Herní mini ITX PC - LN - kolem 22.000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod R4ms3S 12. 8. 2016 17:12

Prosím o hodnocení případně jakýkoliv návrh na vylepšení mojí sestavy,
případně zda se tam všechno v pohodě vejde... snažil jsem se to pohledat na youtube a mělo by to být ok,
je to už asi 10let co jsem naposled stavěl PC, takže mi v tom už lehce "ujel vlak":
https://www.czc.cz/0o6vg46bicgm898nkdgeg2pf43/seznam

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - Classic pripadne, LN
UCEL PORIZENI SESTAVY - pouze Windows hry jako CS:GO, LoL, H1Z1... žádné AAAtituly na něm hrát nebudu na to mám PS4 a na práci mám Macbook PRO
FINANCNI LIMIT - 22.000 +-
OPERACNI SYSTEM - nemám, asi budu brát Win 10
SESTAVITE SI PC SAMI? - sestavím si PC sám
BUDETE TAKTOVAT- nepočítám s taktováním pro takové hry, ale nikdy neříkej nikdy
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN - chci pouze skříň, monitor a vše ostatní mám

díky moc :)
R4ms3S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod motley 12. 8. 2016 17:39

Skříň bych dal tuhle, sám ji mám a z těch mini-ITX mi příjde nejlepší - všechno se tam vpohodě uchladí a celkem bezproblémů vejde - klasickej zdroj, velká grafická karta...

https://www.czc.cz/fractal-design-core- ... 41/produkt

A místo toho vodního chladiče bych dal Fera 3, pokud by ti přišel pořád hlučnej, dá se ventilátor na něm vyměnit za Noctuu.

Zdroj případně vyměnit za RM550x, pokud ti jde o to ticho - víceméně by ti pořád fungoval pasivně + je tam záruka 10 let.

Jo a grafiku bych pro jistotu vybral nějakou už v základu tišší - v té skříni moc prostoru pro případný úpravy chlazení není - snad jedině vyměnit ventilátory na orig. chladiči, ale to jsem zatím nezkoušel. Napadá mně GTX 1060 od MSI, ale těch 9500 co stojí je totální nesmysl...

EDIT: návrh (bez grafiky)
https://www.czc.cz/179541,185923,178810 ... 55434/kody

(na ty hry co píšeš by možná stačila i3 a levnější deska)
motley
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 12. 8. 2016 21:45

LN do téhle skříně je prakticky nemožné. R7 370 fakt ne, to raději rx460. Procesor i deska težké overkilly.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod R4ms3S 12. 8. 2016 21:51

díky moc za reakce

na toho Fractala jsem se díval, ale bohužel už je dost velká, pro mě a moje potřeby a nry zbytečné, co se procesoru a základovky týče, tak je pravda, že to je asi zbytečné, ale raději vezmu prostřední variantu než tu "nejmenší"

Na tom LN zase tak netrvám...jinak bohužel, ale ta rx460 je větší než výrobce doporučuje
R4ms3S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 8. 2016 21:53

mATX deska do ITX skrine? K tomu v kosiku chybi kladivo & flexa.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R4ms3S 12. 8. 2016 21:58

tak teď nerozumím... je to Mini-ITX deska, všude je tak prezentována a dokonce i zde jí někdo použil: http://universalvmoste.blogspot.cz/2016 ... -jsem.html ve svojí sestavě

neměla by se podle vás vejít?
R4ms3S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod motley 12. 8. 2016 22:06

Ne, to já sem se překlikl ;-)
motley
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 8. 2016 22:07

Tiche (temer LN) provedeni v lepsi skrini (lze za par korun priplatku i s oknem a v pripade zajmu i dodelat podsviceni) by vypadalo takhle:

23.077,- Kc

Umel bych i mensi skrin a zaroven nizsi hlucnost, ale stalo by to penize navic.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R4ms3S 12. 8. 2016 22:08

ufff, už jsem myslel, že jsem něco přehlédnul :)
R4ms3S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod motley 13. 8. 2016 08:12

R4ms3S píše:díky moc za reakce

na toho Fractala jsem se díval, ale bohužel už je dost velká, pro mě a moje potřeby a nry zbytečné, co se procesoru a základovky týče, tak je pravda, že to je asi zbytečné, ale raději vezmu prostřední variantu než tu "nejmenší"

Na tom LN zase tak netrvám...jinak bohužel, ale ta rx460 je větší než výrobce doporučuje


Tak pokud to musí být v té skříni od CM, pak by to možná šlo takhle:

https://www.czc.cz/185923,178263,176824 ... 55439/kody

Vyhodil jsem B150 desku a dal H110 (úspora 1300), ať nejsme moc nad limitem, podle mně to až tak vadit nebude.

Prošel jsem si pár buildů s tou skříní a asi to nebude zase taková hrůza co do hlučnosti, resp. domnívám se, že v idle / při běžné práci o tom PC nebudeš vědět a akorát při hrách bude trochu hlučnější ta grafika, ale při nízkým zatížení by se měla uchladit pasivně.
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 8. 2016 10:35

Pokud někdo napíše o téhle kartě: GIGABYTE GTX750 Ti Ultra Durable 2 2GB že je tichá, asi neslyšel naše tiché PC :)

Pochop že skříň je to nejdůležitější a fyzika že nepustí.

A Noctua je zbytečná pokud dokud tam bude karta bez lepšího chladiče. Co takhle Gainward a Acellero Mono ? Nevím jestli se do té skříně vleze ;) Pokud je jak ostatní GK tak se do 60°C bude chladit pasivně jak píšeš, ale ono to v téhle krabičce nebude zase tak růžové ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 13. 8. 2016 13:43

Hlučnost GTX 750 jsem tady nikdy nijak nehodnotil, jestli to teda bylo na mně :-)

Ventilátor bude na okraji skříně která bude asi na stole (když je požadavek na tenhle typ), takže typ co půjde stáhnout na ~300 RPM není vyloženě zbytečnost, navíc bude jen jeden, takže se to v celkové ceně ztratí. A v nízký zátěži bude ten počítač neslyšitelnej.

Accellero by se tam možná vešlo, zdá se, že u téhle skříně vedle grafiky víc místa než v Core 500, ale chtělo by to změřit, z fotek se to blbě odhaduje. Ale osobně pro to nevidím důvod - když se budou hrát hry tak zvuky z nich grafiku přehluší, zvlášť když třeba někdo hraje se sluchátkama. Abych pravdu řekl, ty tisícový investice do chlazení - aby byl počítač neslyšitelnej i v loadu v případech kdy jediná zátěž jsou hry z důvodu uvedenýho výše moc nechápu. (za předpokladu, že je tam GK co se v idle uchladí pasivně a v loadu není jak vysavač)
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 8. 2016 14:33

A co když u toho člověk pracuje a GK vytěžuje úplně jinak než hry (čti víc) ?

Jinak to hodnocení hlučnosti bylo na ten blog nebo kde to kdo psal, ten odkaz tady.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 13. 8. 2016 14:56

motley píše:Ale osobně pro to nevidím důvod - když se budou hrát hry tak zvuky z nich grafiku přehluší, zvlášť když třeba někdo hraje se sluchátkama. Abych pravdu řekl, ty tisícový investice do chlazení - aby byl počítač neslyšitelnej i v loadu v případech kdy jediná zátěž jsou hry z důvodu uvedenýho výše moc nechápu. (za předpokladu, že je tam GK co se v idle uchladí pasivně a v loadu není jak vysavač)


Jiná hardwarově náročná činnost než hry tady zmíněna nebyla :-)
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 8. 2016 15:55

Jasný, já to myslím obecně :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků