[Delphi] IBX do Rad Studio 10.1 Berlin

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dyžon 12. 1. 2017 12:50

zdravím,
předem upozorňuju, že delphi nepoužívám pro zisk.
stáhl jsem si do práce Embarcadero 10.1 Berlin Starter.
je super a zdarma, ale bohužel tam jak jistě víte chybí některé balíky komponent.
úplně nejvíc postrádám IBX.
chci se zeptat, jestli je možny někde stáhnout samostatnej balík IBX,
popř. doma mám verzi XE8, můžu použít balík odsud ?? (kde ho najdu?)
nebo to vůbec nejde ... ochrana Starter verze ?
na netu jsem našel různy IB DataAces, IBLazarus a IBObjects a podobně, ale jde mi o úpravu již hotových aplikací, který jsem dělal právě s IBQuery, IBDatabase a podobně.
díky za pomoc.
AMD FX-6300; Gigabyte 970A-DS3P; DDR3 8192MBytes; AMD Radeon HD 6700 Series
dyžon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Just_jo 12. 1. 2017 16:07

Někde to tam určitě bude. Jediné co tato "ořezanější" verze má je to, že si nemůžeš nainstalovat balíky komponent. Musíš je někam vložit, poté nastavit IDE pro prohledání složky, kam jsi je vložil. Pak už můžeš ty komponenty vytvořit - pouze runtime only
Just_jo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod našinec 12. 1. 2017 16:58

Ze stránek emb by se měla dát zdarma stáhnout: InterBase XE7 (12.0.6.374) Developer Edition
našinec
Junior

Odeslat příspěvekod JanFiala 13. 1. 2017 06:30

Co se týká těch starter verzí, tak tam byla podpora DB úplně ořezaná - chyběly tam základy, takže vlastní komponenty se pak nedaly použít ani dynamicky.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dyžon 13. 1. 2017 12:08

stáhl jsem si InterBase XE7, jak psal našinec, ale IBX komponenty se do delphi nepřidaly a když jsem to zkoušel přes import components, tak jsem nenašel žádnej soubor .bpl
... a to ani v nainstalované složce, ani v instalační složce (InterBase).
to Jan Fiala: takže myslíš, že i kdybych z verze doma zkopíroval třeba celou lib složku, tak skrz chybějící základy pro databázi to na Starteru stejně nerozchodím ?
asi bych se spokojil s tím, že bych je vytvářel pouze v runtime jak píše Just_jo, ale nevím, kde ten správnej balík najdu ... nebo alespoň jak se jmenuje.
zkusím doma prohledat složky s knihovnama, třeba něco najdu. Pokud víte, tak prosím napište.
ještě jsem na embarcadero našel IBX pro XE4, ale bohužel mi nejde stáhnout, ... Sorry, you don't have access to this submission ... registroval jsem se pro stažení toho starteru, to evidentně nestačí.
AMD FX-6300; Gigabyte 970A-DS3P; DDR3 8192MBytes; AMD Radeon HD 6700 Series
dyžon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Just_jo 13. 1. 2017 16:21

To nenajdeš v balíku, respektive nejde nalinkovat balík - pouze .pas a .dcu
Just_jo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 14. 1. 2017 14:19

Ty předchozí rady nebyly o tom, že bys to měl do Delphi instalovat, ale že by sis měl komponenty vytvářet za běhu. Ale podle mne ti ani tohle ve Starter edici nepomůže, protože tam není vůbec implementována podpora databází - třídy pro DB apod.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dyžon 20. 1. 2017 10:13

aha, tak děkuji, budu si muset vystačit s tím, co mám.
AMD FX-6300; Gigabyte 970A-DS3P; DDR3 8192MBytes; AMD Radeon HD 6700 Series
dyžon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 20. 1. 2017 19:12

Tusim existovala nejaka implementace SQLLite pro Delphi, ktera DB ani nepotrebovala, pouzivaly se stringlisty apod. Ale tohle by bylo jen pro jednoduche veci.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mjseven 28. 2. 2017 14:53

Já ve starter edici používám balík komponent ZEOS lib a mám tak konektivitu na řadu různých databází. Momentálně si nejvíc hraju s Firebirdem a SQLite, problémy jsem u nich nezaznamenal. Ke stažení jsou zde: https://sourceforge.net/projects/zeoslib/
Diskusní fórum je zde: http://zeoslib.sourceforge.net/

DB komponenty (edity, gridy, ...) používám z balíku JCL/JVCL
mjseven
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dyžon 2. 3. 2017 11:46

mjseven, díky moc,
sice to neřeší momentálně můj problém, ale pokud bude všechno se Zeos v pohodě (zatím na první pohled postrádám alternativu za IBDatabase), přejdu na něj a budu moct otevírat svoje zdrojáky jak doma, tak v práci.
jenom upřesním, že tvůj link postrádá balík pro DelphiXE10.1_Berlin, tak jsem stahoval Zeos odsud přes Download Snapshot.
AMD FX-6300; Gigabyte 970A-DS3P; DDR3 8192MBytes; AMD Radeon HD 6700 Series
dyžon
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků