Ztišení sestavy - fileserver

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jan.nov 6. 10. 2016 10:22

Ahoj,
hledal jsem tu nějaké informace, ale vypadá, že můj případ tu nikdo neřešil.

Mám postavený fileserver, který funguje jak pro zálohování osobních věcí, tak i pracovních (foto, video .. => potřebuji velkou kapacitu)
Žiji v malém bytě a tak nemám možnost server odstrčit někam na okraj a neslyšet ho.
Bohužel aktuálně řve, hlavně díky zdroji. Větrák na MB + jeden ve skříni jsou skoro neslyšitelné.

MB: ASUS E2KM1I-DELUXE (https://www.asus.com/Motherboards/E2KM1IDELUXE/)
RAM: 2x4GB Zeppelin
Disky: SSD s OS a 4x HDD, které jsou v boxu Scythe Himuro.

Rád bych požádal o pomoc s výběrem bedny, zdroje a případně i větráčků, pokud budou potřeba.
Záměrem je, aby se server co nevjvíce ztišil.

Doufám, že tento velmi atypiský dotaz nebude problém.
Děkuji.
Naposledy upravil jan.nov dne 6. 10. 2016 17:47, celkově upraveno 1
jan.nov
Junior

Odeslat příspěvekod remet 6. 10. 2016 12:28

Tfuj uz jsem se lekl, ze chces fakt ztisovat server - to by byla stejna pitomost jako ztisovani Formuli 1.

Osobne mam fileserver ve Fractalu XL se 14cm Noctuama na minimalni otacky + usinam disky a nemam je v zadnem boxu a prakticky to neni slyset. Ale to je na tve 4 disky zbytecne velike.
Jinak jelikoz uz to mas (a netusim kolik jsi za to dal), tak asi HP Microserver nepripada v uvahu, ale je to levne, tiche, male, hezke a vykonejsi.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod jan.nov 6. 10. 2016 17:54

Jak píšu, nestandartní řešení :)

Tohle složení už mi jede pár let.
Nicméně je mi jasné, že na stišení potřebuji nový zdroj a bednu.
Aktuálně to je oboje noname, takže je jasné, že bude potřeba vyměnit zdroj a bednu.

Vůbec jsem nutušil, že HP něco takového dělá. Nicméně pokud zdroj+bedna nebude o moc levnější (pokud myslíš tu verzi za cca 6500kč), tak bych se tomu nebránil. Zatím jsem koukal, že není problém mít 5 disků (4xHDD+SSD), takže super. Ted ještě ostatní věci jako výkon a hlučnost a uvidíme.
jan.nov
Junior

Odeslat příspěvekod motley 6. 10. 2016 21:33

Nevím jak ten novej microserver, ale předchozí model (N54L ?) teda rozhodně tichej nebyl. Navíc do toho nepůjdou dát 3.5" HDD v Himuru, takže nic nebude tlumit jejich hluk.

Nevidím důvod řešit bednu, pokud ti nevadí hluk disků. Zdroj bych asi řešil pomocí picoPSU + ext. adaptér 120-150W. Nebo ještě líp, novou desku s integrovaným CPU + DC-IN a k tomu adaptér - absolutně tichý a o jeden zdroj tepla v bedně míň. Pokud se teda deska s DC-IN a 5x SATA dá sehnat, hledat se mi to nechce, zatím jsem neviděl obchod kde by se dalo filtrovat podle DC jacku na desce :-)
motley
Junior

Odeslat příspěvekod remet 6. 10. 2016 21:52

jan.nov: No ten HP Microserver 4 3.5" HDD + 2.5" SSD misto DVD umi, ale neni to uplne bez problemu - ovsem da se to, jenom je to treba spravne nastavit a to nastaveni neni dokumentovane :-)
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 7. 10. 2016 06:06

jakou ma ta deska spotrebu a ty Disky. Jestli se nechces poohlednout za PicoPSU
https://www.alza.cz/picopsu-160-xt-dc-d ... 312132.htm
na ebai jeste lacinejsi. Ja mam 60W na desce Gigabyte GA J1800. a mam 2 disky a par komponent. Je to pasiv zdroj, jedine co se mi toci jsou disky, kdyz pracuji. Ty ale uspavam.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.nov 7. 10. 2016 14:57

PicoPSU je dobrý nápad.
Akorát nemám měřič spotřeby, abych si zjistil zda to utáhne.
Skočím pro něj a zjistím to.
jan.nov
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 7. 10. 2016 15:58

Kukni na MB kolik zere, kukni na disky jwkou maji max spotrebu a kup picopsu s 10-20% vetsim vykonem. Myslim ale ze 160w bude stacit. Ja mam na 2disky tu mb a 2 flas 60W, navic tam mam sat kartu, ktera napaji i lnb, a utahne ro normalne.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků