Windows 10 - chyba systému po 1. dnu

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Yang15 11. 3. 2017 12:49

AHoj,

včera jsem pořídil nový notebook Acer Swith Alpha 12 s Win 10 Pro. Dnes z ničeho nic se začal zahřívat a po restartu napíše viz priloha.

na flashce mám instalacku win10 Pro (z microsoft webu), ale nejde mi v bootovacim menu vybrat. je tam pouze Windows boot manager, i kdyz jsem v UEFI vybral jako 1. USB: HDD

co s tím?

zduraznuji, včera jsem koupil a dnes se to po 10minutach pouzivani samo vyplo a vyhodilo chybu! :O

Děkuji

-- 11. 3. 2017 12:57 --

prikladam jeste foto z uefi menu:

-- 11. 3. 2017 12:57 --

Přílohy
IMG_2424.JPG
IMG_2423.JPG
IMG_2422.JPG
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 3. 2017 12:59

No a kde je problém?

Nech to obnovit a uvidíš když se to kousne znovu reklamace.....

PS. když ti to nechce naběhnout z USB no tak si v UEFI vyber přímo k botování ten UEFI soubor na tom USB klíči. (Třeba vypnout rychlý start a windows vypnout a neuspávat.)

F12 a vybrat usb a uefi soubor na tom klíči k bootu.
Naposledy upravil soban dne 11. 3. 2017 13:02, celkově upraveno 1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 3. 2017 13:01

Servis -> reklamace.
Požádej zároveň o instalaci OS. Není to práce pro začátečníky.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yang15 11. 3. 2017 13:01

problem je ten, že nemám jak udelat obnovu, není z ceho číst.

ale ted jsem narazil na Acer zkratku Alt+F10 a vypada, že funguje! Lze udelat tovarni nastavení


Milan: uplny zacatecnik nejsem, ale s timto problemem jsem se jeste nesetkal a jelioz to není uplne 100% notebook, jsou zde moznosti dosti omezene a navíc je to muj 1. Acer.
Ale uz jsem si poradil, pomohla zkratka AlT+F10 -> tovarni nastaveni a uz se to obnovuje.

takze asi planny poplach.
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 3. 2017 13:04

No udělej tovární nastavení a pokud se to znovu kousne tak asi nebude vše OK - reklamace.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yang15 11. 3. 2017 13:09

jojo. Díky..

puvodni problem byl, ze to chtelo obnovu, jenze neslo nabootovat z ext. disku, v bootovacim menu nebyla videt. O te recovery zkratce Aceru jsem se dozvedel az na webu, ale radeji jsem naspal i sem, abych mel pomoc jistou.

Za chvili totiz mám jet pryc a brat to s sebou a nastalo tohle, proto panika :(
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 3. 2017 13:47

Samo to nastalo těžko. Sfvfs02.sys je StarForce Protection VFS Driver, který není standardní součástí Windows. Patrně sis do systému zanesl nekompatibilní verzi instalací nějaké hry, která tuto ochranu používá. Více viz http://www.star-force.com/support/users/windows10/.

I kdyby ses problému zbavil obnovením do továrního nastavení, po instalaci problematického SW se objeví znovu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yang15 11. 3. 2017 19:07

aha.

jedine, co jsem vsera stihl nainstalovat byly 2 hry pro maleho. TrackManie - ta ovsem hlasila nekompatibilitu pod Windows - ihned jsem ji smazal a z Windows Storu hru Woka Woka (neco jako Zuma).
NTB bežel v poradku. Az dnes při hrani Woka Woka se tablet začal zahřívat, v procesech bežel nejaky neznamý proces, tak jsem udelal restart - klasickou cestou, trval dele, protoze si NTB jeste neco chroupal, ale kdyz se ntb restartoval, tak napsal vyse uvedenou chybu
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 11. 3. 2017 19:36

Jeden z důvodů proč je lepší používat cracklé verze her co používají StarForce a SecuROM (a v budoucnosti Denuvo).
Pokud se ti flashka neobjevila v boot menu,bude udělaná špatně. Dělal jsi jí čím? Doporučuji RUFUS a hádám že bude potřeba GPT pro UEFI mód.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Yang15 11. 3. 2017 20:18

ano, pres RUFUS a flashka byla urcite fční, protože jsem přes ní instaloval jiný notebook cca měsíc zpět.

Trackmania je free hra


Jeste se zeptam na ten odkaz od R34ktora: moc tomu nerozumím, ale jde tomu předejít a tedy nainstalovat tu opravu na novejsi verze? toto se priznám vidím i slyším poprvé
Yang15
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků