GTX 1060 varianta

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sawy7 28. 12. 2016 20:50

Ahoj, zrovna jsem v procesu vybírání nového PC. Rozhodl jsem se pro GTX 1060, jako snad obstojnou volbu pro Full HD hraní her. Už jenom zbývá vybrat variantu.

V této době se na Alze objevila tato karta od EVGA ve slevě: https://www.alza.cz/evga-geforce-gtx-1060-d4373381.htm

Kvůli její výborné ceně ji dost zvažuji, ale nejsem si jistý, zda volím nejlépe. Vyplatí se připlatit za lepší chladič? Proč?

Děkuji za Vaše odpovědi :)
Sawy7
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 28. 12. 2016 20:54

Hluk, menší OC.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sawy7 28. 12. 2016 20:57

Takže to mám chápat, jakože se koupě EVGA nevyplatí?
Sawy7
Junior

Odeslat příspěvekod Akly 28. 12. 2016 21:16

Co se týká téhle EVGA, jsou hluk i teploty v pohodě. Zvlášť za tuhle cenu. Jesli tě zaujala, asi nebude důvod ji nevzít ;-)
Akly
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 28. 12. 2016 21:18

Nevyplatí se koupě GTX1060.

Jestli se ti tato konkrétní EVGA vyplatí nebo ne, ti říci nedokáži. Možná ti ten hluk vadit bude a možná taky ne. Dtto výkon. Možná ti bude stačit, možná ne.

Fakt je, že pokud vybíráš nový PC a přitom tomu rozumíš jak kozel petrželi, tak by bylo vhodnější do sekce sestavy zadat dotaz podle tamních pravidel a necht si něco složit místní suitou.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sawy7 28. 12. 2016 21:26

GTX 1060 není podle Vás vhodná? A co tedy? Můj budget je zhruba 25k a dokonce i místní doporučené sestavy hlásají, že GTX 1060 je ta volba v této cenové kategorii.

Máte tedy lepší návrh? Rád si ho poslechnu.
Sawy7
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 12. 2016 21:53

Pokud kupuješ sestavu, pod to řešit jako celek, do sestav.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sawy7 28. 12. 2016 23:53

Nemyslím si, že to bude nutné, jelikož jsem v podstatě použil doporučenou sestavu za 25k s tím rozdílem, že jsem si zvolil jinou skříň, jiné SSD a jinou RAM. Z mého pohledu nic, co by reálně mohlo ovlivnit výkon. Rozhodl jsem se taky nenakupovat na Alfě (proto mimo jiné některé drobné modifikace). Jediné, co se snažím zjistit je, jestli má smysl poohlížet se po jiné grafice, když je zrovna například na tuto taková dobrá akce nebo bych měl raději zůstat u doporučené.
Sawy7
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 28. 12. 2016 23:55

Tak zachovám se jako rudoch a samozřejmě doporučím RX 480 8GB. Do budoucna bude o dost lepší.
Každopádně EVGA se pořád bojím,držel bych se MSI a Gigabyte.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Sawy7 29. 12. 2016 09:45

Má smysl uvažovat o RX 480? Momentálně si vede o něco hůře a nevím jak moc velkou váhu má nějaké nakupování do budoucna...
Sawy7
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 29. 12. 2016 09:52

komu není rady..
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod Sawy7 29. 12. 2016 09:58

Snažím se získat více názorů. Promiňte, že se neuspokojím s jedním člověkem, který mi ještě bez pořádného opodstatnění něco doporučí.
Sawy7
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 29. 12. 2016 10:09

rada je, a to dokonce od jednoho z vrchních stavěčů nechat si navrhnout celou sestavu.

Takhle nás jenom obíráš o čas.

Není to jen o grafice. I ta se řídí určitými pravidly (například herním portfoliem, je rozdíl, jestli hodláš dohánět posledních 6 let a nebo naopak koukáš na nejnovější a nově příchozí tituly).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sawy7 29. 12. 2016 10:18

Tak v tom případě to tady můžete zamknout.
Sawy7
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 12. 2016 10:46

done
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků