Jaký monitor max. 10 000 Kč

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kofola2 5. 11. 2017 09:04

Ahoj chci si koupit nový monitor. a chtěl bych od vás poradit.

Mé požádavky:

Uhlopříčka 24-27 palců
cena : do 10 000 Kč (samozdřejmě čím míň tím líp)
Použití : hry, konzumace obsahu.

Jde mi o celkovou kvalitu obrazu. Dále bych se rád zeptal jak je to s HDR u monitoru, je to prozatím ještě zbytečnost nebo užitečná funkce, díky které člověk pozná rozdíl v kvalitě obrazu. Jelikož mám kartu od Nvidia něco jako Freesync nevyužiju. Do čeho byste momentálně šli vy? Ať to nejsou jen vyhozené peníze :)
kofola2
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 5. 11. 2017 11:53

ahoj toto si asi moc nepomůže, ale nějaké 2 měsíce zpět jsem hledal to samé.

nicméně si ujasni jednu věc, chceš na hraní 144 hz monitor? pokud ano, já nenašel žáden, co bych řekl WAU ten musím mít, ale vždy byl velký kompromis.

a nepíšeš, jakou máš sestavu nebo grafiku, aby jsi to utáhnul. já koupi odložil, že jestli si koupim někdy novy pc, tak pujdu min. do 27 s 1440p, to uz mi grafika utahne, na 970 sem rad ze dam nove hry na high s 1080p

tady je to, co se dozvíš všude:
do budoucna 27° s 1440p

TN - rychlý, 144 hz v pohodě, horší poz. úhly a barevné podání

IPS - dobré barvy, dnes seženeš i s HDR, lepší pozorovací úhly, než TN, ale do 10k tak Freesync monitor a ještě, co jsem tak četl, hodně lidí mělo problémy, když to bylo 75hz nebo 144hz (ghosting, artefakty, imput lag, problémy s nastavením...)

VA - mix mezi TN a IPS, ghosting a vlezl se někde mezi tyto 2 panely, je průměrný ve všem, ale podle mě to není taková ta "zlatá střední cesta", spíše marketing.

Osobně jsem si chtěl koupit Samsung C24FG70 nebo Samsung CFG70, ale říkám, 144hz stejně skoro nikde nevytáhnu, CSko nehraju na profi úrovni, ale tento panel mi přišel asi nejlepší. je to sice SVA + quantum dot panel. tento měl pro mě nejméně kompromisů v oblasti kvality / ceny / 144hz.

no a pak samozřejmě poslední věc, pokud máš "zelenou" kartu, tak monitor s G-Sync, ale tam si připlatíš pár tisíc jen za tuto funkci, osobně jsem si nikdy tearing nevšiml a to nemám ani freesync, ani gsync a nezapínám ani vsync.

být tebou kouknu na 144hzmonitors.com do sekce "Best gaming monitors" a najdi si ten svůj.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod kofola2 5. 11. 2017 12:56

yamamoto: mám Nvidiu MSI 780 Lightning. Nejsem žádný hardcore hráč, takže vyloženě super odezvu 1 ms, za cenu TN panelu nepotřebuji. Spíš vzhledem k tomu, že někdy trávím u PC dost času, tak chci něco s přirozenýma barvama z čeho nebudou bolet oči. Hry už hraju spíše příležitostně už na to není nějak čas :)
kofola2
Junior

Odeslat příspěvekod vuLva 6. 11. 2017 12:48

vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 11. 2017 12:56

Mě osobně, neseděl teda prohlej monitor....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 6. 11. 2017 13:00

Taky jsem na to měl negativní názor, ale zvyknul jsem si a nakonec je to fajn. Každopádně u tak malé úhlopříčky jako je 24" je to tak trochu zbytečný. Na druhou stranu nic lepšího za tu cenu asi stejně není.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 6. 11. 2017 17:13

ten samsung je super, ale má to jeden velký problém, který prostě ani cena nezlepší, a to fialový ghosting. viz toto video a mnoho dalších na youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=7gf0ncTTI-s

takže si vesměs vyber, jestli ti to stojí za to, třeba chytíš zrovna kus, kde to bude minimální, hodně lidí tento monitor má a nechalo si ho, možná to není tak vidět, jinak by se asi neprodával (aspon si to nalhávám), nicméně za tolik peněz (relativně) chci bezchybný monitor (tj málo/žádný ghosting, slušné podání barev a žádné další blbosti typu ttj. 75 freesync gaming monitor, ale jak čteš na redditu atd. recenze, tak ten 75hz tam je, ale jsou s ním problémy).

prošel jsem hodně monitorů, když jsem hledal ten svůj, a nenašel jsem kompromis mezi tím, co je a tím, co bych chtěl. pokud ano, mělo to své jiné mouchy (viz výše). zatím čekám, co bude příští rok, až vyjde nová architektura grafik, Kinovi řeknu, ať mi složí případně nové PC a k tomu si snad koupím monitor. ale nějak mám obavy, že se nic z toho nestane, protože bez kompromisů jsme úplně na jiné ceně, a to je asi účel.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod vuLva 6. 11. 2017 18:10

Monitory byly vždy o kompromisech. Neexistuje po všech stránkách ideální monitor.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 6. 11. 2017 19:08

njn kdybych nekoukal na 144hz tak asi seženu snadno, případně prostě TNko, doladit barvy a doufat, že si zvyknu. nemám teď sice nášup monitor, samsung syncmaster S300, ale v hodnoceni vysel slusne i barevne atd. ale zaznamenavam ghosting (teda uz ne, zvykl jsem si). kdysi jsem mel stary TN panel, hral na tom COD2 a jak jsem zapojil tento, dlooouho sem si zvykal, proto už nikdy víc 60hz + 5ms.

navíc... 970 neutáhne vesmes nic na víc jak 60hz, natož na slušné detaily... ale já se znám, jsem věčný čekatel, hlavne u PC (napr. bych nekoupil 1070 ted, kdyz ma brzo vyjit nova rada karet, nekteri sice tvrdi ze 1060 vystaci na FULLHD v pohode, podle me ani 1070 neni uplne OK a musi se uz delat ustupky)...

nicméně kofolo, pokud nemáš nějakou herní mašinu a hraješ casual, koukni asi po 60hz/75hz monitoru, na Gsync/freesync bych moc nekoukal (cenově je gsync jinde). 144hz je pekny, pokud hrajes CSko atd., kde ty FPS vytahnes. jestli si rad ze mas stabilnich 60fps, vic stejne neuzivis (jako ja).
takže pěkný IPS monitor, třeba BenQ GL2460HM a je k tomu hluboko pod tvym budgetem.
ještě můžeš pouvažovat nad nějakým 1440p, 27 palců. do budoucna dobrá volba a na filmy atd. to bude určitě lepší, na hry... těžko soudit, ale vždy můžeš jet hry ve FullHD a výkon bude ok.

případně, jak to má můj kámoš, IPS + TN, jedno jako zobrazovadlo, druhé na hraní. sice měl problém seřídit barvy tak, aby to vypadalo alespoň trochu stejně, ale to není tak strašné.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Iviko666 6. 11. 2017 19:19

Fractal Design R5,AMD Ryzen 7 5800X3D,Noctua NH-D15,Gigabyte X570S AORUS ELITE AX, Kingston 32GB DDR4 3600MHz,Kingston KC3000 512GB,SAPPHIRE NITRO+ 6800XT,OZONE STRIKE PRO SPECTRA,XTRFY MZ1,MSI MAG274QRX,Fostex HP-A4,AKG K712 PRO
Iviko666
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 11. 2017 19:21

Taky to tak vidím, QHD na práci (IPS / VA) a něco +120Hz vedle na hry. Není to optimálné, ale použitelné ano.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 6. 11. 2017 20:24

no, tak ti to řeknu, když koupíš tyto 2, vlezes se do budgetu, budeš mít rychlý TN panel na hry (opět, pokud nehraješ CSko atd., asi to pro tebe budou vyhozené prachy, na te grafice pokud nehrajes stare hry nove neutahnes na 60+ fps stabilnich.

Asus VG248QE
BenQ GL2460HM / Samsung S24F350FHU

nebo druhá možnost a to koupit pořádný QHD IPS / VA. co si budeme povídat, na hry ti to bohatě stačí, pokud nejsi nějaky hráč CS, Overwatche atd.

tady jsem zjistil že to je spíše o tom, co opravdu chceš. pár možností jsme ti napsali, stačí si vybrat, ani jeden monitor není špatný a pokud neděláš do grafiky atd. tak ten rozdíl vesměs nepoznáš. pokud se rozhodneš jít cestou 1 monitoru na vše, vybral bych si QHD. Pak na 144hzmonitors webu najdi ten, který se ti líbí a kup ho.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 11. 2017 21:22

Já bych neřešil na co to je. Pokud člověk nemá oční vadu, tak každej Hz navíc se hodí :) 60 -> 75Hz je znát
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kofola2 11. 11. 2017 05:44

Jelikož mě žádný monitor i z vyšší cenové kategorie nenadchl,tak sem to nakonec vyřešil trochu netradičně tímto

https://pctuning.tyden.cz/hardware/moni ... em?start=8

+ udělán OC na 80Hz má to panel ze Samsungu a můžu jen doporučit. Za ty peníze jsem spokojen.
kofola2
Junior

Odeslat příspěvekod vuLva 11. 11. 2017 14:10

Philips 246E7QDSW jsem měl doma asi dva měsíce jako náhradní monitor a můžu potvrdit, že za tu cenu je fakt TOP! Parádní barvy, minimální backlight bleeding a OC na 80Hz bez problému. Bacha na model s černým rámečkem (QDAB) má jiný, horší panel (AH-IPS) a nejde taktovat.
vuLva
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků