Instalace W7 - zdánlivě neřešitelný problém...!?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 16. 7. 2016 14:44

Klasika Rufus nefunguje? Pokud se jedná o nový notebook s originálním diskem, pravděpodobně bude v GPT - W7 to neumí. Externí DVD mechanika? U Windows 7,pokud na webu výrobce nebudeš mít k tvému ovladače ke wirelessu, audiu atd, jsi v háji. Sedmičky jsou v tomhle ještě v minulém desetiletí (doslova). Co nainstalovat osmičky a přeskinovat na W7? U 8+ ti stačí jenom ovladač od grafiky zbytek zvládne WU,GPT ani USB 3.0 nebudou problém.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 14:46

Tvoje řešení jsem si nechával až na konec ale stejně se nezadařilo ale i tak díky ;)

-- 16. 7. 2016 15:50 --

dustojnikhummer: ne win 8 opravdu nechci, win 7 jsou sice starší nicméně je pořád považuju za daleko lepší soft než ten paskvil co teď ***** každýmu vnucuje. Ovladače na to jsou, ofiko ze stranek dellu ;)
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 16. 7. 2016 15:11

Tvoje řešení jsem si nechával až na konec ale stejně se nezadařilo ale i tak díky

Zvláštní, mně to funguje.
Když mi napíšeš co ti nefunguje, třeba se dobereme k výsledku.
Případně je možnost že bych ti to iso udělal.
Případně zkoušel jsi tu utilitku co je v prvním příspěvku co jsem tu dával odkaz na poradnu?
Tuto?
http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Uti ... .14%29.zip
Též integruje ten intel usb3 ovladač, postup má stejný jako je ten můj. Navíc tam má i podporu pro efi z usb flešky, tu bych do skriptu přidal taky, ale o tu sis nepsal :-)
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 16:08

Hele já zkusim sehnat nějakou jinou kopii win7 pač teď mám nějakou co jsem si stáhnul někdy v roce 2010 nějkejch 6 verzí na jednom dvd tak jestli to třeba nefunguje taky kvůli tomu, tak zkusim posehnat třeba jen profíky x64 a pak to zkusim znova ;)
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 16. 7. 2016 16:25

Použij tu instalačku, co jsem uvedl:
cs_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_676956.iso
stáhnout ji můžeš z webu microsoftu (techbench, value je myslím 4)
nebo třeba tu:
http://lipitch.kabel1.cz/soubory/Osobni ... 676956.iso
sha1: c2efa73179240349b1081f1608fb9e145645a1f6
... a ještě jednou upozorňuju, pokud chceš instalovat z usb flašky přes efi tak musíš použít tu asrock utilitku nebo bych ti musel upravit ten můj skript (je integrován pouze usb3 ovladač na intel usb 3.0, ale není integrována podpora pro instalaci z usb flasky přes efi (tu win 7 instalačka defaultně neumí (umí jen z DVD), musí se dodat bootia32.efi/bootx64.efi přímo určené pro Win 7)).
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod našinec 16. 7. 2016 16:51

Pokud tento dotaz není jen nějaký žert, tak udělej tento pokus: Vytvoř si další místní disk(primární oddíl) a z win10 na něj nainstaluj win7. Pokud ti nepůjde na win7 klávesnice a myš, tak ti chybí USB 3.0 ovladače.
našinec
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 20:42

Heej tak už m to jedeee!!!! použil jsem teu utilitku win7 usb patcher ale ted mám další problém když chci vybrat oddíl kam nainstalovat ty w7 tak mi to píše že na vybraný oddíl neleze nainstalovat že má styl gpt. a ještě já kokot už naformátoval ten kde byl původní w10 :O
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 16. 7. 2016 21:00

Štěpy:
No já byl ochoten ti pomoct s tou instalačkou a tu už máš vytvořenou, se samotnou instalací se už budeš muset obrátit na někoho jiného :-)
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 21:02

Hele díky moc jako bez tebe bych to asi nedal, teď mě čeká nová vízva a to zbavit se nějak toho gpt oddílu když už se do win nedostanu :O :D :D :D
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 7. 2016 21:02

Varianta 1:
Disk převedeš z GPT na MBR (že je disk zformátovaný ničemu nevadí)
Příkaz. řádek jako správce:
diskpart
list disk
select disk <číslo>
clean
convert mbr

Varianta 2:
Pokud instaluješ nový OS, tak jen nabootuj instalační DVD a pokud neumíš používat Diskpart (příkaz Clean), tak v klikátku pro rozdělení disků odeber všechny oblasti a instaluj. Instalátor si rozdělí a naformátuje disk sám.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 21:25

joo přesně přes diskpart jsem to udělal sice jsem smazal všechno i část disku pro oem licenci w10 ale kašlat na to :D Nevíte teda jak to funguje s tím když bych se někdy čirou náhodou chtěl vrátit k w10? No když bde nejhůř zavolám do dellu a řeknu že mi hdd přeljel traktor ;) :D :D

-- 16. 7. 2016 22:28 --

i když já mám někde snad bitovou kopii tak to by mohlo nějak jít ale snad se nebudu muset vracet ;) :D

-- 16. 7. 2016 22:46 --

Nooo tak jsem asi už totálně v pr***i instalce proběhal v cajku ale systém při prvním spuštění ,přez Lagasy
mode, nenaběhne.... a přes uefi, secure boot: off,taky ne.... tvl to vyhodim z okna fakt, zlatej starej asus
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 7. 2016 21:58

instalace W7 - nestahuj .iso, použij to co ti udělal Krakatoa
instalace W10

pokud to nedáš, svěř někomu zkušenějšímu

edit: opraven odkaz na W7
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 22:11

přes tuhle instalčku jsem ti w7 nainstaloval asi bambilionkrat na vsechny možný pc i ntb a ono mi to přez legasy mode nenabíhalo ani když tam byli w10, jen přez uefi ale myslel jsem si že to je tim že už jsou prostě dělaný na uefi a ty w7 pojedou normálně ... ale teďkonc už to prostě nejde vůbec když vyberu bootování z hdd tak chvilku bliká kurzor a pak se to restartuje a pořád dokola, nemá se ještě třeba v biosu něco přepnout?
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 16. 7. 2016 22:11

Štěpy:
Zkus se zeptat na poradně Hloupého Honzi, třeba ti k tomu něco řekne.
Nebo tu:
http://answers.microsoft.com/cs-cz/wind ... /windows_7
A ještě mě napadla jedna věc, nemá to SSD a nepotřebuje to ještě ten PCIe NVMe SSD ovladač?
Tu se o tom píše:
http://www.dell.com/support/article/us/en/04/SLN300564
a v tom vlákně na poradně to tam Hloupý Honaza integruje, mám připravit balíček na vytvoření nové instalačky is tímto? :-)

m.kv:
Já mu nic nedělal, použil ofiko iso + tu utilitku od asrocku, co jsem mu dával odkaz, ta stačí, má v sobě usb3.0 od intelu a integruje i efi zavaděč ten flashkovej.

-- 16. 7. 2016 23:28 --

Editoval jsem příspěvek, napadlo mě, že by to mohlo být tímto: "PCIe NVMe SSD"
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 16. 7. 2016 22:45

Ježiši to je taky zase dotaz,hlavně ty blbý " :D ". Nevidím tady nic vtipnýho. Kdyby jsi se chtěl vrátit k desítkám,prostě nainstaluješ,aktivace projde,navázáno na desku. Co ti to přesně hází za error při pokusu o boot? Já mám na notebooku secure boot vypnej a žádný problém s desítkami. Osobní rada,já na úravy disku raději GParted ;)
dustojnikhummer
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků