OZONE vs Tesoro názor zkušenosti s těmato značkama myší.

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Stiletos 10. 11. 2017 22:39

Zdravím vybírám novou myš ca do dvou tisíc ,ale čím míň tím líp s ohledem na životnost všeho dneska.Co jsem tak projížděl všechny značky tak OZONE Exon F60 Origen jako jediná mě tak padla nějak do oka,konkurent co by padal v úvahu je levnější Tesoro Ascalon Spectrum.Má někdo nějakou z těhle myší ? Recenze nikde nevidím a značky moc známé nejsou ,Tesoro má celkem dobrou pověst z loňska v periferiích i když se dlouho neprodává taky ,Ozone mě nic neříká vůbec...Do teď jsem jel na Logitech G400 ,jenže co čtu tak kvalita zpracování vzala za své u Logitechu a neodpovídá ceně aneb značka už asi nic neznamená ani v určitý cennový relaci jako dřív,servis Pl tragédie a navíc ty mizerný patvary určitě nechci,tak hledám náhradu.(pravoukou bez gumy na stranách) .

https://www.czc.cz/ozone-exon-f60-origen/199630/produkt

https://www.czc.cz/tesoro-ascalon-spect ... 65/produkt
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 11. 2017 23:42

Možná by se hodilo méně číst a více zkoušet. Měl jsem postupně Logitechy G500, G700 a teď už rok jako primární používám G403 a se všemi panovala spokojenost. Odvrací se od volnoběžného kolečka, protože často odcházelo (jen já jsem v G700 vystřídal tři), a pravda, materiály G403 nejsou kdovíjak hodnotné, na druhou stranu myš ani po roce nejeví známky opotřebení (vzhled ani konstrukce), což se o jiných dá říct málokdy. Navíc senzor použitý v G403 patří vůbec mezi to nejlepší, co jde sehnat.
http://www.rocketjumpninja.com/top-20/

Zní to jak kdyby mě někdo platil za reklamu, chápu, ale jen chci říct, že i když jsem vyzkoušel v průběhu dvou týdnů myši od Razeru, Roccat a Zowie, vyšla mi nakonec G403 nejlíp, přestože jsem ji po první hodince používání zabalil zpět do krabice s úmyslem ji vrátit právě kvůli materiálům.
viewtopic.php?f=920&t=1253132&st=0&sk=t&sd=a&start=45
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Stiletos 11. 11. 2017 00:01

No zkoušet X myší zas lítat sem tam a objednávat dokola abych si to ozkoušel se mě moc nechce zrovna ,navíc beru u CZC a tam vracej prachy do měsíce až.Chtěl jsem původně tu Logitech G502 a o tom vyklajícím a přeskakujícím kolečku píše celkem dost lidí což teda nic moc u myši za dva litry,ani ta současná G400 nejela taky bez chybky,tak sem chtěl zkusit nějakou konkurenci.No dík za odkaz pročtu si to tam...

PS:No sem to tak pročet sem tam a SS určitě ne ta guma se odlupuje u všech značek časem i kdyby myš vydržela věky,Razer na ten se moc chváli nepěje od uživatelů ,GB,CM to už můžu risknout rovnou ty dvě co jsem postnul jak na tom budou,Mionix tam taky hodnocení žádná sláva navíc chcípaj po záruce často(na CZC teď jenom za litr) jediná ZOWIE by připadala v úvahu ta se chválí všude až na to kolečko svítící podle DPI (to nevím jestli se dá vypnout....
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 12. 11. 2017 14:58

Se mi líbí, jak na základě nějakých hodnocení odsuzuješ kvalitní značky a přitom si sám chceš koupit absolutní šmejdy na trhu. Je pravda, že na ně moc špatných hodnocení nenajdeš, jelikož nikdo rozumný je nepoužívá.
DarkMortyr
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 12. 11. 2017 16:20

Tak hodnocení X uživatelů snad o něčem vypovídá a kupovat dneska podle "značky" dobrá hovadina.......

si sám chceš koupit absolutní šmejdy na trhu

No tak od tebe to sedí jak fík ten názor ,jestli je podle tebe myš OZONE - (spínače Omron, sensor PMW3310) a Tesoro (spínače Omron,senzor Pixart 3988,navíc není dluho na trhu ta myš) největší šmejdy na trhu tak k tomu není opravdu co dodat.Že ty značky neznáš neznamená že to jsou automaticky křápy,podle čeho se pak pozná kvalitní myš podle tebe to by mě fakt zajímalo. :D
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod davkol 12. 11. 2017 16:33

Ten senzor, spínače a další komponenty, jakožto i šasi si může od subdodavatelů objednat kdekdo, plácnout na to svoje logo a bác, další herní myš. S takovými bych vůbec neztrácel čas.

Mimochodem, ani ty spínače Omron nejsou kdovíjaký etalon kvality, spíš to jenom není takový fekál jako většina konkurence. Záleží na konkrétním modelu spínačů a zároveň celkové implementaci tlačítek.

In-house vývoj dělá Logitech a A4Tech (ačkoliv z něj lezou bizarnosti) a částečně Razer a Roccat. Konec seznamu.

Logitech a Roccat jsou jediní, kterým důvěřuju, že jsou schopni jakžtakž vyladit firmware a provést kontrolu kvality, byť k dokonalosti to má daleko.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 12. 11. 2017 16:55

Ale jasný že si to může dát do svejch myší kde kdo ,ale taky nebudou pak stát pětikilo ,viz třeba ne špatně hodnocenej HyperX Pulsefire kde maj jednu myš,záleží na zpracování plastech apod kde v ofic recenzích třeba ten Ozone nevychází špatně,proto se taky ptám jestli je tu náhodou někdo nemá některou ze zmíněných značek a na zkušenosti s nima.(třeba i s staršíma modelama na trhu už jsou nějakej rok) Zrovna Tesoro se tady prodávala hodně dřív tak by mě zajímala životnost třeba.

Logitech G400 mám a už od začátku nefachal jak měl a servis tragédie,takže klidně zkusím jinou značku i když co sem pročítal odkaz od The Shitmana je asi fuk co dneska....
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod davkol 12. 11. 2017 17:09

PWM-3310 byl v několika myších za $25, vesměs buď OEM rebrandy, nebo doprodej starších modelů. Totéž předtím s A3090. Jasně, je to uspokojivý senzor, jenže musí být spárovaný s adekvátním čipem a firmwarem – kvůli zpracování signálu. Viděl jsem tenhle senzor třeba v nějaké no-name čínské myši za pětistovku, která se chlubila (samozřejmě interpolovanými) 16k dpi… a stálo to pochopitelně za psí štěk.

Tesoro byly strašně dlouho právě takové šmejdy. V poslední době se víc snaží, např. v klávesnicích, ale furt to není konkurenceschopné. Pokud není fér hodnotit je podle minulých produktů, pak určitě není fér ani hodnotit Logitech podle >6 let staré myši; jejich současná nabídka je někde úplně jinde.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 12. 11. 2017 17:39

No nehodnotím Logitech jenom podle týhle myši,ale stačí project komenty k ostatním hlodavcům viz jejich rok starý Logitech G502 s tím polofunkčním kolečkem u myši za dva litry jak dbaj na kvalitu,jejich bezdrát s dvojklikem atd atd,neříkám že se nějak liší od ostatních akorát kvalita vypadá krapek jinak za ty prachy.Jako samozřejmě mě jde hlavně o myši teď ,vím že se Tesoro prodávalo dost myši i klávesnice a spokojenost od lidí co koupili v tu dobu(2013 +) ovšem životnost je pak věc druhá jenže nikde žádná zmíňka že by to byli šmejdy nebo i opak......Mionix ze začátku taky chvála jenže teď spíš negativa od těch co koupili a hlavně jak sem psal vejš v okolí 3 lidi co jim skapala hned po dvouletý záruce , v tom měl Logitech dřív plus že dával 3 roky což už taky neplatí u tý nový G403.
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod davkol 12. 11. 2017 18:25

G502 není rok stará, ve skutečnosti je stará skoro čtyři roky. Pojďme se bavit třeba o G403…

A že měli vadnou výrobní sérii? Ano, to se u spotřebního zboží děje a lepší to nebude. Logitech je aktuálně v podstatě nejméně špatný. Nepředpokládám, že bys chtěl kupovat průmyslový trackball za pět až deset tisíc, který už tedy spotřební šmejd nebude.

Že „lidi psali“, mi nepřijde moc zajímavé bez upřesnění, co to bylo za lidi. Když mě zajímá herní myš, vlezu na OCN, ESR nebo /r/MouseReview a zkusím si daný model najít. Když najdu pozitivní ohlasy, dál se tím zaobírám; když negativní ohlasy, přehodnotím je s ohledem na to, jaký bias tyhle komunity mívají; když žádné ohlasy… nejspíš nebudu dělat pokusného králíka.

Shodou okolností o ani jedné z myší z OP jsem na daných webech nic bližšího nenašel. Takže asi tak.

(Když mě zajímá klávesnice, od pohledu mj. na vnitřnosti poznám, co to zhruba je zač; v případě tesora z roku cca 2013 kuknu a vidím, že to je šmejd.)
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 12. 11. 2017 18:39

Tak poradnach o HW se běžně doporučovalo Tesoro jak klávesnice taky myši za tu cenu co stáli a nikdo si na nic nestěžoval,kromě ergonomie a u levnějších klávesnic u nich na horší podsvícení.

No tak dík za názor G403 budu brát v potaz při rozhodování kterou nakonec koupit,ještě zkusím přelouskat zahraniční fora přes překladač a uvidím co nakonec vemu.

Tady špatně nedopadla...https://pctuning.tyden.cz/hardware/klavesnice-mysi-joy/26666-nove-herni-prislusenstvi-tesoro-kvalita-a-inovace?start=7
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod davkol 12. 11. 2017 18:56

Ta stará recenze na PCT je o ničem. A to doslova.

Co je zajímavé, to jsou přinejmenším fotky vnitřností (PCB, čipy, konstrukce) např. na TweakTown. Z nich jde poznat (a viděl jsem to i v reálu), že ty modely měly mj. špatné pájení a špatně izolovanou elektroniku od kovového rámu.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 12. 11. 2017 19:17

Tak o ničem ,info o značce co tu nikdo neznal v tý době a podobný co bylo po netu jinde.Jak píšeš co pak je uvnitř a jak udělaný po tom jem nepátral nějak ,krátce než přišla na trh jsem kupoval Microsoft SideWinder X4 jinak bych jí koupil asi taky nejspíš zas takovej výběr tu nebyl v tý ceně, co je uvnitř sleduju max tak u PSU na Techpowerup.
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 12. 11. 2017 22:19

Já měl optickou pro-gamery oblíbenou Logitech mx 518 skoro 7 let a jede dodnes (poslal jsem ji dál do rodiny)bez vady,má
pouze ošoupané logo a trochu barvy.Pak Logitech G700 super velká a ergonomická myš s volbou drát-bezdrát,té odešly mikrospínače Omron těsně po záruce,dělaly dvojkliky.Nyní mám
Roccat Nyth,myš skoro za 3000kč,má bomba milion konfiguračních tlačítek,včera umřel při surfování na netu senzor.Mám ji rok a půl a posílám ji na reklamačku.Kua teď píšu a mám na stole bezdrátovou Geniusku za 100kč koupenou v zelenině.
jarmilagorila
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 12. 11. 2017 22:31

No koukám že nejlepší koupit A4Tech Bloody V7 Ultra Core 2 za 400 i s podložkou a za dva roky jinou když se vysype při dnešní životnosti všeho bez ohledu na cenu. :-)
Stiletos
Junior

Další stránka