXP jsem chtěl spustit z USB flash disku, kterou jsem si dovezl ze svého bydliště, ale vložený disk nemám možnost na tom PC spustit. Optimalizaci systému WinXP mám uloženo na CD, ale počitač ho nespustí.
Obdržel bych jěště poradu? Děkuji oběma pomocníkům.
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 2. 4. 2016 12:09

Pokud bylo PC celou zimu (nebo několik zim) v nevytápěném a vlhkém objektu, je velice pravděpodobné, že mohla umřít nějaká HW komponenta. Elektronika je na takové podmínky hodně háklivá.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekK 2. 4. 2016 12:21

Jenom bych k tomu ještě dodal, že se mně za nějakou dobu WinWP spustilo, nějakou dobu to fungovalo, potom byl znovu problém se spuštěním, několikrát se to po vypnutí PC dobře spustilo. Nyní to již vůbec nejde spustit. Co bych mohl udělat, abych to spravil?
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 2. 4. 2016 13:28

Na úrovni svých znalostí toho moc udělat nemůžeš: Zkontrolovat baterku CMOS, jestli nejsou nafouknuté kondenzátory na základní desce, usadit desky ve slotech. Víc toho neuděláš. Těžko budeš mít nějaké díly na výměnu.
Takže vlastně nemůžeš udělat nic.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 2. 4. 2016 13:29

Mohl odejít harddisk nebo cokoliv jiného a to se dost obtížně diagnostikuje. Zkus spustit z CD nějakou live distribuci linuxu a pokud pojede bez problémů, otestuj RAM, disk a ostatní HW. Pokud si na to netroufáš, nebo vůbec netušíš co s tím, raději to dej někomu, kdo se v tom vyzná líp.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekK 2. 4. 2016 15:30

Až pojedu na chalupu (za cca 3 dny), zkusím něco provést.
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 4. 2016 20:37

OS nenabootuje do nouzového režimu a není to způsobeno instalací nekompatibilního nízkoúrovňového sw => hw závada -> servis.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 2. 4. 2016 23:18

Otázka je, zda se to vůbec vyplatí, předpokládám, že se jedná o PC cca 10 let staré a tedy s nulovou hodnotou.
Tady bych asi doporučil koupi nějakého staršího funkčního stroje za pár korun.
tombas
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků