Vývoj ceny HW blízké budoucnosti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ensidia 31. 1. 2017 12:24

Zdravím. V lednu jsem se rozhodl postavit si PC tak jsem prošel X věcí a z PC za 25 se stal za 45 (s monitory 54). Protože když už tak pořádný. A jelikož ještě tak 2-3 měsíce počkám než našetřím. Tak procházel články a fora. A tak nějak jsem narazil že kupovat teď blbost.
GK
Chtěl jsem gtx 1070 nebo 1080 pak si přečtete že už jsou staré jenom AMD nepřišlo s ničím podobným tak udržují cenu a nemají potřebu představovat něco nového když není konkurence. Ale že prý Vega je obě strčí do kapsy. V každém případě zamíchá s cenami směrem dolů.

Že očekávaný procesor ZEN by mohl být konečně plně konkurenčním Top Intel produktům. Chtěl jsem i5 7600k a přemýšlel o top i7. Ale pokud bude jen půlka pravdy co nakecalo AMD možná bych do něj pak aj šel.

Ram když jsem viděl ceny, tak jsem byl překvapen. Ale pak si člověk přečte že nebyli čipy NANN a to se do pár měsíců změní a ceny by se měli vrátit na normál.

Když pod tohle všechno přidáme konec intervencí a dolar se vrátí z 25 na 19 kč spíž ještě míň. Nákup počítače v květen-červen bude určitě zajímavější.

Vaše názory? :)
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 31. 1. 2017 12:37

Obecne byvaji vetsinou v lete lepsi ceny. Ale muze prijit brexit, pripadne rozhodnuti dalsich zemi opustit EU, euro klesne na 1:1 k dolaru, s tim i koruna a porad bude 25Kc/$.

PC kup, az ho budes chtit/potrebovat.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod eici 31. 1. 2017 12:38

Časom budeš mať viac peňazí ;-) a komponenty možno pôjdu dole
eici
Junior

Odeslat příspěvekod Ensidia 31. 1. 2017 13:22

Tak to je jasné jenom Takový úvaha. :D
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod Vrzalík 31. 1. 2017 13:33

Záleží, jak moc ten počítač potřebuješ. Pokud tě nic nenutí ho pořizovat hned, počkej na konkurenci a pak kupuj to nejlepší cena/výkon. Něco mi říká, že se ceny pohnou, ale že to nebude o třídu. To by muselo AMD RyZen 8c/16T opravdu hodně agresivně nacenit (14-15 tisíc.) a mám obavu, že se to nestane. Tipuju, že ten procák bude stát 20tisíc +. Takže pro masy 8c/16T stále nebude. Což je v roce 2017 smutné. :-( To samé vidím v grafikách, nevím, jestli pokud Vega bude mít výkon výšší jako GTX 1080, bude stát 14-15 tisíc. Nevidím to moc reálně. Očekával bych, že bude něco málo pod GTX 1080, možná 17-19 tisíc? :-( Takže dostaneš trochu víc výkonu za trochu méně peněz. Můj odhad
Naposledy upravil Vrzalík dne 31. 1. 2017 13:43, celkově upraveno 1
Vrzalík
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 1. 2017 13:34

Dolarove ceny zpravidla maji od vanoc sestupnou tendenci az do leta. Najdou se ovsem i vyjimky. Treba HDD pred par lety, nebo dnes pameti.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ensidia 31. 1. 2017 13:55

No do nákupu mě nic netlačí. Co jsem tak četl tak VEGA kde ji představovali a testovali přesahovala 1080 a to nebyla finální verze. Takže uvidí se. Ryzen nemám tušení jestli to bude velký krok nebo jen nafouklá bublina. Další věc cenová politika pokud nastaví stejně výkonné komponenty za stejnou cenu co Intel tak nic moc. Ale karta výkonnější jak 1080 za 15k to samé u procesoru za 10k by mohlo být zajímavé. Já jen počkám až tohle všechno proběhne a pak půjdu a koupím to nejlepší co půjde za 40-50 tisíc.
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 14:01

Uvazujes špatně. Nedávejte si jako cíl částku, ale funkci.

Napriklad u herního PC to je například rozlišení a minimální snímky na něm po například následující 3-4 roky. Pokud to půjde udělat za polovic rozpočtu, proč ho zbytečně vyčerpat. Pokud by do limitu chybělo, proč jej nepřekročít.

Za těch 50 se dnes nedá udělat poradny 4k herní dělo, po Vega by to jít mělo. Pokud 4k nechceš, čekání na vegu nemá cenu, na ryzen jo, ale paradoxně v takovém pc ryzen mít nebudeš.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ensidia 31. 1. 2017 14:12

Já počkám až všechno výjde a ceny se změní tak jako vždy s příchodem nových věcí na trh.
Nemám v plánu 4k. FullHD stačí. 4k, 5k, QUHD to je už jen čím víc proužků tím víc adidas. Nepotřebuju herní dělo co pojede 200 FPS ve 4k na dvou monitorech :D :D :D .
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod Vrzalík 31. 1. 2017 14:30

S tím čekáním je někdy problém, protože ono neustále něco nového vychází a spotřebitel v podstatě neví, která ta architektura bude zlomová a na kterou se vyplatí čekat. Znám to ze své zkušenosti. Čekal jsem na Kaby Lake a Pascal, teď čekám na RyZen a Vegu a pak možná budu čekat na Coffee Lake a Voltu. :-) Teď si kladu otázku, jestli ten počítač vlastně potřebuju, když už jsem tak dlouho vydržel čekat. :-)
Vrzalík
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 14:36

Ensidia:

tak za co chceš utrácet 50 tisíc korun? Na to ti stačí 30 tisíc a bez čekání.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Geher61 31. 1. 2017 15:39

Taky bych chtěl pořizovat novej pc, ale vidím to že peníze budou tak za 2 měsíce. A tohle mě vůbec nenapadlo, že by ty ceny mohli jít nahoru.
Geher61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ensidia 31. 1. 2017 15:42

No já si dal deadline do konce června. :) A celozávodku si budu hrát s novým kompem když nebudu sedět v hospodě. :). Další důvod proč né teď při chvílích v práci si modeluju Case. Spojení dřeva,plexi a nerezových dílů je lákavé a ta bude doživotní :). S pěkným airloftem samozřejmě. :). Původní myšlenka bylo vodní chlazení přímo integrované v bedně ale nechtělo se mi s tím jeb*t. Za co? Pořádná deska, pořádné 4 jádro, GK a 16gb samozřejmě s 516gb 2,5 SSD a 2TB 2,5 HDD, Noctua chlazení. Aby to prostě šlapalo dobře 6-8 let a potichu. Pak nějaká oživení přidání ram + nová GK. Procesory výkon se dá říct že stagnují léta nárůst 4-6% mi příjde docela málo za rok.
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 1. 2017 15:45

Vzhledem k tomu, co aktualne predvadi kurz USD, bych se na pokles ceny nespolehal. Ba naopak. Ano, do produktu Vega + Ryzen vkladame duveru, ze se diky nim ceny procesoru i grafickych karet o neco snizi.

Ovsem nV prijde s odpovedi GTX1080Ti ... nebo z ni mozna bude 1180 ... a ze stavajici 1080 by mohla byt 1170 ... z 1070 treba 1160Ti ... nebo tak nejak. A ceny by mohly zustat na urovnich dnesnich 1080/1070/1060. Pokud Vega bude tak dobra, jak se vseobecne doufa, MOZNA muzeme doufat.

Ale to je cistokrevna spekulace.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ensidia 31. 1. 2017 16:05

Geher cenu půjdou jedině dolů nebo budou výkonnější věci za dnešní ceny. Pokud to zas někde nevyplaví fabriku a podobně. S kurzem dolaru *můj odhad* po ukončení intervencí se z 25 (dnes) dostane dost pod 19kč (jako před tím) a pokud Tramp dostojí slovu a začne ho oslabovat tak ještě víc. A to je rozdíl 30% v *realu* všechny PC komponenty během měsíce mohli spadnout o 10 až 15%.

Ale jak píše Kineczek čistokrevné odhady ale daleko od pravdu to nebude.
Spíž záleží s čím příjde AMD a to zamíchá trhem. Ale můj názor je že teď nakupovat pokud se nemusí je blbost. Za dnešní ceny něco co jsou to už 1-2 roky staré. O ram nemluvě.
Ensidia
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků