NAS disk

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rmann 6. 5. 2016 12:52

Ahoj, se stavbou NASu mi nikdo nebyl schopný pomoct, už to mám vyřešené. Teďka řeším disky.
Použití nebude 24/7 pořád. Přes týden bude tak průměrně 8h denně, někdy může běžet 4 dny celý den a potom týden vůbec, zapnutý NAS ale bude pořád. V současném WD Mybook live je WD Green, ten se při nečinnosti uspí, co jsem pochopil tak WD Red a Seagate NAS běží pořád dokud se nevypnou manuálně.
Vyplatí se tedy v mojem případě koupit WD Green / Seagate Desktop HDD než Red / NAS HDD?
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod remet 6. 5. 2016 14:06

To jsi pochopil trosku spatne. Kazdy disk se uspava podle toho jak je nastaveny (nebo jak mu da OS/SW/clovek ATA prikaz), takze je uplne jedno jestli WD Green nebo WD Red, oba se mohou a nemusi uspavat po jakekoli dobe. WD Red se proti WD Green moc nelisi, ale minimalne ma delsi zaruku a to je asi nejcenejsi argument.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 6. 5. 2016 14:09

Záleží jaký "OS" tam budeš provozovat, ale windows normálně umí uspat disky při nečinnosti. Stejně tak jako Synology NASy ty to taky umí. A věřím že třeba takový FreeNAS to bude umět taky.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Rmann 6. 5. 2016 15:13

jo, tak potom jsem to pochopil určitě špatně. Systém budu zkoušet, který se mi bude zamlouvat na všechno co potřebuju, ale windows tam určitě mít nebudu, v PC stačí. Tak díky :)
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 5. 2016 21:09

disky se prece vybiraji podle specifikace vyrobce NASu/desky.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jozefjodo 9. 6. 2016 09:58

ja by som to pochopil tiez tak ako ty, no sledujem ze je to zle a to som ani nevedel
jozefjodo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků