Koupit hotovou sestavu?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod prasezlesa 2. 2. 2017 19:01

Zdravím. Tak nějak zvažuji koupi nového PC, které by mi dovolilo rozjet dnešní hry na 1080p na plné detaily a narazil jsem na tohle. Obecně hotové PC sestavy považuju vcelku za hnůj a Alzu zrovna nemusím, každopádně tohle podle mě vypadá hodně dobře a opravdu to vyjde levněji, než kdybych komponenty nakoupil zvlášť.

Myslíte, že je tam nějaký háček? Jasně, CPU nejde taktovat, ale na danou grafiku je rychlý dost. Novou grafiku za nějaké 3 roky taky zvládne, takže životnost by klidně mohla být 5 let. Větráky asi nebudou nic extra, ale ty se dají vyhodit a dát vlastní, pořád to vyjde levně.

Díky za reakce.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 2. 2. 2017 19:15

Až na ten zdroj je to slušný. My to tady umíme vyváženěji, ale občas se objeví i hotovka, která má solidní komponenty ve smyslu výkonu a kvality, a přitom vyjde o 2 500 levněji než z jednotlivých komponent. Tahle situace je dost vzácná, ale někdy se poštěstí, že i hotovka vychází dobře po stránce komponent, výkonu i ceny:

http://pctuning.tyden.cz/hardware/pc-se ... -s-bohemia
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod worrapS 2. 2. 2017 19:15

A zkoušel sis tu konfiguraci naklikat v nějakém eshopu? Mě to vyšlo na nějakých 21k, takže cca o pětinu levnější.
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prasezlesa 2. 2. 2017 19:17

Ano, zkoušel, dokonce v CZC, kde je to většinou levnější než v Alze. Musíš klikat ty konkrétní komponenty, jsou vypsány níž, nahoře je jen obecný popis.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 2. 2017 19:19

Je to blbost, ale podle toho, jak si to blbě o to více obhajuješ, se ji stejně chystáš udělat. Takže dělej.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod prasezlesa 2. 2. 2017 19:21

Co je blbost? Když jsem ty konkrétní komponenty včetně OS klikal, vyšlo to dráž.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod worrapS 2. 2. 2017 19:25

To je fakt, OEM Widle jsem tam nedával..
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 2. 2017 20:00

Ve všem to je blbost. Není tam nic, co by tam dal zkušený stavic. Možná to Ssd.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod prasezlesa 2. 2. 2017 20:05

Ano, zkušený stavěč by pravděpodobně volil komponenty jinak, každopádně pointa je, že když si vezmu poměr cena/výkon, že je v ceně už systém a že mi to někdo i zadarmo postaví a nebudu se s tím muset doma nimrat, tak nevidím moc důvod, proč volit jinak. Když srovnám se zdejší sestavou za 26k, kde je menší SSD, není v ceně OS a ještě si to musím sám sestavit, přičemž výkon je stejný, tak proč bych měl jít do té zdejší sestavy? Co mi přinese oproti tomuhle navíc?
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 2. 2017 20:20

Zadarmo staví o czc a ne z ne prodejných komponent. Poměr cena výkon je naopak strašný.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod prasezlesa 2. 2. 2017 20:24

Ne, není strašný. Co je na něm jako strašného? Můžeš psát konkrétní argumenty a ne pořád jen nějaké své výkřiky?

Stavění na CZC? Myslím, že tady na tomhle fóru je dostatek fotek, které dokážou od něčeho takového odradit.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 2. 2017 20:25

Boeing s nic moc kartou (extremne hlucna), starou generaci procesoru (7400 stoji stejne a je rychlejsi), nic moc chladicem (opet HLUK), vyslovene fuj zdrojem, to cele v nic moc skrini s nevyresenym (velmi hlucne ventilatory) airflow.

Kdyz vezmu rychlejsi procesor, s tichym chladicem, rychlejsi RAM, vykonnejsi (+tissi) grafickou kartu, k tomu Windows, ktery muzes nechat i do dalsiho pocitace (FPP, nikoliv OEM jako u zelenaka), kvalitnejsi (+vykonnejsi + tissi +5let zaruka) zdroj a cele to dam do sice take prumerne, ovsem i tak o neco lepsi skrine, ovsem s tichym chlazenim, nevyjde to zase o moc vic a vykon bude vyssi. Mechaniku nepocitam, tu beru uz minimlane pet roku jako vyhozenych 350 korun.

28.526,- Kc

=> pomer ceny a vykonu bude vyhodnejsi. Ponauceni? Zadarmo Ti nikdo-nikde-nic neda. Tim mene Kyperska korporace, ktera ma minutovou reklamu v televizi kazdych 20minut po 365dnu v roce.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 2. 2017 20:26

Mám tedy poskládat sestavu se stejným výkonem a nižší cenou? Z lepších komponent?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 2. 2017 20:35

Obavam se, ze jsi byl predbehnut. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prasezlesa 2. 2. 2017 20:42

Kineczek: Jenomže to je dražší. A u PC za 26 000 už je 2.500,- navíc dost. Ten výkon navíc určitě nebude odpovídat více než těm penězům navíc. Jasně, že nikdo ti zadarmo nic nedá - zadarmo ti to sestaví díky tomu, že to pro ně znamená, že si od nich koupíš sestavu, ve které ti prodají hromadu komponentů. Z ekonomického hlediska logické.
prasezlesa
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků