Nová grafická karta

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod GeoffreyCZ 13. 12. 2016 13:01

Zdravím,

rád bych si nechal od vás poradit s výběrem grafické karty. Stará karta (tato) mi zřejmě odešla a potřebuji náhradu.
Současná sestava má v sobě:
Preferoval bych kartu s nVidia čipem, cena kolem +- 8000, může být o chlup dražší pokud pro to bude dobrý důvod. Na PC buď pracuji (PHPStorm, ...) nebo hraji, ale ne extra nové věci (Civ 6, WoW, GTA5), tedy karta musí něco zvládnout, ale nepotřebuji high end, na to ani není rozpočet.

Díky.
GeoffreyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 13. 12. 2016 13:08

Tyhle karty měly 36 měsíců záruku. To jsi fakt smolar nebo ji máš ještě v záruce a jen o tom nevíš?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod GeoffreyCZ 13. 12. 2016 13:10

Právě ji povezu na reklamaci, ale buď mi ji neuznají a závada není na ní (což nepředpokládám), nebo mi vrátí peníze, protože se karta nevyrábí, a musím sehnat jinou (proto tento thread). Tak či tak bych rád věděl čím ji nahradit.
GeoffreyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 13. 12. 2016 13:12

Jinak bych navrhoval rx480 referencí a k tomu akcelerace.

Reference mají skvělou build kvalitu a tudiz tam je příslib že vydrží fakt dlouho.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 12. 2016 13:48

Jsi psal z mobilu? Místo "akcelerace" jsi nejspíš chtěl napsat accelero :)
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 13. 12. 2016 14:04

Jo psal. Jo chtěl. :-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod GeoffreyCZ 13. 12. 2016 19:39

GeoffreyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 13. 12. 2016 20:14

Jestliže kupuješ grafiky podle vzhledu, tak proč nás vůbec otravujes?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 12. 2016 20:19

Krátká 1060 bude hlučnější.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeoffreyCZ 13. 12. 2016 20:20

@cernakus: To, že jsem napsal, že se mi líbí neznamená, že se mi líbí vzhledově, ale cenou / výkonem a zajímal by mě názor lidí na zdejším fóru. Mám s místními uživateli dobrou zkušenost a já jakožto pouze středně znalý "hardwérář" nechám své názory zpochybňovat zkušenějšími. Než abych koupil špatně, raději sem svůj návrh pošlu, abych si ověřil, že jsem nevybral špatně a že mi neunikl nějaký detail, který by mou koupi zkazil.
Díky za pochopení.

@kineCZek: Pokud to nebude hlučné jako přistávající Boeing 747, tak mi to ani nevadí. Jednak většinou jsem u PC se sluchátky a jednak už tak je PC trošičku slyšet i při běžné zátěži.
GeoffreyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 12. 2016 21:01

A nebudes mit lepsi vzit dvoufanove MSi? Armor by mel zitra, pokud mam spravne info, na Bohemce zlevnit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeoffreyCZ 13. 12. 2016 21:26

Vypadá dobře, ale už dnes ji nemají skladem.
GeoffreyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 12. 2016 06:22

Podívej se dneska, třeba přijde nová várka za lepší cenu :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 12. 2016 12:45

Zatim nedoslo ani k tem slevam. Produktovy manazer, ktery toto ma na starosti, je pred vanoci nespolehlivy, resp pretizeny.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeoffreyCZ 14. 12. 2016 12:52

Díky za info. Je nějaký termín, kdy by to mohlo být nebo je to "až to bude, tak to bude" situace?
GeoffreyCZ
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků