Koupě ThinkPad T420

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Javor05 14. 6. 2017 18:39

Zdravím,

rád bych si pořídil nějaký odolný menší notebook 14". V konkurenci v té cenové hladině kterou bych rád investoval se mi nejvíc líbí právě ThinkPad T420.
Využití na lehkou práci na cestách, lehké programování (při velké odvaze Visual Studio :-)) ). Občas film a internety. Ideálně s rozlišením HD+.
V plánu je rozšíření RAM na 8gb, koupě 250 gb SSD a možná plotýnku místo mechaniky.

Chtěl bych se zeptat, kde byste doporučili koupi? Nepotřebuji OS, HDD a vyčištění včetně pasty zvládnu sám. Zároveň stejně počítám s koupí nové baterky. Proto se mi nechce zbytečně připlácet u firem co "repasují".

Dál mě vlastně zajímá hodnota takového notebooku. Můj odhad je cca 4 tis kč. Je to málo nebo zbytečně moc? A když už jsme u toho... neválí se doma někomu něco takového a chtěl by se toho úplatně zbavit? :-D (do dobrých rukou)

A poslední otázka, je to v té cenové hladině vhodná volba? Dalším kandidátem je EliteBook 8460p ale tam se mi moc nezdá klávesnice - ale na to se dá zvyknout. Srdíčko mě ale táhne k ThinkPadu.

Děkuji za Váš čas ;-)
Javor05
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 6. 2017 11:09

Mrkni po bazarech, hledej českou klávesnici a máš to. Baterku dokoupíš za pár peněz.

Cena tak 5k +/-, já jej stále používám kvůli klávesnici, upgrade na i7qm + 2x SSD, jediné co mě neskutečně s3r3 je displej, ten je fakt na nic.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 19. 6. 2017 14:11

1600x900 není dostatečně vysoké rozlišení?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 19. 6. 2017 14:23

Bazarovky se zárukou mají na gigacomputer.cz
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 6. 2017 20:18

Moniko, vím že jsi blond, ale on píše že nechce kupovat od překupniků.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 19. 6. 2017 20:35

Některé kousky mají z předváděček.
Já bych ho zase nekoupila z Aukra od někoho, kdo ho roky používal a když se začala projevovat oxidace/čas/prach, tak se ho chce narychlo zbavit.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 6. 2017 20:52

Gigacomputer? Tam fakt ne. Nemohu doporučit; z druhé ruky lze leckdy najít mnohem lepší a zachovalejší kusy...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 6. 2017 16:16

Problém je že už je fakt starej, protože pokud vemu firemní 2 letý cyklus. Je možné koupit kus, který celý 2 roky byl v docku... Nebo ležel na skladě jako záloha.

PS: To si fakt myslíš že Gigacomputer to dělá pro lásku k zákazníkovi? Třeba FR klávesnice, ES systém, atd.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bumerang 20. 6. 2017 16:54

"Je možné koupit kus, který celý 2 roky byl v docku..."

Tak urciteeeee, taky kusok konci u niekoho z IT oddelenia doma u rodicov, dostat sa k takemu da len cez znamost. u nas vo firme je momentalne pouzivanych asi 5000 Teciek, to co sa rozpredava je vacsinou uplne nepouzitelne, to co je aspon trochu pouzitelne si pouzivatelea odkupia alebo to odkupuje interne IT pre rodinu alebo znamych, tak ze predstava ze sa da zohnat za 4-5K Tecko co bolo zavrete v skrinke ako zaloha je na urovni mokreho snu. Kupovat teraz T420 je blbost, sam som ho mal a ten stroj je moralne zastaraly, ako tak sa oplati T430 v tej lepsej konfiguracii. K repasu sa musis stavat ako k nezalohovanym datam, proste ako keby si ho ani nemal, lebo ti moze zakapat kazdu chvylu, najme taky co ma uz skoro 7 rokov.
Bumerang
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 6. 2017 17:22

Kdybych pár takových nekoupil, tak to nepíšu. Ne konexe nemám, ale chce to hledat a počkat si.

V čem je lepší T430 oproti T420? Horší klávesnice? Absence zástupného num. bloku? ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Javor05 20. 6. 2017 17:51

Děkuji děkuji, zkusím trpělivě vyčkávat :)
Repasovací firmy se mi nelíbí právě kvůli těm klávesnicím... Kdyby měli třeba US nebo UK alespoň...

-- 20. 6. 2017 18:54 --

S tou i7 to jede stabilně? Nepřehřívá se to? Napájení té desky si z vyšším výkonem poradí?
Javor05
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 6. 2017 18:15

V pohodě :) Ustojí to a kdyby ne tak za 4ku mám komplet novej stroj :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 6. 2017 21:15

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 21. 6. 2017 20:03

Zdravím, taky uvažuji nad koupi nějakého staršího 14" notebooku pro dceru a ve výběru je Lenovo T420s a HP 6460b. Taky jsem uvažoval i o T430s a to z důvodu údajné daleko větší výdrže na baterii, ale prý by zase přišla o výhodu suprovní klávesnice T420s. Dá se nějak specifikovat plusy a mínusy obou téček. Co by jste s cenovkou okolo 6000 ( nechávám si rezervu na SSD) za použity notebook doporučili vy? T420s, T430s, HP6460b nebo snad jiný? Za případné odpovědi moc děkuji
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 6. 2017 06:23

T420
+ klávesnice
+ 9c baterka 99Wh (10h provozu, bez omezování 9W spotřeby není problém)

T420s
- slabá baterie ! (T420 vydrží déle)

T430s
+ o fous lepší baterie jak T420(s)
--- klávesnice

Alternativa od Dellu a Fujitsu ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků