Starší PC sestava - náhrada za 8800GTX

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 13. 8. 2016 18:14

Zdravím,
na mojí někdejší herní PC sestavě z roku 2007 mi odešla grafika (GF 8800 GTX) do věčných lovišť. PC 3 roky leželo, protože jsem jej nepotřeboval. Teď ho chci opět zprovoznit a sháním tedy náhradní GK.

Sestava:
Core2Quad (Q6600) @ 3.2 GHz
4 GB DDR2 RAM (800 MHz)
Asus P5B Plus deska (chipset P965 tuším)
zdroj Corsair VX550

V komponentech už se nějaký pátek moc neorientuju. Moje otázkat tedy zní:
1. Kdybych si na tom chtěl dneska něco zahrát, jaká grafika bude vzhledem k tomu zbytku ještě dávat smysl? (nějaký konkrétní tip)
2. Když bych se na hraní vyprdnul, bude tohle stačit na takové to domácí žvýkání? (filmy, sem tam nějaká starší blbinka): https://www.alza.cz/gigabyte-gv-n710d3- ... d=18842862

Díky moc :-)
aikoN
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 13. 8. 2016 18:34

Rozlišení, limit, příklad "staré blbinky",...?
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod aikoN 13. 8. 2016 18:39

rozlišení fullHD
cenový limit bych v 1. nechal otevřený - chci vědět, jak výkonná grafika ještě má smysl; v 2. bych nechtěl jít přes 2 tisíce
stará blbinka - Crysis, GTA4, Far Cry 2 apod. (pak ještě třeba San Andreas, HL2 atd ale to nemá smysl řešit)
aikoN
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod check 13. 8. 2016 18:42

Měl bys zájem o Saphire AMD HD3870 Ultimate, pasivní chlazení (nechcípne větrák a tichá), 2x DVI a nějaký kompozitní videokonektor, redukce na HDMi, redukce na VGA, cena: 400 Kč?
Způsob předání: osobně Praha - Horní Počernice - jsem tu celý den nebo poštou při platbě předem na účet.
Je to v podstatě z úplně stejné sestavy...
check
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 13. 8. 2016 18:42

Tak to na to kašli, kup zobrazovadlo, do 2k rozumně možná GT 730 ddr5 verzi, kdybys měl menší rozlišení, ale na FHD taky slabota.

-- 13. 8. 2016 19:49 --

Nabídka kolegy asi není úplně špatná, ale na tvém místě bych koupil gt210 a totálně rezignoval na hry (oproti kolegové nabídce nižší spotřeba, vyšší spolehlivost a snad vždycky je to pasiv), nebo přihoď alespoň na GTX750 možná klidně i z bazaru, tam by kolem 2k být mohla.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod aikoN 13. 8. 2016 19:04

Ta 3870 je fajn nabídka.
check: máš SZ
aikoN
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 14. 8. 2016 21:37

No, kdybys chtěl ale hrát třeba gta 4 na plné detaily, tak ta 3870 teda nic moc... Když ani se 7770 jsem to ještě na plné nehrál (špatná optimalizace). 750/950 nebo 270/460?
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 8. 2016 22:20

Na dnešní hry je karta typu HD 3870 nesmysl. Když už grafiku z druhý ruky, tak jako minimum bych viděl HD 7970 / R9 280X, popř. GTX 960.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 15. 8. 2016 09:37

Tak on právě psal, že dnešní hry nehraje, ale i na ty co vyjmenoval mi přijde 3870 jako kravina kupovat, ať už kvůli provozním vlastnostem či jenom výkonu. Nehledě na vyšší pst úmrtí starší grafiky.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 8. 2016 11:22

Pravda, ty vyjmenované hry jsem přehlédl.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod check 15. 8. 2016 13:08

Tak ono provozní vlastnosti přetaktovaného C2Q taky nicmoc, jenže to pořád stačí bohatě na práci a i na tyhle starší hry. Kór když se na to nainstaluje čerstvá instalace Win10, tak to pofičí pěkně. (stále jdou získat jako upgrade zdarma)
Já kdysi na PCtuningu řešil upgrade grafiky z HD3870 na novou a v podstatě se shodli, že to nemá moc smysl. Kdyby to bylo s hrama vážně, takže se asi koupí nový PC s novou grafikou.
Takhle ten PC za 500 Kč včetně pošty bude zase pár let fungovat a nic se nebude muset řešit.

Grafika odeslána, doufám, že bude dobře sloužit ještě dlouho po té, co 750/950 nebo 270/460 odejdou do křemíkového pekla :D.

Já jsem celý PC z C2Q teď upgradoval kvůli zapojení většího monitoru se 4k a abych si pomohl výrazně i výkonově a provozně, tak mě to stálo 17k cpu+mb+ram nová střeva bez grafiky. Nejlepší vlastností nového PC je hlavně ta, že nehřeje, takže přes celý den, co je PC zapnuté, se tady neudělá takový ten hnusný PC smrad, co nejde vyvětrat a pocitově je v pokoji 32m2 tak o 2-3° méně, prostě normální místnost, předtím to bylo jako permanentní topení. Holt místnost na Jih a ještě mi k tomu peče 400W v klidu zesilovače a 100W CFL monitor.
Provozní vlastnosti jsou fajn, ale stojí to docela dost peněz. Zase na druhou stranu, měl jsem v plánu koupit klimatizaci a teď už jsem ji z plánů vyřadil.
check
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 8. 2016 20:48

Tak grafika nainstalována, komp už zase frčí - díky moc :-) . Sice to bylo jako startovat staré auto, které leželo několik let pod plachtou ve stodole - naběhl snad až na desátý reset, ale nakonec se povedlo :D .

Mám to právě hlavně na práci, různé výpočty, co jedou klidně i několik dní a nechci si na tom škvařit noťas. Víme jak blbě to v dnešní době bezolovnaté pájky a BGA pouzder snášejí... Že na tom pojede i nějaká hra je jenom takový příjemný bonus, kdyby byla nějaká dlouhá chvilka.

V drtivé většině ta grafika bude hrát roli zobrazovadla. V takovém režimu by ještě mohla chvíli vydržet.
aikoN
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 21. 8. 2016 08:22

Možná by stál za úvahu underclock, když to je v drtivé většině zobrazovadlo, nemám s tím ale zkušenost, proste aby se karta zbytečně nezahrivala, nevím už jestli karty této generace se automaticky podtaktovavaly (ale asi jo, pac mobilní 3650 snizovala takty bez zátěže)? Možná i nějaké vylepšení chladiče (napájecí kaskády), prepastovani.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků