Poděkování stavba PC Python.p

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kaharin 14. 1. 2016 19:41

Zdravím a pozdravuji všechny uživatele tohoto fóra !

Touto cestou bych velice rád poslal poděkování uživateli Python.p

Domlouvalo se sestavení , odladění , otestování a možné přetaktování pc sestavy.

Sestava : https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0 ... XK0131ZS01

Skládalo se vše do Černé Perly : https://www.alza.cz/fractal-define-r4-b ... 51.htm?o=2

Ted k tomu důležitému!

To jak se vše domluvilo tak se i stalo !

Python.p vše poskládal,odladil,přetaktoval a otestoval.
Precizní práce hodná profesionála !
Po přivezení a předvedení velice ochotně odpovídal na moje dotazy.

V kompu jsou nastavené ventilátory (fany) tak , aby pracovali v závislosti na zátěži.
V kompu j i kompletní záloha pro obnovení Windows.
Na grafickou kartu jsem měl prý stěstí na dobrej kousek.
Šla v pohodě přetaktovat ale neptejte se mě na nárůst výkonu :mrgreen:
Neměl jsem požadavek LN a při běžném používání, ani nepoznáte, že PC pracuje.
Grafika bez zátěze jede pouze na pasivni chladič !

Každopádně Vám všem, kteří přemýšlíte o stavbě PC mohu tohoto člověka jen a jen doporučit.

Pár fotek ze stavby :

Uvidime jak dlouho tam fotky vydrzi.
http://imageshack.cz/album/vn
Můj dinosaurus :
Bedna už neznámá
Zdroj seasonic S12 520W 80plus
deska M2N-E
procik amd athlon 3800+ 2,01Ghz dual core
grafika msi GT610 2gb ram
ramka corsairy 2x 512mb + 2x 1gb , vše 800mhz
HDD seagate baracuda -1x 500gb + 1x 1tb
kaharin
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 1. 2016 02:22

Jen dodám ještě nějaký starší ref.

Univerzál, semi-LN, 30000
Semi LN herni PC, 28k CZK
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kudlajz 1. 3. 2016 08:38

Zdravim,

pridavam se ke zdejsim spokojenym uzivatelum, kteri si nechali poskladat PC sestavu od Pythona.

Moje sestava: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... GO0131ZS01 + Fractal R4

Cable management je na vybornou, nikde nic netrci, skrin je krasne cista.
CPU pretaktovano na 4.4 GHz stabilne, klasicke teploty, GPU taktez pretaktovana, ale v nekterych hrach byla trochu nestabilni, ale jako zkuseny uzivatel jsem si upravil frekvence :)

V idle je PC temer neslysny, vetrak na GPU se netoci vubec, vetraky ve skrini se toci minimalne a pri zatezi se hluk zvedne minimalne. Pri hrani v 11 vecer, kdy je v celem dome klid je i tak PC velmi tichy.

S Pythonem byla take skvela domluva, ve vsem mi poradil, po slozeni PC privezl, ukazal mi vse co je kde jak nastavene (OC, zalohy Windows atp.)

Nize prikladam par fotografii:

Obrázek
Obrázek

Za me tedy spokojenost a urcite bych doporucil :)
Macbook Pro 13" Retina
kudlajz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 3. 2016 10:11

Což mi nedá spát, protože PC trpěl 48h StressTestem GPU a CPU.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omualo 1. 3. 2016 11:04

Což mi nedá spát, protože PC trpěl 48h StressTestem GPU a CPU.

U grafik je to osemetnejsi, proste se najde souhra instrukci, kde to bude blbnou, zvlast kdyz je to ladeny k max vykonu. Navic prepisy pameti tam budou jine nez v klasicke ram - vetsi moznost ovlivneni vedlejsi bunky. A bude hur = dan za nizsi vyrobni procesy.
U CPU jsou instrukce lepe zdokumentovany, tak na nej jsou kvalitnejsi testy stability, ale kdyz se v navrhu objevi drobna chybicka ... Skylake s AVX2.

Jinak NADHERNA prace, to chce talent a par let cviku.
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 3. 2016 11:16

Děkuji.

No fakt mi to vrtá už dlouho hlavou. Protože tohle se mi ještě nestalo a je to škrlaloup na mé pověsti :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soap mactravish 1. 3. 2016 20:09

Stane sa. Ja som mal i5 2500K ktorá bola @ 4,6GHz a pri WOT mi vyhodilo raz za mesiac Bluescreen, inde všade rock stable. Neriešil som. Nejaká neočakávaná výnimka v jednom, jedinom SW nebol dôvod pre znižovanie.



Inak čo sa týka Slovenska, tak Stred a po dohode aj ostatné časti môžem vyriešiť aj ja, keby mal niekto záujem po SS pošlem referencie a vzorky práce :)
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 1. 3. 2016 21:16

Taky jsem měl "100%" stabilní i5 Haswell na 4,6Ghz. Pouze v jedné jediné hře a ještě pouze v jedné mapě a plném počtu hráčů na serveru to nezvládalo.

Ale 4,4Ghz je hodně málo.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 2. 3. 2016 11:33

Mam pocit, ze Furmark u Maxwellu neni uplne idealni k testovani teplot a stability, pze s moji GTX 980Ti mam na grafice napr. ve hre Rocket League o 5-10°C vic nez ve Furmarku.
I kdyz k Furmarku pustim OCCT na CPU zatez, tak ta teplota uz skoro nestoupa, takze zatizenim procesoru ve hre to nejspis nebude.
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 2. 3. 2016 18:06

Na testování stability herního PC jsou kupodivu nejlepší hry. Stačí ARMA 3 nebo Battlefield 4 při plných serverech a hned je vidět, kde je problém.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 2. 3. 2016 20:28

Tam tezko zaridis, aby byl nekolik hodin plny server, kdyz potrebujes nekolik hodin mit spustenou zatez :)
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalsons4 24. 3. 2016 14:09

Zdravim všechny,

rád bych se také připojil s poděkováním Pythonovi za pomoc s výběrem, sestavením a přetaktováním mojí nové PC sestavy, jsem maximálně spokojen.

Sestava: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... MM082NNA01

Jinak sestava je podle mého názoru velmi tichá, vše velmi dobře odladěno, za mě naprostá spokojenost.

Velmi ochotně a rychle odpovídal na všechny mé dotazy, v průběhu realizace nenastal jediný problém, vše proběhlo hladce.
Cable management je proveden na výbornou, ostatně jako u všech jeho sestav.

Hotovou a otestovanou (48h v plné zátěži) sestavu přivezl, ukázal veškeré nastavení a zodpověděl všechny následné dotazy. Po celou dobu byl velice příjemný, ani náznak toho, že bych ho obtěžoval svými hloupými dotazy :)

Foto nemám, ale Python na požádání určité rád pošle, ale vzhledem k sestavě není moc co ukazovat.

Za mě tedy absolutní spokojenost a s klidným svědomím mohu doporučit jeho služby. Až bude aktuální další PC (upgrade), tak se něj opět obrátím. :)
michalsons4
Junior

Odeslat příspěvekod petrset 8. 4. 2016 10:02

Také se chci přidat ke spokojeným uživatelům PC od Pythona.

Stavěl se výkonný i7 stroj s důrazem na tichý chod.
Vycházelo se ze specifikace probírané zde:
Kód: Vybrat vše
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?
f=932&t=1247610&p=11091896#p11091896
kde jsem se nakonec přiklonil k výkonnějšímu řešení.

Dal jsem na zdejší reference a s přístupem Pythona jsem byl maximálně spokojen. Jirka průběžně komunikuje a dokáže dobře poradit už se samotným výběrem součástí. Výsledek splňuje to, co jsem očekával – je to rychlé a velmi tiché. Jirka PC sestavil, zahořel a přivezl (a to jsem z Prahy).

A co musím ocenit nejvíc. Přestože byl PC zahořen, po pár dnech dalšího provozu se začaly vytvářet artefakty na obrazovce způsobené špatnou pamětí v grafice. Jirka se o vše postaral a od dodavatele vyřídil novou grafiku, kterou mi vyměnil. Prostě naprosto perfektní servis.

Jednoznačně mohu Pythona doporučit. Za mě maximální spokojenost.
Petr
Naposledy upravil milsimr dne 8. 4. 2016 10:22, celkově upraveno 1
Důvod: Nefunkční URL
petrset
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 14. 6. 2016 01:12

Přidám se k poděkování, Python poradil, postavil, přechladičoval, odladil ... dobrá práce :-] Pár drobností ze stavby jsme zdárně odstranili, rozumí tomu.

Šlo o skylake, 980 s accelerem, semi-uln.
LammerOutsider
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavek_rysavy 17. 6. 2016 16:19

Připojuji se k poděkování Pythonovi.
Na můj nestandardní požadavek ohledně přestavby PC z platformy AMD na Intel (http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=932&t=1250016) bleskově reagoval s návrhem konfigurace, následně jsme se rychle dohodli na sestavení. Velice oceňuji jeho flexibilitu -- neměl problém s žádným mým výmyslem ohledně logistiky, která se několikrát v průběhu zakázky měnila. Navzdory těmto komplikacím všechno proběhlo velmi hladce a teď už si rodiče užívají upgradovaný počítač k plné spokojenosti.

Pokud uvažujete o sestavení PC odborníkem z fóra, Pythona můžu rozhodně doporučit. Díky!
slavek_rysavy
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků