Nejde zvuk přes HDMI

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marus 4. 6. 2017 15:13

Ahoj.

Mám tady vedle sebe 2 notebooky Lenovo.
Jeden má integrovanou grafiku HD3000, druhý má radeon 4500.

Noťas s radeonem mi bez problémů najde TV a po připojení HDMI kabelu hned přehrává zvuk.

Notes s HD3000 ani ťuk. Prostě to nejde. Když rozkliknu zařízení pro přehrávání, kolonka pro HDMI výstup je šedá a nelze zvolit.

Fakt už nevím, co s tím.

Obraz jede v obou případech bez problémů...

Umí někdo poradit? Chcu ty notesy používat pro přehrávání DVD na TV, no bez zvuku to moc nejde.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 4. 6. 2017 15:22

No mě pomohlo toto když mi nešel zvuk přes HDMI. http://www.mrpear.net/cz/blog/486/co-kd ... audio-win7
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marus 4. 6. 2017 15:35

Hm, to není ono...
Tento návod mi nejde
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 6. 2017 16:08

Co máš na tom ntb s HD 3000 za OS?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marus 4. 6. 2017 16:47

Je to Lenovo E520, nahrál jsem tam WIN 10 64bit.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 6. 2017 17:05

Sandy Bridge není na W10 podporován. Problémům se tedy nelze divit. Downgraduj na W7, nebo W8.1.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marus 4. 6. 2017 18:45

No, zkusím to...

Nicnémě, měl jsem tady notes Lenovo SL510, už nevím, co tam bylo za CPU, ale intel + integrovaná grafika a problém úplně stejný (WIN 7 pro).
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 5. 6. 2017 09:02

Ovladace pro zvukovku a grafiku z webu Lenova nainstalovane mas?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Marus 8. 6. 2017 11:43

Hele, to je to samé, co říkal reaktor... Není podpora na Windows 10, ale univerzální ovladače jedou. Nicméně ne tak jak já chci
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 9. 6. 2017 09:40

Mam tu desktop s 1155 socketem, cipset Z77. S i3 Ivy Bridge nainstalovana testovaci verze Windows 10 Enterprise EN, zakladni ovladace a po pripojeni TV pres HDMI neni problem se zvukem ani obrazem. Vymenil jsem CPU a misto te i3 dal Sandy Bridge Pentium G840, nabehly Win s nejaky MS basic ovladacem a i s tim mi fungoval obraz i zvuk pres HDMI. Po chvili se stahnul ovladac pro grafiku od MS, asi dvakrat bliknul obraz pri instalaci a opet funguje obraz i zvuk. Zkusil jsem nainstalovat i starsi ovladace pro 64b Win 8.1 ze stranek intelu a opet mi jeden obraz i zvuk. Jak dosahnu tveho stavu, ze mi zvuk nepojede? :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Marus 10. 6. 2017 22:45

jednoduše. Koupíš si notebook lenovo e520 s HD3000 grafikou a nainstaluješ win 7 nebo win 10. Je úplně šumák co, výsledek je stejný - nejde zvuk přes HDMI.

na netu je milión dotazů na toto téma a žádná pořádná odpověď.

Tady toto bude nejspíš stejné.

Mám všechny ovladače aktuální, nic lepšího tam dát nejde...A stejně to nefunguje

EDIT:
Já to nakonec vyřešil úplně jednoduše. Sice jsem neodstranil příčinu, neboť mě už fakt nic nenapadá, ale jako výsledek je to plně uspokojující...

Mám doma toto udělátko, které zvuk i obraz do TV dostane stejně efektivně.

Problém vyřešen, všichni spokojení, jdu spát :)
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků