Budoucnost sociálních sítí

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lucie1111 23. 6. 2016 09:30

Zdravím všechny. Pracuji na seminární práci pro Slezskou univerzitu v Opavě
-Obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné. Prosím o Vaše názory, jak se budou vyvíjet sociální sítě v budoucnu. Upadnou? Pohltí společnost? Budeme žít pouze online?

Děkuji předem za všechny odpovědi.
lucie1111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 23. 6. 2016 11:09

Upadnou? Podle mě ne, ale záleží jak definuješ "sociální síť". Je dost možné že to co je dnes bude zapomenuto a s hromadným nasazením VR vznikne něco zcela nového co by jsi dnes mezi "sociální síť" nezařadila.

Pohltí společnost? Záleží na definici společnosti a sociální sítě. Podle mě už je společnost dávno pohlcena, vždyť se všichni pohybujeme s davem a kdykoli někdo trochu vyčuhuje tak je hned považován za extrémistu.

Budeme žít pouze online? Určitě ne, myslím že i ve vzdálené budoucnosti se najdou křováci v africe nebo v amazonské džungli, kteří slovo "internet" ani nebudou mít ve slovníku.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Leila68 25. 6. 2016 12:54

Myslím si, že se sociální sítě budou pořád vyvíjet, ale můj názor je, že to je pro lidstvo z větší části špatný směr. Za posledních pár let stoji za povšimnutí závislost hlavně na Facebooku. Lidé jsou závistivější, nepřejícnější a chlubí se často i s naprostými zbytečnostmi, které přidávají do svých statusů. Sociální sítě pomalu a jistě dokazují jakýmsi způsobem pomalou degeneraci lidských povah a charakterů.
Leila68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr4455 27. 6. 2016 09:21

Samozřejmě, že jsme ( a budeme) pohlceni nejenom sociálními sítěmi. Kdo není na Facebooku jako by nežil. Je potřeba si ale uvědomit, kde tento svět končí a kde začíná ten reálný. V budoucnu bude podle mě tyto dva světy těžké rozlišit.
petr4455
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod annakulc 27. 6. 2016 09:44

Podle mého názoru, bude tento fenomén postupně opadat. Lidé přijdou na to, co většina na sociálních sítí ukazuje... luxusní majetky, nejlepší restaurace atd..
annakulc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jozefjodo 25. 7. 2016 10:23

moj nazor je tiez ze to casom zacne upadavat, ludia sa tam len chvalia tym co maju a na nic ine to nevyuzivaju iba sama chvala
jozefjodo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků