Koupě ThinkPad T420

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 23. 6. 2017 17:47

Tak jsem si pročetl pár recenzí a ta T420s má opravdu tragickou výdrž, takže bych byl spíše asi pro klasickou T420, ale ten už vypadal oproti té slimce jako pořádný macek, co se tloušťky týče. Možnou alternativou by snad mohl být Dell 6410/20. Sice jsem naživo koukal na E6410 ( hlavní rozdíl snad jen v procesoru?), ale ten Dell se mi jevil jako něco mezi těmi TP. Slušná baterka v základu, klávesnice asi né o mnoho horší. Prostě něco mezi. NB by měl sloužit jako školní, takže výdrž by měla být jednou z priorit.
Proto bych vás poprosil o nějaké info i k tomu Dellu a co by mohlo být lepší volbou.
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.acula 25. 6. 2017 07:55

Mňa by zaujímali skúsenosti s alternatívou od fujitsu.
Dr.acula
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 29. 6. 2017 08:24

Opravdu nikdo mi neposkytne nějaké info - srovnání a třeba i radu, který by byl lepší volbou? Za odpověď děkuji
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 6. 2017 08:32

Každý má své pro a proti.

Zkus si vzít papír a napsat si co ti vadí a co se ti naopak líbí.

Nakonec to budeš muset stejně rozhodnout ty. Já bych třeba koupil E7440, ale sere mě na něm klávesnice a "TrackPoint". Snesl bych i MacBook, ale tam mě sere lesklý displej a "neergonomie" unibody.
Atd...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 29. 6. 2017 10:36

Já se v tom neorientuji vůbec a bude to dceřin první NB, tak se snažím zjistit, jaká negativa se můžou objevit. Já osobně vidím hlavní rozdíl ve výdrži s tím, že nejlepší asi bude mít T420 pak Dell e6410 a nejslabší je u T420s, ale jestli je to až tak rozhodující by měli prozradit ti, kteří NB dennodenně používají a kteří by si například NB se slabou výdrží již nikdy nepořídili. Klávesnice mi přijdou hodně podobné , servis nevím, kvalita displaye mi přišla o kousek lepší u toho Dellu ,ale u jednoho šla spustit jen ta modrá zamykací stránka windows, takže vypovídající hodnota žádná a navíc jsem si s nimi snad jen 10 min. Konstrukci nedovedu posoudit atd atd. Proto jsem čekal, že klady a zápory mi nastíní buď bývalí nebo současní majitelé těchto NB. Snad se ještě někdo ozve. Ale i tak dík
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 6. 2017 11:37

Moje rada je T420, když ho zničí nebude to vadit. Asi ho ani nezníčí a ne většinu normálních činností spolu s SSD a novou baterkou stačí bohatě. Krom fotek, ten displej je fakt bída.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 29. 6. 2017 11:52

Python.p, asi nemáš na mysli tu slimku, ale čistou T420. A prosím tě, ten Dell e6410 by byla o hodně špatná volba? Nebo je v něčem lepší a v něčem horší? Ptám se proto, že většina holek si vybírá hlavně vzhledově a to u ní právě vedl ten Dell :) . Proto jsem v koutku duše doufal, že napíšeš, že je to skoro stejné. No co, asi si s ní budu muset vážně promluvit A pokud ses dotknul těch displayů. Existuje nějaký 14" použitý model s IPS, který by stál za zmínku?
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 6. 2017 11:58

Mam T430s. Vyhody? Muzes osadit az 3x disk (SSD mSATA, pokud nemas WWAN), potom klasiku 7mm SATA do HDD bay a 7 nebo 9,5mm misto mechaniky. NEBO muzes misto mechaniky dat druhou baterii (To jde i u T420s, ale bacha, vymenitelne mezi sebou nejsou, T430s vyzaduje baterii s chipem). Konstrukce je skvela. Klavesnice mne osobne vyhovuje. Ma to lampicku + (v mem pripade) podsviceni - zde 100% chces, aby byla klavesnice rovnou CZ, prepelky pres podsviceni nechces. Notebook lze dokovat.

NEVYHODY ... baterka vseobecne vydrzi vic nez u 420s, ale porad to neni ono. Displej je fakt osklivka (mam 1600x900, delalo se myslim i 1366x768, tomu se vyhni uplne). Chladic je maly, v zakladu docela slyset - lze resit custom nastavenim v TPFC.

Rozdil T420s/T430s je hlavne klavesnice - ta ve 420 nema podsviceni, ale neni ostruvkova a ma lepsi mechaniku a rozlozeni. Po letech provozu ale rozhodne nebude jako nova. Lze jenoduse vymenit. A pak vydrz na baterku, 430s vydrzi dele. 430s pak maji o chlup lepsi procesory i integrovanou grafiku.

Za dulezite povazuji jeste jedno upozorneni. Delaly se i verze s nVidia NVS, tem bych se snazil vyhnout.

IPS ... sveho casu jsem uvazoval o zastavbe do T430s, o cenu ani tak neslo. Ale bohuzel to ztroskotalo, protoze se nenasel vhodny fullHD panel, ktery by sel bez vetsich obtizi zabudovat a pak jsem to vzdal.

Pozor take na to, ze barvicky a vseobecne nastaveni na displeji SOFTWAROVE "mrvi" utilita od intelu, coz je dumyslne maskovano ze "energy saving" nebo jak tomu rikaji. Plati nejen u Lenovo, ale i jinde. Nekteri vyrobci toto nastaveni pry dokonce ani nezpristupnuji!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 6. 2017 12:04

Výhody T430s jsou jen o fous lepší baterka, o fous lepší CPU s tím spojené IGP, podsvícení + lampička není všude !!!

Jinak 3x disk jde i do T420.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 6. 2017 12:06

Ja to beru jako veci co na tom stroji mam/nemam rad z uzivatelskeho pohledu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 6. 2017 12:08

Okej, psal jsi to jakoby to T420(s) neměla.

A úpravu post mortem nekometuju ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 30. 6. 2017 21:51

Není náhodou doela podstatný rozdíl mezi T420 a T430 v tom, že ten novější má už USB 3.0? Mám intenzivní pocit, že to tak je, a fak už bych dneska nechtěl notebook, který nemá čipset s on-board USB 3.0 porty. Existují sice ExpressCard řešení, ale vždy je to nějak omezené, má to špatnou podporu mimo OS a ještě tam jsou problémy s napájením.

Pokud vyloženě tazatel nehledá počítač s originálním thinkpadím layoutem (skoro), je podle mě T430 lepší volba. USB 3.0 je velké + a v tom ostatním je to jedno - obojí to jsou stejně tlusté a těžké mašiny (já už bych to dnes tahat nechtěl).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 7. 2017 06:16

To máš naprostou pravdu, ale já mám všude ve svém okolí T420 a X220 (bez i7) s USB 3.0 tak jsem to nějak opoměl... :-[ právě kvůli klávesnici.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 1. 7. 2017 07:34

Stále mi v hlavě leží slova Python.p o mizerném displayi. Slušný repas T420 vyjde zhruba 6-7 000, nová baterka 1000, SSD 1500, takže jsem zhruba na 10 000 za 5-6 roků starý NB. Pokud dcera chce noťas nejen na školu, ale i filmy a videa, tak stále přemýšlím, zda nepřiplatit za něco s IPS. Vím, že by si oproti T420 pohoršila v konstrukci, klávesnici a možná i ve výdrži, ale snad by to vynahradil display na ktery se dá koukat. Který z těch nových levnějších nb s IPS má smysl kupovat?
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 7. 2017 07:43

Psal jsem to sice vedle... ale je tu možnost prasknout se přes kapsu a vzít Dell, ale E7440 který je o dost novější, lehčí a má IPS.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků