Rozdělení rychlosti internetu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod EaZy 14. 1. 2017 23:20

Zdravím,
mám jednu otázku. Používám modem Zyxel vmg1312-b30b a rád bych na něm rozdělil rychlost internetu mezi pevným PC a WiFi. Co jsem tak pochytil, tak by to šlo nastavit v QoS, ale bohužel se v nastavení vůbec nevyznám a ani manuál od výrobce mi v tomhle ohledu nepomohl. Takže má otázka zní jestli by mi prosím někdo nepomohl a neřekl přesně jak to udělat.
Rychlost internetu bych nejraději rozdělil 6 Mbit pro PC a 2 Mbit na WiFi. Pokud by nešlo nastavit rozdělení rychlosti internetu, myslíte, že by šlo nastavit na modemu alespoň priority pro PC a WiFi, aby můj PC vždy měl vyšší prioritu a WiFi mi nebrala rychlost?
Děkuji za všechny odpovědi.
EaZy
Junior

Odeslat příspěvekod polda 15. 1. 2017 12:50

Tenhle modem nic takového neumí ,bys musel pořídit k tomu router co to zvládne cca 800kč .
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 16. 1. 2017 01:08

Plácáš nesmysly - umí má QoS pouze se to musí rozumě nastavit....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 16. 1. 2017 08:05

,,Co jsem tak pochytil, tak by to šlo nastavit v QoS, ale bohužel se v nastavení vůbec nevyznám,,

Tak mu porad ty chytrej.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 16. 1. 2017 08:59

Musí si udělat dvě fronty jednu pro lan a druhou pro wifi....

Akorát nevím zda tam půjde vybrát lan1-4 nebo bude muset každou nastavit samostatně...lan1, lan2.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jackbrno 16. 1. 2017 09:03

Polda: nikdo za něj nebude studovat manuál a psát mu krok po kroku, co má udělat. To si bude muset nastudovat sám. Ale nechápu, proč plácneš takovou blbost o přístroji, o kterém evidentně nic nevíš. Zrovna tento ZyXEL je celkem solidní a má dost možností nastavení. A mimochodem stojí víc, než těch 800 ;)
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod polda 16. 1. 2017 10:43

Tuto picovinu mám doma! Problémy s tímto suntem zvl.wifi, jsem vyřešil před 3/4 rokem porizenim routeru asus za cca 800kč ,kde je vše přehledně nastavitelné a hlavně funkční.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EaZy 17. 1. 2017 18:52

jackbrno píše:Polda: nikdo za něj nebude studovat manuál a psát mu krok po kroku, co má udělat. To si bude muset nastudovat sám. Ale nechápu, proč plácneš takovou blbost o přístroji, o kterém evidentně nic nevíš. Zrovna tento ZyXEL je celkem solidní a má dost možností nastavení. A mimochodem stojí víc, než těch 800 ;)

Omlouvám se ti, ale tvůj příspěvek je k mé žádosti úplně k ničemu. Jestli si myslíš, že jsem si manuál neprostudoval sám a nepokusil se sám nastavit, tak se pleteš, ale v manuálu není pořádně vysvětleno jak QoS používat.

-- 17. 1. 2017 20:00 --

soban píše:Musí si udělat dvě fronty jednu pro lan a druhou pro wifi....

Akorát nevím zda tam půjde vybrát lan1-4 nebo bude muset každou nastavit samostatně...lan1, lan2.....

Každou lan1 - 4 bych musel nastavit samostatně. Problém je v tom, že nevím jak přesně je nastavit.
EaZy
Junior

Odeslat příspěvekod Hedvika87 7. 6. 2020 12:53

Dobrý den chtěla bych se zeptat rychlost internetu naměřili jseme 22.59 mb/s 2. 00 odesílaní mb/s notebook . Samsung Galaxy a 10 rychlost internetu na telefonu stahování 20 . 7 mb / s odesílání 1. 97 mb/s Děkuji Mazalová
Hedvika87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 7. 6. 2020 13:43

A otázka?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hedvika87 7. 6. 2020 13:55

Ptám se na rychlost internetu?
Hedvika87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 7. 6. 2020 14:40

To je ta co jste naměřili.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Hedvika87 7. 6. 2020 14:47

22.59 mb/s 2.00 mb/s 20.7 mb/s 1.97 mb/s 21.1 mb/s 2.11 mb/s.
Hedvika87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 7. 6. 2020 16:52

Rychlost 20Mb . Rychlost kterou má 75% přípojek v ČR. Dají se sledovat filmy ,tv vysílání a hrát hry. Běžná rychlost na domácí pouzivani. Co dál ?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 7. 6. 2020 17:22

Chybí mi tam ping u toho reportu od Hedviky.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků