Rozdílná rychlost modemu a Wifi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 8. 2017 20:12

TP-Link TL-WR1043ND
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 4. 8. 2017 10:07

MarkFX píše:Sprostý být nemusíš, jsem asi amatér..

Abych se dostal do nastavení toho routru, musel jsem komplet restartovat a znovu.. Výchozí IP adresa je 192.168.0.1 a pro router jako AP postupuju dále:

:arrow: Vypnu DHCP server,
:arrow: poskytovatele internetu mám od O2 takže WAN dám PPOE/Russia (nevím proč tam je to Russia),
:arrow: LAN nastavím na 192.168.1.2
:arrow: nastavím Wifi
:arrow: připojím do LAN zásuvky vedle kabelu od PC (pozice 1) i přívodní kabel od modemu (pozice2).

Nevím jestli záleží na pozicích kabelů LAN, ale po restartu routru internet jede, ale když se chci znovu dostat do nastavení routru tak mi to nejde!!! Co dělám špatně? To samé je i když nechám LAN IP adresu nechám původní 192.168.0.1 internet jde, ale podruhé se už nepřipojím abych nastavil USB atd..


Zase to máš špatně a zařízení jsou v různých sítích! Viz zvýrazněné IP v tvé odpovědi.....

Takže pokud ten co je připojen do internetu má IP 192.168.0.1 tak těm co používáš jako AP nastav 192.168.0.2 a 192.168.0.3 !

PS. modem od o2 máš v bridge režimu a za ním je router s tou IP 192.168.0.1 a na wan máš nastavené to PPPoE?

Pokud mi to popíšeš podrobněji dokážu podrobněji poradit co kam nastavit, ale musíš napsat jak to máš zapojeno zda ten modem od O2 máš jako router a nebo v bridge režimu a jako router je jiné zařízení a na wan má nastavené to PPPoE

Jinak na routerech co používáš jako AP wan rozhraní nenastavuj nech tam to co je default stejně wan konektor je nezapojen!

Pokud ten modem od O2 používáš jako modem tak asi pro přístup do modemu používáš IP 10.0.0.138 ? A pokud PC pak dostává adresy 10.0.0.něco tak si v těch routerech aby byly ve stejné síti musíš nastavit IP na 10.0.0.1 další na 10.0.0.2 a další na 10.0.0.3.

Prostě všechny další krabičky za modemem musí mít první tři čísla stejné s tím co je na modemu a lišit se pouze posledním číslem.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takže jak to nastavit když máš modem od O2 v režimu modem! (předpokládám že do modemu se dostáváš přes IP 10.0.0.138)

Resetneš všechny routery do default stavu kromě modemu od O2!

Pak je všechny nastavíš stylem že odpojíš PC od internetu (modemu) a připojíš k tomu routeru, zapneš router, zapneš PC a přihlásíš se do administrace routeru asi přes IP 192.168.0.1

A provedeš toto:

Nastavíš si wifi.....
Pak mu změníš adresu na 10.0.0.1
a vypneš DHCP server.

a todle provedeš i s těma dalšíma pouze jim nastavíš IP 10.0.0.2 a 10.0.0.3

Pak vše zapojíš:

Z modemu O2 kabel do lan nějakého routeru, u routerů zůstane wan nezapojen.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud modem od O2 používáš v bridge režimu to znamená kabel z modemu máš do wan na nějakém routeru a v tom routeru máš IP 192.168.0.1 a na wan tohoto routeru máš nastaveno PPPoE tak tento router necháš napokoji a pouze nastvíš ty další akorát jim dáš IP 192.168.0.2 a 192.168.0.3 a vypneš DHCP server a nastavíš wifi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS2. Líp už to popsat neumím.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mizi 4. 8. 2017 12:42

Já jsem to pochopil tak že tu výchozí 192.168.0.1 změní na 192.168.1.2 - potom by to fungovat mělo.
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 4. 8. 2017 19:17

Já s toho taky nejsem moudrý co kde má nastavené - pokaždé mluví trochu jinak.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MarkFX 5. 8. 2017 12:19

Nemám modem od O2, mám TP-Link TD-W9980B.. http://cz.tp-link.com/products/details/ ... 9980B.html Nevím jestli je v módu bridge, ted nejsem doma, ale jestli se dá něco vyčíst z IPconfigu co jsem dával dřív..
Na modemu mám IP 192.168.1.1 oba routery za ním jsou jako AP (aspoň doufám, každopádně nejsou připojené do WAN, ale do LAN.. A myslím že je na nich nastavené PPPoE na O2, (taky jako na modemu) aspoň na tom prvním jak experimentuju jsem to doteď nastavoval, než jste mi včera řekli že to nedávat. IP jsem nechal jak tovární 192.168.0.1 i ručně 192.168.1.2 a ve všech případech internet jde ale znovu se do nastavení už nedostanu..

U toho druhého routru už nevím, od te doby jak jsem to na začátku nastavil, tak to jede.. U toho prvního bych to taky neřešil, ale ted mám nově tiskárnu, tak jsem mu chtěl zkusit připojit do sítě, když to ten routr TP Link 1043ND umožňuje (má USB ).
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 5. 8. 2017 16:23

Tak teď už se zdá že vylezlo sluníčko........

Takže do modemu nevrtej a nech mu adresu 192.168.1.1

Ty další nastav jako AP takže vypnout jim DHCP servery a nastavit jim IP na 192.168.1.2 dalšímu 192.168.1.3 ......atd....vždy první 3 čísla musí být stejné jako na modemu měníš pouze to poslední! Maska všude 255.255.255.0.

Plus nastavit wifi.

A kabely zapojíš z modemu z lan konektoru do lan konektoru do těch routerů - je jedno do jakých na těch co chceš použít jako AP zůstane wan nezapojen a ani nic nebudeš na wan nastavovat. (Na wan zůstane získat IP automaticky)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 8. 2017 07:15

Tak pánové, konečně to vypadá že se podařilo!!! :tleskani :tleskani

Háček většinou byl v tom WAN nastavení kdy jsem dával bud PPPoE, nebo Static IP nastavoval na tu 192.168.1.2, ted jsem tedy nechal automaticky (Dynamic IP), vše ostatní jsem už dříve zkoušel mimo jiné i správně..

Další krok co jsem chtěl nastavit tu tiskárnu po síti. Napřed to nešlo, na stránkách TP-Link je i seznam podporovaných tiskáren ve kterém ta moje (Konika Minolta Magicolor 1680MF) není, ale pak jsem tam našel utilitu USB Printer Control. Tak jsem to nainstaloval a šla tam nastavit..

Takže nyní mi tiskárna funguje tady u PC pěkně připojená USB kabelem do routru a přes něj do PC, ted ještě po síti... Dal jsem ju v nastavení Sdílet, ale navíc je tam ještě na odškrtnutí možnost Vytvářet tiskové úlohy v klientských počítačích, nevím jestli to něco ovlivní ohledně sítového připojení. Ale v notebooku jsem ju nenašel..

Budu to zkoušet dál, ale jestli znáte nějaký dobrý fígl který by mi pomohl, klidně můžete napsat.. :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 9. 8. 2017 10:04

Já jsem si myslel že to bude tím nastavením WAN. WAN se nepoužívá takže je nesmysl něco tam nastavovat.

Tiskárnu musíš pravděpodobně přidat pomocí IP adresy routeru ke kterému je připojená, podívej se do návodu toho routeru.
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 8. 2017 12:24

přímo v nastavení routru je u USB na tiskárnu pouze možnost Play/Stop.. Z počítače přes routr mi tiskárna jde, takže ted si myslím bude spíš něco ve Windowsu, sdílení atd.. (mám Win10)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 9. 8. 2017 15:02

No nainstaluješ to stejně jako jsi to instaloval do počítače... Prostě ten postup zopakuješ na ostatních počítačích v síti. Nebo mi něco uniká?
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 8. 2017 05:59

Co myslíš? Ten USB Printer Control na ostatní PC a pojede to?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 10. 8. 2017 09:20

Aha pokud to vyžaduje nějaký software na sdílení tiskárny, pak ho samozřejmě musíš nainstalovat na všechny počítače ze kterých chceš tisknout. A vlastní ovladač tiskárny taky.

Tady návod:

http://www.tp-link.com/us/faq-415.html
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 8. 2017 22:10

jo, tohle jsem udělal na PC, takže koumunikuju s tiskárnou přes USB routru a z počítače vytisknu, ted ještě po síti třeba z notebooku..

A nevíte jak to bude když budu mít vyplou tiskárnu a pošlu tisk třeba z PC, jestli se to pošle do "fronty" a vytiskne až zapnu tiskárnu?

Jinak na víkend jedu pryč, vyzkouším potom...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 11. 8. 2017 07:05

Tohle opravdu vyzkoušej. To ti s jistotou nikdo neřekne. Může se to chovat různě, záleží jak je ten SW napsaný. Buď se informace o tom že je tiskárna offline dostane až na počítač, pak to nejspíš bude viset v tiskové frontě na počítači. A nebo se to tam nedostane a počítač ten tisk odešle do paměti routeru, kde to udělá buh ví co.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 8. 2017 12:34

Poslední můj příspěvek jsem myslel samozřejmě že pošlu tisk třeba z notebooku po síti, ne z toho PC.

Jinak naintstaloval jsem ten software TP-Link USB Printer Control i do notebooku (taky Win10) a zjistil jsem 2 poznatky:

:arrow: Když je tiskárna vyplá, tak ju nenajde, ale zato se jde v té aplikaci přihlásit a spravovat bezdrátově modem i router (ten druhý jak jsem výše řešil do stejné sítě, ještě jsem se k tomu nedostal). Vždycky jsem měl zato že se musím připojit kabelem do LAN přípojky, takhle to jde asi "virtuálně" po síti..

:arrow: Když tiskárnu zapnu, tak mi v té aplikaci ta tiskárna naskakuje, ale vždy jen na sekundu, ozve se systémový zvuk přidání a pak odebrání zařízení. A zase vzápětí zmizí a tahle furt dokola, pípá to, notebook je kvůli tomu zpomalený.. Vždycky stihnu na tu tiskárnu kliknout ale zmáčknout tlačítko AutoConnect už nestihnu..

Tiskarna.PNG


Nevím v čem je chyba, doufal jsem že bude v nastavení routru u toho USB víc možností na správu tiskárny, ale tam je jen Play/Stop.. :nenapadne
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků