Dešifrování 8TB disku BitLocker 256-bit šifrování.

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod prof.j.v 6. 10. 2017 18:19

Dobrý den,
včera jsem chtěl nainstalovat jiný OS. Spustil jsem dešifrování 8TB disku z cca. 80% zaplněný datama. Bohužel PC je puštěn už déle jak 24 hodin a stále probíhá dešifrování jednotky 32% chci se zeptat zda je možné tohle dešifrování urychlit?

V novém OS nebudu mít BitLocker k dispozici tak mám strach, že se k datům nedostanu. Musím tedy počkat další cca. 2 dny než dojde k úplnému dešifrování jednotky HDD?

Nešlo by to udělat pak v novém systému přes jiný program kdy dojde dešifrování? Dnes mám na to čas, tak se mi nechce čekat dva dny.

Za každou radu budu vděčný.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 10. 2017 18:51

Rychlejší bylo HDD prostě vyčistit pomocí diskpart.
A v novém OS obnovit data ze zálohy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 6. 10. 2017 18:53

Pak máš taky možnost data zkopírovat na nějaké nešifrované uložiště (např NAS). Ale obávám se že 8TB se stejně bude kopírovat dlouho.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod prof.j.v 6. 10. 2017 18:58

No já nemam kam. Používám RAID 1 SSD 500GB a tam mám právě OS. A jako datové uložiště mám jeden HDD 8TB a mám ho skoro plný. Tz. že nemam kam ani zkopírovat ty data.

Já se nejvíc bojím toho, že když to teď vypnu a nastartuju PC přes USB 3.0 a nainstaluju systém, že ten disk bude nečitelný, nebo zašifrovaný a k datům se nedostanu.

No já teda asi počkám, ale zatím je to pořád na 32% je to extrémně pomalé.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 10. 2017 19:39

V pohodě, naformátovat a data vytáhnout ze zálohy.

Pokud je máš jen na jednom disku tak jsi hlupák.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 6. 10. 2017 19:44

Jsem hlupák!
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 10. 2017 19:57

Tak pak se pouč, dělej zálohy a počkej až se ti disk dešifruje, není způsob jak to urychlit. Jsou jen způsoby jak tomu předejít, ale na to už je pozdě.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 6. 10. 2017 20:16

Dobře. Děkuji za rady. Počkám tedy cca. 2 - 3 dny než se dešifruje. Psal jsem i přímo na MS fórum a tam mi bylo řečeno že použitá šifra kterou jsem zvolil je silná, ale déle to trvá než se to dešifruje. Je prý možnost si dokoupit do OS BitLocker, ale je to drahý. Počkám si. Ještě jednou děkuji.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 10. 2017 20:43

prof.j.v píše: nemam kam ani zkopírovat ty data

=> nezálohuješ => nezajímavá data. Důležitá data se zálohují.
Mohl jsi prostě jen HDD vyčistit. Práce na pár minut.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 8. 10. 2017 10:32

Mas procesor s HW AES? To dost pomuze.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků