Youtube video v Chrome mi zruší DNS z routeru

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 11. 12. 2016 16:41

Co ten dongle v jiném počítači?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod TomboCZ 11. 12. 2016 17:09

- doplňky Chrome jsem při testování samozřejmě povypínal
- firmware routeru jsem ještě neupdatoval, to by mohla být stopa
- ovšem teď se to vykadilo i bez 5GHz donglu, takže i tahle stopa nakonec padla

Ech, kruci, klidně bych i přešel na Edge a vykašlal se na to, ale mám v Chrome dva pluginy, které docela dost potřebuju k práci. Život ošklivej, podělanej... :)
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 11. 12. 2016 22:30

Prohlížeč nemá co měnit DNS v OS takže je něco špatně.

Ovladače k tomu USB wifi a nebo nějaký virus v OS, přikláním se k druhé verzi.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TomboCZ 11. 12. 2016 22:37

USB wifi to nedělá. "Nějaký virus" je zajímavá diagnóza za stavu kdy se to pod Chrome sesype a pod Edge ne.
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 11. 12. 2016 23:13

Hádám že když se sesype Chrome tak by se sesypalo i Chromium a Opera/Vivaldi.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 12. 12. 2016 00:11

Kdyby ses odhodlal k té přeinstalaci, nezapomeň si na jejím konci udělat bitovou kopii disku. Milanr1 radí, jako kdybys ji měl, ale ty ji nemáš. On radí dobře, takže pro příště být připraven.

Jsem s z toho ale jinak magor, není to závislé na routeru (jiná zařízení fungují), pásmu ani konkrétním WiFi zařízení - ale lze to nahodit a to pouze restartem routeru ?? Edge to nedělá, jen Chrome, jehož reinstalace nepomohla.

Pro jistotu upgrade firmware, ale jediné slabé místo, které když si to nakreslím najdu, je jakási specifická nevratná interakce Chrome a OS. Čímž jseš zpět u Milanr1-ovy rady.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod TomboCZ 12. 12. 2016 07:43

Nakonec se té reinstalaci asi nevyhnu, ale považuju to vždy až za poslední možné řešení. Reinstalace možná vyřeší problém, ale nenajde jeho příčinu. A bez nalezení příčiny pak tady můžu obnovovat z bitové kopie dvakrát za měsíc. A to nechci.
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pointops 12. 12. 2016 08:33

To jistě. Pro domácí použití je to dilema. V prostředí, kde se měří čas a výkon, je to jednoduchá rovnice. Dobře připravená reinstalace je pod dvě osobo-hodiny, takže už jde jen o tom, kolik času stroj a pracovník nejsou produktivní, včetně kapacity helpdesku vytížené stížnostmi jak to zase nefunguje.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod TomboCZ 12. 12. 2016 08:46

Je na okraj: v korporátu ti velmi často předá IT oddělení stroj, na kterém je Win+Office+přihlášení do domény+možná ovladač nejbližší tiskárny + core aplikace typu účtu, IS, CRM (...) To skutečně možná ani ty dvě hodiny nezabare a úkol splněn, co se s tím ty BFU pořád tak pářou. Že si s s tím pak ten nebožák další 3-6 hodin s*ere a nastavuje si a doinstalovává si vše potřebné, včetně detailů jako je (vyžadovaný) firemní podpis do e-*mailů, je už jiná věc - to si prostě musí nadpracovat. Proč se tak fláká, když dostal "připravené PC" ?! Tady někde je to kouzlo "max. dvouhodinových" reinstalací. Vyzkoušeno ze života, a už mockrát :-D
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 12. 12. 2016 09:55

Milanovo rada "Nepoužívej Chrome" je asi nejblbejsi co jsem od něj zatím slyšel. A že už jsem jich slyšel dost.
OP : zkusil jsi ten 5GHz dongle v jiném počítači na stejný router?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod TomboCZ 12. 12. 2016 14:10

Bohužel ten dongle na jiném PC jsem zatím vyzkoušet nemohl. ale jak už jsem psal, teď už to blbne i bez něj (pravda, adaptér je zakázaný, ale ovladače tam pořád jsou, takže je otázkou co je to vlastně "bez něj").
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 12. 12. 2016 14:55

TomboCZ píše:Že si s s tím pak ten nebožák další 3-6 hodin s*ere a nastavuje si a doinstalovává si vše potřebné, včetně detailů jako je (vyžadovaný) firemní podpis do e-*mailů, je už jiná věc - to si prostě musí nadpracovat.


To by mne tak zajimalo, jak si tam ten uzivatel doinstalovava vse potrebne.
Nainstalovat nove PC z obrazu je i s pripojenim do domeny otazkou 15ti minut.
Aktualizace dojedou casem z WSUSu uz u uzivatele.
Nove PC mam v siti, na starem muze uzivatel normalne pracovat a "pod rukama" mu prekopiruju data ze stareho na novy, pripadne predinstaluji SW, ktery ma navic oproti standardni instalaci.
Nove PC pak prinesu uzivateli, odpojim stary, pripojim novy, udelam nastaveni, ktere opravdu potrebuje (sitove tiskarny, pripadne nastaveni/zprovozneni SW) a nazdar bazar.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 12. 2016 15:12

Co jsem toto téma proběhl, pokud jsem něco nepřehlédl, nikoho nenapadlo zkusit nepoužívat ten TP-link jako DNS-server a nastavit natvrdo na síťové kartě třeba 8.8.8.8 (nebo na TP-linku totéž v nastavení DHCP serveru).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomboCZ 12. 12. 2016 16:21

Abox píše:To by mne tak zajimalo, jak si tam ten uzivatel doinstalovava vse potrebne...


Hele, když jsi takový machr a máš za 15 min. hotové nové PC, poradil bys mi prosím, jak za 15 sec. vyřešit můj malý problém s mizejícím DNS při přehrávání YT videí na Chrome? O tom je tady ta debata. Smířím se i s 30 sec. radou, i 45 sec. by bylo OK. Předem díky.

-- 12. 12. 2016 17:23 --

Nastavit Googlí DNS na DHCP serveru jak radí Vladimír jsem už zkoušel, shoří to zrovna jako defaultní DNS. Ale nastavit to přímo na problémovém klientovi je od něj dost kreativní rada, jdu to hned zkusit!

-- 12. 12. 2016 17:35 --

Tak škoda, ani DNS natvrdo na klientovi nezabralo. Noc noc, prostě tu ludru o víkendu zreinstaluju a bude klid :-)
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 12. 12. 2016 16:46

Nevim, reinstalaci delam az jako posledni.
Vyzkouset jinde, zkusit udelat instalaci do VHD (puvodni instalace porad zustava).
Jak chces jednoduse poradit, kdyz netusim, co tam vsechno mas...
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků