Notebook cca 25k 15,6"

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jan23 17. 5. 2017 22:40

Ahoj chtěl bych požádat o doporučení NB. Níže zasílám 5 různých modelů, které jsou vesměs podobné. Ale z popisků nevyčtu jak je to s konstrukcí, přehříváním apod. Zda-li daný typ je poruchový atd.

Mě osobně jde o ergonomii a dobrou klávesnici. Klukovi jde o tom, aby si na tom mohl občas zahrát nějakou tu hru (mluvil o Subnautica).

1. Osobně se mne libí HP nebo Dell 7559
2. U grafické karty nevím, jaký je rozdíl mezi 1050 n. 1050 TI
3. Stačila by na tu Sabnauticu grafická karta 960?
4. Lenovo Legion Y520 je hodně hodnocené, ale ty šipky pod num klávesnicí, ..... nevím jestli bych to zkousnul. Já bych NB používal hlavně na MS office (excel, access), net a stream/filmy.
5. NB může mít SSD, ale nemusí, pokud to tam půjde doinstalovat.

Odkazy nabízejí více variant.
HP Pavilion Gaming 15-bc003nc
Dell Inspiron 15 (7000) černý
Lenovo Legion Y520-15IKB
Acer Aspire VX 15
Dell Inspiron 15 (7559),

Předem děkuji.
jan23
jan23
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 18. 5. 2017 09:16

Ze subjektivních důvodů bych nevybral Acer, vzal bych s CPU KabyLake (novější technologie), RAM typu DDR4, podle porovnání výkonu raději GTX 1050. EDIT: Také IPS displej má lepší zobrazovací vlastnosti.
S doinstalací SSD okolnost - záruka, umístění.
Proti tomu u mne je pořadí kvality (opět subjektivně) Dell, HP, Lenovo řady ThinkPad, ...
Druhá Vaše položka Dell nemá správný odkaz, možná měl být
https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-gam ... 71/produkt
Dell Inspiron 15 Gaming (7567)
S přehříváním nemám vyčerpávající zkušenost, pravděpodobně se bude se stárnutím zhoršovat. A teď babo raď.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod jan23 19. 5. 2017 07:14

Díky mada2016 za názor.

Co se týče toho Dellu, tak nevíš jestli vše ty sestavy 7567 mají IPS panel?
Dále z hlediska herního jak by byl velký rozdíl mezi i5 a i7 od toho Dellu
jan23
Junior

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 19. 5. 2017 08:49

Ahoj,
Normálně sem nepřispívám, protože jsou tu mnohem a mnohem zkušenější lidé (namátkou recenzenti: Jirka Zima (swarm) recenze Y520 a VX15 a Jirka Pitek (Python.p) recenze Y520), ale stál jsem před prakticky stejnou volbou a tak udělám výjimku.
Objektivně je vlastně jako „all-rounder“ nejlepší právě ten Acer VX15 a to z několika důvodů (počkat, jaká objektivita, když ho mám ? :D ) Ale vážně … (pozor – nebrat nejlevnější variantu s TN displejem a pomalym diskem)

Když zůstaneme u trojky Y520, 7567 a VX15, tak každý má nějaká svá + a –

U Dellu je největším mínusem právě Tebou zmíněný panel – TNko – ale opravdu tragický :( Pokud se nic nezměnilo, tak změnu si „vybrečeli“ zatím pouze v USA resp. volbu panelu za příplatek zhruba 50-100USD jsem viděl na amazonu. Oproti tomu Y520 i VX15 mají IPS a to při práci člověk opravdu ocení i v tom podělanym Excelu. Jo, nejsou to zrovna „světový“ panely (barevně), ale furt lepší než drátem do oka.

Naopak u Y520 je největším mínusem chlazení a v tom naopak „exceluje“ VX15. U Lenova je problém, že točí větrákem i v idle, což může při práci v tišších místech být otravné (alespoň pro mě). VX15 se chladí pasivně, dokud člověk nepotrápí alespoň jedno jádro. Nechápu jak to soudruzi v Aceru udělali, ale i hlučnost a teploty jsou na tom výborně. VX15 je nejtišší (40dB „full-load“ měřeno od touchpadu směrem k displeji – zahraniční recenze) a 7567 + Y520 zhruba nastejno (50dB)

Klávesnice je otázka osobních preferencí – u mě rozložením asi VX15 a nejhůř Y520. Mydlim tabulky do práce a chce to i tak trochu slevit a zvyknout si.Stěhování tlačítka DEL a záměna za vypínací tlačítko je snad nějaký druh pomsty výrobců, nebo nevim :grr: .

V čem je VX15 nejhorší ? Šasí … to je jedna velká „čtečka otisků prstů“. Pokud máš mastný pracky, hravě si je o ten notebook očistíš. Vzhledově to zrovna taky není krasavec, ale tak dá se s tím žít. Dostat se do VX15 je taktéž radost – 15 šroubků u herního stroje ? (Dell např. 1 šroubek) Přidat do VX15 disk znamená navíc napsat si do servisu o „montážní kit“ – 150Kč běžně se to v západních zemí shipuje zdarma. Další věc baterie – to je další doména 7567. Při práci dá VX15 stěží „pouze“ 4 - 5h.

Cena – tam je na tom asi teď nejlíp Y520. V základní konfiguraci asi bez konkurence.

Rychlost čtení disku (256GB SSD varianta) má asi nejlepší VX15. To se ale už mohlo změnit. Prošel bych si poslední zahraniční recenze. Nejhůř na tom byl Dell (3x pomalejší než VX15).

1050 vs. 1050Ti je věc, za kterou se příplatek vyplatí. Ten nárůst výkonu je někde mezi 15-20pct. Rozhodně bych to při výběru zvážil. 960M bych z výběru vyřadil.

i5 vs. i7 pro mě nebyla zásadní volba. Naopak i7 je spíš zdroj tepla – a to docela šílený (Při hraní má i5 65-75st. 1050(Ti) taktéž, naopak i7 vyskočí 80-90st. :!: záleží na teplotách v místnosti) . Nárůst výkonu u her nemusí být žádný. U některých je - pár FPS navíc - BF1? GTA V? Video nestříhám. Volba je na tobě.
(Osobně vlastněná konfigurace Aceru je VX5-591G-575H tj. i5/8GB/256GB/1050Ti)

A to je asi tak vše, co se o tom dá říct. ;)

POZN. pod čarou – Dnešní elektronika – nové grafiky a Skylake/Kabylake trpí často na „coil whine“ či „coil noise“. I můj Acer tím trpí resp. není to až tak děsný jako měl problém XPS 13, ale prostě to tam je. Když je člověk v tichu, větráky se netočí a přiložíš ucho k výdechu, tak to uslyšíš. Zaplať Bůh, že už jsem ve svým věku dostatečně hluchej a 10cm od NTB to neslyšim. Jinak by mě z toho asi hráblo.

U levných IPS panelů pozor na "bleeding". Raději vybírej z více kusů v tmavší místnosti.

U Aceru se vyplatí později dokoupit "carry-in" záruku za litr. Nutno registrovat do 360dnů od koupě.
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod jan23 19. 5. 2017 14:18

Ahoj WuFgaR77,

moc děkuji za tvůj náhled a názory. Myslím, že toto vlákno spolu tímto vláknem obsahuje ty podstatné údaje.

Je fakt, že bych chtěl IPS panel a u toho Dellu není IPS-ko při FHD. Což je škoda, protože rozložení klávesnice a celkově se mi ten NB i líbí a to i v červené jak mi nahoře doporučil meda2016.

Ještě bych se chtěl zeptat jestli máte zkušenost s HP Pavilion Gaming 15-bc200nc. Má sice jen 1050, ale SSD + 1TB HDD + IPS a vypadá docela přijatelně.
Případně jestli lze říci, že ten rozdíl je jen v 1050 vs 1050 TI. oproti doporučovanému VX5-591G-575H tj. i5/8GB/256GB/1050Ti? Co např., chlazení : točí větrák při idle nebo low loadu jako u Y520?
Toto je třeba věc, které se vůbec nedá vyčist ze specifikace a je to přitom dost zásadní. Zde nezbyva nic jiného než jen za.. :tleskani

Díky,
jan23
jan23
Junior

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 19. 5. 2017 15:05

Nemám absolutně žádnou zkušenost s HP Pavilion Gaming, bohužel ...

... a proto jsem hned v úvodu zmínil recenzenty, kterým bych věřil ;)
http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2017/hp-pavilion-15-bc202nc

Výdech chlazení je na zadní straně a k roztočení ventilátoru dochází při standardním nastavení hned po zapnutí notebooku. Je to dáno konfigurací firmware, kde je pro ventilátor ve výchozím stavu zapnutý neustálý běh. Nejnižší otáčky jsou v tichém prostředí stále snadno rozpoznatelné i z pracovní vzdálenosti, což jsem vnímal jako otravné. Po přepnutí zmíněné volby v nastavení firmware však notebook ztichl a při kancelářské práci se během testování dokázal většinu času chladit pasivně. V takových chvílích se z útrob ozýval pouze tichý šum pevného disku.

Dokud je zatíženo pouze jedno procesorové jádro, je chlazení ještě relativně tiché a ani v běžném ruchu místnosti s více lidmi není příliš výrazné. Až když se zatíží celý procesor, dojde ke skokovému zvýšení otáček a notebook už jen tak nepřeslechnete. Nedá se říct, že by byl výrazně hlučnější než podobně výkonná konkurence, ale určitě patří k těm hlasitějším.
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 19. 5. 2017 17:40

Všechno potřebné už bylo řečeno.

Za mě:
1) Vyhni se všem modelům/konfiguracím, které nemají IPS displej. Já bych upřímně asi hodně jiných vlastností v počítači oželel, jen abych se vyhnul současným TN panelům.

2) Z toho, jak jsem ty stroje testoval, tak za mě: (1) VX15, (2) Y520, (3) ASUS Gxxx (z hlavy nevim název, ale stejná třída s 1050Ti), (4) Pavilion. U VX15 mi vlastně vadil hlavně vzhled, protože sám nepořizuju notebook jen na hry a mám rád trochu pracovnější vzhled. Btw Pavilion mi sice celkově úplně nesedl, ale bezkonkurenčně vede ve výdrži na baterku.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 5. 2017 10:01

Když už jsem byl zmíněn, tak teda taky něco napíšu. Ale asi jen to, že souhlasím na plno s Jirkou :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan23 21. 5. 2017 09:53

Ahoj ještě jednou děkuji všem za shrnutí + a -.

Včera jsem byl v Alze (P7), abych se fyzicky podíval na VX15, Y520 a HP. Dell je out kuli TB panelu. HP-ko mi nyní přijde jako větší plasták než VX15.

Co mě překvapilo, je že VX15 měl o dost horší pozorovací úhly než Y520. Nevím jestli to je tak u všech variant daného typu nebo jen u to nejlevnější co tam byl za 23,9k Kč. I tohoto za těch 23,9k Kč je psaný IPS panel >:-( .

Co jsem viděl: Při mírném vychýlení měl obrázek, už jen "vyblité" barvy. Připadalo mi to jako, kdyby tam bylo TN-ko , i když jej mají v popisu, že tam je IPS-ko. Chěl bych VX15 - variantu s 256 SSD/8GB/1050TI, tak mám obavu, aby to nebylo stejné.

WulFgaR77 píše:U levných IPS panelů pozor na "bleeding". Raději vybírej z více kusů v tmavší místnosti.
Jak to provést, když kupuji přes Alzu n. CZC? To jako mám objednat cca 5 kusů a zkoušet to? Nehledejte v tom ironii, jen se ptám.

jAN23


PS: ta malá dírka u VX15 vedle touchpadu je mikrofon?
PPS: U obou jde doinstalovat 2,5" HDD. Je možné sehnat HDD bracket (VX15,Y520) v ČR?
A jak je to se zárukou :hm - ztratím ji, resp je tam blomba?
jan23
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 5. 2017 10:30

Jednoduše, kup notes, vyzkoušej doma a pokud ti nebude sedět panel vrať jej do 14dní...

Někdo to může považovat za nemorální, ale v případě kdy výrobci sázej panely jak jim to zrovna vyjde to bohužel odskáče prodejce. Bohužel.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 21. 5. 2017 11:38

VX5-591G-580Y za 23,9k je model s TN panelem
(ACER ma na šasí nálepku, kde je označeno, zda je IPS)
Můj model je s IPS.

Dírka u touchpadu je mikrofon.

Mounting kit ti pošlou ze servisu v Brně.
https://us.answers.acer.com/app/answers ... 1g-laptops
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 23. 5. 2017 06:39

res prehrivani-》dostatecne chlazeni, jestli je o chlup lepsi displej je nepodstatne...IPS samozrejmost. Bral bych VX15 imho vychazi za ty prachy nejlip hlavne ma 1050 TI s 4GB pameti...2GB uz je dneska malo i 1050TI je uz vyuzije
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod jan23 26. 5. 2017 14:28

Python.p píše:Jednoduše, kup notes, vyzkoušej doma a pokud ti nebude sedět panel vrať jej do 14dní...
Ahoj díky všem za rady.

Jěště dotaz k nákupu:
* Jak je to s vrácením, když budu kupovat NB na IČO? tam to asi nejde vrátit do14 dní, co.
* Nebo jej mám koupit na osobu a pak vrátit, resp. přefakturovat na IČO? :roll:
jan23
Junior

Odeslat příspěvekod jan23 31. 5. 2017 10:32

Ahoj, stroj VX15 zakoupen s IPS/1050Ti/8GB/SSD256GB. Vše zatím funguje jak má jen ......

* Bleeding - vyzkoušel jsem bleeding video test z youtube a na displeji se objevila místa, kde bylo vidět jak zdroj světla zpoza displeje prosvěcuje. Neumím posoudit jestli je to moc nebo jestli je to v normě. Jaké máte zkušenosti. Můžu koupit další NB a vybrat, ale mám obavu že je to loterie.

* Zkoušel někdo boot acronis TI 2016 a našlo mu to disk?

jAN23
jan23
Junior

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 31. 5. 2017 10:43

Tak loterie je to každopádně a otázka je jen, co sám sneseš. Já mám "lehký bleeding" v pravém horním rohu 0,5cm x 2cm na délku. Vidět je při plnym jasu a černý obrazovce ... no dá se s tím žít, už jsem viděl horší (mám doma víc notebooků)
WulFgaR77
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků