Zvláštně nestabilní internet

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oncin 8. 5. 2016 09:13

Zdravim, mám problém s připojením , klasické stránky se načïtají jen pomaleji ale youtube skoro vubec nedokáže načíst, přehrávání videa už vůbec.
Přitom když dám neco stahnout, tak to stahuje třeba 1.6mb/s.
Meření rychlosti mi ukazaje taky zvlaštní hodnoty, download 16mb , upload 40—50mb .
Zaplacenou rychlost mam 20 /20.
Ping mam bez ztrat paketu kolem 40 ale hodne to kolisa ,kdyz treba chci pustit video tak se to rozhodi a stridave to skace od 20 po 60.
Jiter mi to ukazuje 2.5
Zkusil sem format systemoveho disku s cistou instalaci windowsu ,ale nic sem tim nevyresil,
A nejakou dobu se nemuzu prihlasit do routeru i kdyz sem si jisty ze zadavam spravne udaje, nemuze byt router nejak napadeny? Ale problem s pripojenim mam az posledni 4 dny.
oncin
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 8. 5. 2016 10:03

Dalsi co sa vyzna do jednotiek. Toto milujem.
1. milibit NEEXISTUJE
2. ake pripojenie?
3. aky HW a SW? Ake meranie/kde?
4. ping kam? K susedovi, alebo k DNS Tvojho ISP?
5. aky router?
Takze by som skusil linux z CD/DVD. Celkom zaujimavy je 4M linux, mmt ho testujem, alebo Xubuntu, teor. Puppy, lebo je minimalny az prilis a bezi z RAM (4M asi tiez - vyzera to tak) a tak nemas ziadne obmedzenie ak by bol pomaly HDD.
- ping test DNS Tvojho ISP
- ping test nejakeho webu
- test kablom ak mas mmt wifi
- test ineho ovladaca sietovky (starsieho)
- router sa da resetovat a nakonfiguvat znova
- sleduj rychlost napr. cez networx, alebo netPerSec, ale staci aj spravca uloh - mozno nieco taha na pozadi
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod oncin 8. 5. 2016 10:25

Pripojeni mam pres wifi, od routeru do PC kabelem, router od asus, ale ted nejsem u pc abych se podival co za model.
Ping sem daval na seznam.cz
Pouzivam na to program pingplotr a vidim ping na kazde IP az po konec, HW PC je dostatecne silny takze tam chyba nebude, ping zacina kolisat az na nejake 3. IP adrese, to je nekde mimo me, i kdyz ping na branu skace od 0 po 10 ale to asi neni nic hrozneho.
Az budu doma tak zkusim vyresetovat ten router .
Vzdy kdyz sem mel problem s pripojenim tak to bylo videt na pingu, ztracelo se velke mnozstvi paketu i vic jak 20%, ale ted je to OK ale je to skoro nepouzitelne.
oncin
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 8. 5. 2016 10:48

Nema zmysel reeagovať na uistenia typu "dostatočne silný". Nie sme v škôke ("je to taaaaaak veľké"). Bolo by lepšie napísať, či P III, alebo i3. Alias používaj parametre.
Na ping stačí aj ping - ping seznam, ale aj ping DNS Tvojho ISP - podľa toho zistíš či nemá problém Tvoj ISP.
Pri Wifi ISP je stracanie normalne. Žiaľ. Preto sa toto nedoporučuje, ale kde nie je možné dať nič iné, chápem. Lenže ber v úvahu, že ide o system, ktorý sa ťažko testuje. Aj ja som ho chcel otestovať (tiež mám wifi ISP), ale nemám 5 GHz scanner (telefon, NB) a lietať neviem (priame spojenie je dooosť nad zemou) a do routerboardu sa nemôžem dostať. Môže ísť o zahltenie 5 GHz pásma (ak ISP používa práve ten). Ale:
1. skús linux - robí to tam = chyba v routeri, alebo u ISP = sťažuj sa
2. v linuxe to nerobí? Ako 1. by som prescanoval OS - NOD online, MBAM, MSE a pod. antivirus
3. nepohol sa Ti routerboard (vetrom)? Ja sa do RB nedostanem, ale svietia mi na ňom diody reagujúce na silu signálu, tak viem, že signál klesol
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 8. 5. 2016 11:01

Ping treba davat zasadne na adresu brany, t.j. na adresu access pointu ISP. Ak bude problem tam, tak treba poziadat o napravu poskytovatela. Kolisanie pingu moze naznacovat zarusenie, alebo aj vytazenie access pointu ISP inymi uzivatelmi.
hunter21
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků