Prohlížeč ve Win 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod omezenec 2. 3. 2016 15:44

Pěkný den, potřeboval jsem vyplnit interaktivní formulář na daně. S Edge mi to hlásilo error. Tak jsem použil Explorer a přeinstaloval Adobe acrobat na DC. Také nic. Pak jsem nainstaloval Firefox, poslední verzi Javy a odinstaloval Adobe DC. Nainstaloval normální Acrobat a až možná potom si všimnul, že k otevření interaktivního formuláře musím zvolit pravě Acrobat. Já tam mněl nějakej Twintin...nebo tak něco. Jenom se zeptám, bylo potřebné instalovat Firefox nebo Edge by tuto práci zvládnul taky ?
Alcatel,Philips,Siemens,Ericsson...N8,E 701
omezenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 3. 2016 19:22

MS Edge zvládne veškerou podobnou práci: nejpozději v příštím tisíciletí. ;-)
Je to beta-verze (podoboně jako celý W10), co od toho čekáš? :roll:
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr70CZ 5. 5. 2016 14:26

Můžu bohužel potvrdit, že Edge se chová jako beta-verze. Na relativně výkonném PC (Core i5-6500 a 8 GB RAM) se mi už několikrát stalo, že při normálním otevření nové stránky prostě spadne nebo nedokáže zobrazit/stáhnout soubor (MS ví, proč je v nabídce Otevřít v IE).
Petr70CZ
Junior

Odeslat příspěvekod samarit 14. 7. 2016 09:33

Milanr1 píše:MS Edge zvládne veškerou podobnou práci: nejpozději v příštím tisíciletí. ;-)
Je to beta-verze (podoboně jako celý W10), co od toho čekáš? :roll:

Procházím kdejaká témata k Win10 a chctám se (podobrém) jak nenávidíš W10 :-D
Já bych také zůstal u W7 (leg.OEM), ale už několik měsíců neaktualizují. Proto jsem upgradoval na 10 a jsem spokojen. I na starém stroji fachají (i když nastavování a vyladění je jistě náročnější než u W7)
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 14. 7. 2016 10:30

Windows 7 se normalne aktualizuji, zrovna vcera jsem instaloval posledni security updaty.
Windows 10 jsou objektivne nedodelek a pokud cloveka nenuti nejaka nefunkcnost v sedmickach, neni duvod upgradovat.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 14. 7. 2016 11:20

samarit: Milanr1 nesnasi vsechno. Akorat rozsiruje lzi, ktere lze snadno vyvratit. Nema cenu se s nim vubec bavit.

Uvedeny problem prece nema nic spolecneho s prohlizecem internetu, je to vec pouziteho SW pro praci s PDF.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod samarit 14. 7. 2016 17:39

Nevím proč se mi přestaly aktualizace win stahovat a instalovat, nemohl jsem to opravit tak jsem šel do Win10.
A nelituji.
Jak to tu procházím, tak sbírám rozumy a ladím to.
Ještě bych chtěl vědět, jestli se dá zbavit trvale MS Edge?
A co z toho tady povolovat v PersonalFirewallu?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Dík za rady
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 14. 7. 2016 18:15

Tak ty rozumy rychle vypusť... ;)

Edge není v LTSB, můžeš ho odmazat násilím, ale nevidím důvod, prostě ho nepoužívej a případně zabraň jeho spuštění.

Všechno můžes povolit, telemetrii nemusíš.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod samarit 14. 7. 2016 19:55

mople71 - dík.
Kde mohu zakázat Edge (zabránit spouštění)? Protože i když mám jako výchozí Firefox, tak mi Edge někdy vyskakuje i když ho mám zakázaný v firewallu (nepřipojí se), ale otravuje. Zkoušel jsem jako výchozí IE, ale ten zase na odkazy se jen otevře, ale adresní řádek si nevyplní. Nechci ho prostě vidět.

-- 15. 7. 2016 08:18 --

mople71 píše:Tak ty rozumy rychle vypusť... ;)...

Tomu nerozumím a tak se raději zeptám, co je v tom návodu špatně?
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod dalen 15. 7. 2016 07:32

Edge nezakazuj. Otvor si Ovládací panel -> Predvolené programy, a tam si to nastav.

Na firewalle povol všetky odchádzajúce pripojenia. Ušetríš si nervy. ;-)
dalen
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 15. 7. 2016 11:01

Vypnutí SmartScreen je blbost, snížení UAC je nebudu říkat co, stejně tak vypnutí firewallu a Defenderu.

Zbytek jsou zbytečnosti, z většiny subjektivní...
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod samarit 15. 7. 2016 12:44

Dobrá, Edge povolím a budu ho používat místo IE. (běžně používám Firefox).
Proč Edge tedy kde kdo nechce a tvrdí, že šmíruje?
Pokusím se ho nějak upravit (doplňky, vzhled a pod)

-- 15. 7. 2016 14:48 --

Tak už to začíná!!
Našel jsem si na Živě nějaké doplňky k Edge a vehnalo mě to do Store, kde mi to řeklo, že si musím aktualizovat Windows10. Tak jsem to spustil a ono mi to proboha instaluje další Win10? Jen pro pár doplňků k Edge?

-- 15. 7. 2016 16:08 --

Po 3/4 hodky mi to zahlásilo, že mi to upgradovalo z Win10Prof na Win10Prof. Tak jsem to stopnul a vrátil. Myslíte, že se mi to pokoušelo dát nějakou novější verzi než mám (6.2.9200 RTM) ?
Udělal jsem chybu, když jsem to stopnul?

-- 15. 7. 2016 20:42 --

Pokoušel jsem se udělat něco s Edge, ale žádný doplněk či rozšíření se mi nepovedlo přidat. Asi to jde jen v betaverzi. Nevím. Kdybych neměl MS IE, tak se ani nedostanu na internetbanking, protože banky už Firefox nepodporují a s Edge si o tom mohu jen zdát, když nezkousne Javu. Nechápu.

-- 19. 7. 2016 08:37 --

Lidičky, prosím o radu:
Existuje nějaký korektní způsob jak ostranit Edge ze systému (ne jen nastavit ve Výchozích programech)???

-- 19. 7. 2016 09:50 --

Jak odstranit Edge už jsem konečmě zmáknul podle tohoto návodu - je to vcelku jednoduché:
- stáhnout Download Uninstall Edge browser for Windows 10 - viz odkaz, který je níže
- někam si ho rozbalit a pak kliknout pravým myšítkem na ikonu Uninstall Edge.cmd a zvolit "Spustit jako správce"
- počkat až vše proběhne až do druhé fáze - viz obr.
- restartovat komp - hotovo
Obrázek
samarit
Junior