Prodloužená záruka

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Michal.Kili 31. 8. 2016 16:40

Hoj,
máte někdo zkušenost s prodlouženou zárukou? Budeme kupovat nové spotřebiče a je možnost přikoupit prodlouženou záruku. Jen se mi moc nezdá věta: Prodloužená záruka chrání zakoupený výrobek ve srovnatelném rozsahu jako záruka od výrobce.

Co je záruka od výrobce? Mě zajímá záruka, kterou mi dá prodejce a ne výrobce, ne? Nebo to špatně chápu? Nevím, jestli jsem to někde četl, nebo viděl, aeĺe prodloužená záruka se údajně vztahuje jen na určité části výrobku, což mi přijde úplně k prdu. Jenže tohle nikde není uvedno, takže jsem z toho volajaký zmeťený.

Doufám, že uvedený odkaz nebude vadit, ale zde bychom si chtěli zakoupit ty spotřebiče a tohle je právě ta stránka s tím textem ohledně prodloužené záruky:

https://www.elektrocz.com/prodlouzena-zaruka/

Díky za případné reakce.
Michal.Kili
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 8. 2016 18:54

Máš v tom bordel. Kouknul jsem na ten link a jde o prodloužení zákonné záruky ... tzn., se vším všudy. Víc by mne nezajímalo, vyjímky musí být prodejcem specifikovány před nákupem této služby - v tomto případě žádný výčet vyjímek nikde nevidím, tudíž předpokládám, že jde o prodloužení plnohodnotné zákonné záruky. Řešilo se to u nás už i soudně .. verdikt je jasný: prodejce má povinnost jasně specifikovat, jestli jde o záruku jen na něco a za jakých podmínek, nebo zda-li jde o prodloužení klasické záruky, tak jak jsme na ni zvyklí ze zákona.

Záruka od výrobce je záruka od výrobce. Nevím, co na tom nechápeš. A ne, tebe zajímá jak zákonná záruka (od prodejce), tak i nadstandartní (nepovinná) záruka od výrobce. Rozdíl pak akorát je, že po uplynutí zákonné lhůty bys záruku od VÝROBCE řešil přímo s výrobcem. Nikoliv s prodejcem.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal.Kili 31. 8. 2016 19:24

O.K. Díky za odpověď. Prostě jsem si nebyl jistý ;-) Nechtěl jsem přikupovat něco, co by bylo prostě k prdu.
Michal.Kili
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků