Problémy s 64 SD kartou- špatná?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 24. 1. 2017 20:25

Koupil jsem si tuto 64 GB SD kartu před vánoci: SanDisk Ultra SDXC 64GB 48MB/s Class 10 UHS-I

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400821MM1S83B3W

Především pro použití s mou digi. zrcadlovkou Nikon D3200 (díval jsem se do manuálu a 64 GB kartu tam má mezi podporovanými).

Karta byla použitá (asi vrácena v rámci 14 dní), takže byla se slevou a plnou zárukou, takže jsem se toho nebál...

Problém nastává v tom Nikonu D3200 (který by měl podle manuálu 64 GB karty v pohodě podporovat).

Kdy prvních několik desítek až třeba 200 fotek je ok, pak to ale (subjektivně na stejném "místě") začne dělat problémy. Když se chci podívat na kameře na vyfocené snímky, tak to trvá dlouho než se to načte. A když to přeženu s "listováním" fotkami "vzad" (co jsem vyfotil a moc rychle mačkám tlačítko pohybu dozadu na fotáku), tak se foták sekne. Někdy natolik že nepomohlo ani ON off a musel jsem vytahovat baterii (a někdy snad ani vytáhnutí baterie snad nepomohlo) a musel jsem vytáhnout + čekat pár minut.

Dále na podobném místě je problém i se zapísem fotky na kartu (fotím do RAW formátu... cca já nevím 20 MB 1 fotka?) kdy ukládání občas trvá fakt dlouho, třeba desítky vteřin nebo snad i minutu. Občas se to sekne taky.

Párkrát se mi ale stalo že když jsem si tohle martýrium protrpěl tak od určitého místa zase foták fotil a zapisoval normal rychlostí... tak mám strach jestli karta není nějak poškozena jen na určitém místě (např. 1-2 GB oblast).

CO vy na to?
Jaký program použít pro test chyb a celkového stavu SD karet?

Díky moc :-)!
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod soban 24. 1. 2017 21:46

Já u své kamery mám taky podporu 64G karet, ale nedoporučují je protože některé nemusí fungovat.

Záleží jakou mají vnitřní reprezentaci jak jsou tam buňky uspořádány do jaké matice.

Prostě zkusil bych ji v jiném zařízení zda tam bude fungovat OK, když ne reklamace.

Skusil bych podporu toho foťáku zda není nějaký problém s těmito kartami, či neexistuje pro foťák novější FW, či jaká jiná 64G karta je podporovaná....

Asi bych tu kartu reklamoval kdoví zda ji pro stejnou chybu nevrátil předchozí majitel....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 1. 2017 07:31

Možná jsi právě přišel na to proč ji někdo vrátil.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 25. 1. 2017 07:36

Přeformátovat kartu ve foťáku. D3200 je lowend foťák, takže má malý buffer, slabší procesor, pomalejší sw. Fotky z karty doporučuji prohlížet v PC. Ve foťáku je prohlížení jen jako nouzovka obzvlášť, když to jsou RAWy.
Vrácené věci většinou mají nějakou mouchu, jinak by to ten člověk nevracel, ne?
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackbrno 25. 1. 2017 08:28

body.nody:
Každopádně silně doporučuji tu kartu nepoužívat nebo jsi na dobré cestě přijít o nějaké neopakovatelné záběry. Pokud karta jednou zablbne, tak ji prostě vyřaď, protože dřív nebo později zablbne znovu a určitě nechceš, aby se to stalo zrovna na nějaké důležité akci, kterou fotíš. Žádné laborování, testování, formátování atd. nemá smysl, to kartu nijak neopraví. Karta je buď načatá nebo má jen problém s kompatibilitou se tvým foťákem a nebo je taky možné, že nějaký vyčuránek koupil SanDisk a místo něho vrátil čínsky padělek. Každopádně není jiná cesta, než sehnat jinou. Ten SanDisk by jinak měl být dobrý, ale nejspíš měls smůlu na blbý kus. Ostatně zapřemýšlej, proč by asi někdo vracel bezvadnou kartu ;) Obecně kupovat jakékoliv datové úložiště použité, je nesmysl. Jen pro zajímavost, strč kartu do čtečky v PC a zkus na ni nakopírovat 60GB dat a následně je stáhnout zpět, jestli tam opravdu budou.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 25. 1. 2017 09:09

Nakopirovat data tam a zpet nepomuze, je potreba overit, ze jsou ty data stejna :)

Pouzivam na testy H2testw - https://www.heise.de/download/product/h2testw-50539

Zajimavy by mohl byt i nejaky test zapisu pres celou kapacitu, jestli se nekde rychlost zapisu vyrazne nesnizi.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod jackbrno 25. 1. 2017 09:54

Samozřejmě, tak jsem to taky myslel :) Např. tam nahrát filmy a pak ověřit, že jdou přehrávat. Taková laická metoda. Jinak samozřejmě specializované Se ověří automaticky schopnost přijmout, udržet a vydat bezchybná data.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 25. 1. 2017 10:06

jackbrno píše:Ostatně zapřemýšlej, proč by asi někdo vracel bezvadnou kartu ;)


- protoze pozde zjistil (nebo to chtel jen vyzkouset), ze mu zarizeni podporuje jen SDHC karty, tj. do 32GB
- protoze v jinem obchode objevil jinou 64GB kartu za polovinu
- protoze prijel z dovolene a uz nepotrebuje tu kartu ani tu zrcadlovku, co si pred dovolenou koupil :)

Tech duvodu muze byt...
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Prochycz 25. 1. 2017 10:14

-protoze prijel z dovolene a uz nepotrebuje tu kartu ani tu zrcadlovku, co si pred dovolenou koupil

Tohle jestli někdo dělá, tak toho člověka mi je opravdu líto. :)
Prochycz
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 25. 1. 2017 10:46

Nekde jsem pred delsi dobou cetl rozhovor s majitelem eshopu, ktery tvrdil, ze se jim v lete vraceji do 14 dnu zpet fotoaparaty, ze kterych se sipe pisek. Takze to tak asi fakt nekdo dela.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 30. 1. 2017 19:31

Ok díky za link:

Pouzivam na testy H2testw - https://www.heise.de/download/product/h2testw-50539

Ještě někdo má nápad na nějaký jiný soft na testy SD karet? Něco takového přece musí existovat... Jde mi taky o to abych měl v ruce něco aby mi uznali případnou reklamaci ... (14 dnů na vrácení už dávno uplynulo)
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 1. 2017 20:53

Kolik byla ta sleva ? Ciste ze studijnich duvodu, kolik si někteří cení svůj čas..
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 1. 2. 2017 14:26

ooo to už nevím kolik byla sleva 100-200 Kč možná...? Fakt už nevím.

A jak říkám, neviděl jsem na tom nic špatného, byla tam plná záruka, tak co... navíc jsem měl a stále mám za to, že to někdo vrátil v té 14 denní lhůtě pro vrácení - třeba mu to nefungovalo v zařízení kam to chtěl strčit (nepodporovalo to 64 GB)
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 2. 2017 17:33

Máš ve fotoaparátu nahrán poslední dostupný FW (1.04)? Řeší totiž problematické fungování s některými kartami.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 13. 2. 2017 10:56

Ten nejnovější firmware nemám, zkusím... díky.

Jen teda tu kartu jsem zkoušel projet testem v HDtune PRO a žádnou chybu nenašel... :-/
nody.nody
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků