Jakou koupit ctecku

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr Z. 10. 2. 2017 13:54

Zdravim,
chtel bych si koupit ctecku knih, mam vsak par pozadavku, ktere mi vyber znesnadnuji :) Urcite se s tim nekdo potkal, tak se zkusim zeptat.

1. Hlavni pozadavek je, aby se v ni rozumne dalo cist pdf dokumenty. Tim asi odpadaji nejmensi 6" ctecky (necham se ale presvedcit o opaku).

2. Chtel bych, aby mela podsviceny displej, rad bych cetl i po vecerech a pokud bych mel v loznici rozsviceno, tak by se to u drahe polovicky nesetkalo s nadsenim.

3. Podporu RSS, abych nemusel (jako u nekterych) "vytvaret nejaky e-mail, na ktery si to necham posilat, aby si to nasledne ctecka stahla." Proste neco elegantnejsiho.

Dival jsem se na Paperwhite 3 od Kindlu, ale je pouze 6" (ale ma podsviceni..RSS nevim). Stejne tak Pocketbook Touch Lux (podle alzy ma nejakou integrovanou RSS ctecku) nebo Touch HD.
Z vetsich me laka Pocketbook 840 Inkpad (nevim co RSS), ma ale podle recenze horsi reakce u pdf dokumentu (nebo to maji obecne ctecky??? nektery moje technicky pdfka maji pres 600 stran).

Diky za rady
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 10. 2. 2017 14:50

PDFko se 600 stranami je záhul i pro mobily, které mají procesory úplně někde jinde.

To je spíše na tablet s AMOLED displejem (to je alfa omega). pokud PDFka obsahují i obrázky a navíc barevné, bude to mnohem příjemnější.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Z. 10. 2. 2017 20:25

Kdyz pujdu cestou tabletu, tak ale "prijdu" o e-ink a vsechny ty formaty ctecek. Chtel jsem si asi hlavne "setrit" oci, sehnat knizky jen v pdf nebude zadny problem. Tech velkych pdf nemam tolik, jen proste nejaky jsou obsahlejsi - obrazky moc neobsahuji

Super AMOLED je fajn, mel jsem na telefonu - tim mi zustane ve vyberu ale jen Samsung ne? Co Apple s retinou?
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 10. 2. 2017 21:43

Amoled má obrovský kontrast, velmi blízký e-inku.

Je mnohem šetrnější k očím než ipsko (Apple retina).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Z. 10. 2. 2017 22:25

Ok diky, je pravda, ze mi ani iOS tolik nevyhovuje, staci na firemnim telefonu. Akorat jsem to potreboval dat nejak do srovnani.

8" ze ctecek je akorat tak Bookeen Cybook Ocean ktery vyjde na 6000 - to si ty 3000 (nebotrebuju LTE, staci wi-fi) priplatim a muzu mit plnohodnotny tablet...Zkusim se stavit do nejakyho showroomu a podivat se na ten Samsung v realu :hm
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 2. 2017 07:11

Asi tak
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 11. 2. 2017 08:04

Pedefka si můžeš převést přes calibre do jiných formátů.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 11. 2. 2017 08:26

Na čtení je ten Kindle Paperwhite 3 skvělej, ale na pdfka se prostě čtečka nehodí. Na to je lepší si pořídit něco jiného. Tedy optimum jsou dvě zařízení.
radecekh
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 2. 2017 08:54

monikash píše:Pedefka si můžeš převést přes calibre do jiných formátů.
Jestli víš, jak provést konverzi tak, aby byly odstraněny zalomení řádků a ponechány zalomení odstavců, aby se to dalo rozumně číst na malých čtečkách, sem s návodem.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 11. 2. 2017 09:29

To se mi taky nedaří. Ale napadlo mě, že bych to mohla zkusit v ABBYY PDF Transformer+ , co mám v práci.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JJezevec 11. 2. 2017 11:09

vladimir píše:Jestli víš, jak provést konverzi tak, aby byly odstraněny zalomení řádků a ponechány zalomení odstavců, aby se to dalo rozumně číst na malých čtečkách, sem s návodem.


Odstranění zalomení řádků a ponechání odstavců - to je přece otázka minut, nebo si vytvoř vlastní makro ve wordu.

Já to dělám asi takto - zjednodušeně :
1/ Sjednotím text knihy kterou převádím (Rozměry stránky, fonty, řádkování,...)
2/ Odstraním přebytečné mezery, znaky odstavce,..... a také opakované znaky např. několik tabulátorů za sebou, nebo odstavců,....
3/ Odstraním všechna zalomení (znaky ^p, ^v apod.) nacházející se uprostřed věty.
4/ Očísluji a nastavím kapitoly
5/ Doladím případné drobnosti,......

Pokud jde vše jak má, tak je to práce na 10-30 minut u jedné knihy. Samozřejmě je dobré míti na to makra a pak to jde samo.
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 11. 2. 2017 11:46

mam kindle a super. Chtit nacitat obrovske pdf jde bezproblemu, ale musi to byt text. Nemuzes chtit aby to bylo treba pdf plne obrazku. Tablet se na cteni nehodi a nikdy nebude, at si rika kdo chce co chce.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 2. 2017 12:01

Na čtení picovin typu 50 odstínů něčeho je čtečka opravdu lepší, nežli oled displeje, ale u technických pdfek je ta výhoda vysokého pasivního kontrastu zanedbatelná proti nevyhodam.

Navíc pokud uvažuje o pravidelném užívání podsvícení, tak je čtečka horší, než IPS tablety. A to o dost.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Z. 11. 2. 2017 18:57

Pedefka si můžeš převést přes calibre do jiných formátů.


To jsem sice vygooglil, ale nese to sebou problemy, o kterych se pak rozepisujete nize :) (zalomeni radku, odstavce atd.)

mam kindle a super. Chtit nacitat obrovske pdf jde bezproblemu, ale musi to byt text. Nemuzes chtit aby to bylo treba pdf plne obrazku. Tablet se na cteni nehodi a nikdy nebude, at si rika kdo chce co chce.


Obrazku je tam prave docela dost :-S

Na čtení picovin typu 50 odstínů něčeho je čtečka opravdu lepší, nežli oled displeje, ale u technických pdfek je ta výhoda vysokého pasivního kontrastu zanedbatelná proti nevyhodam.

Navíc pokud uvažuje o pravidelném užívání podsvícení, tak je čtečka horší, než IPS tablety. A to o dost.


Nejvic bych asi cetl po vecerech doma, takze urcite potrebuju nejake podsviceni

Par normalnich knizek mam, chci to ale hlavne kvuli tem technictejsim vecem. Nebude tam moc grafu...spis prikazovy radek, tabulky, screenshoty z programu apod.
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 2. 2017 21:31

Tady není o čem, tvůj popis použití čtečku vylučuje. Nicmene, pokud tě to k ní stále táhne, tak si ji pujc. Na alze i oficiálně.

Vrátíš ji dříve, než za těch 14dni
cernakus
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků