Vhodný program na klonování SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ardon 28. 11. 2017 21:38

Ahoj,
Chystám se měnit v jednom PC SSD za větší. Počítač má jako systémový disk SSD (32GB) a potom klasický plotnový disk na data.
SSD disk bude měněn za větší a já bych se rád vyhnul reinstalaci OS.
Potřebuji tedy odpojit plotnový disk, místo něj napojit větší ssd a zmigrovat data.
Kdysi jsem na podobný účel používal MiniTool Partition Wizard (přímo z prostředí Windows). Je v současné době nějaká lepší alternativa?

Díky
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 28. 11. 2017 21:50

Taky ho používám, ale záleží na disku, který budeš pořizovat. Některé mají vlastní aplikace.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ardon 28. 11. 2017 23:35

Ano, vím o tom. Tuším Crucial disky měly acronis licenci. Tento je ale z druhé ruky a nemá nic.
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 11. 2017 01:03

Z malého SSD na větší? Nevidím důvod, proč nepoužít např. Clonezillu. Zdarma, jednoduché, plno návodů, ..

Popř. Partimage a další spousta free nástrojů.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 29. 11. 2017 07:15

Osobně používám Acronis ve verzi bootovacího CD. Jen tedy nepřesouvám data z disku na disk, ale udělám si image aktuálního disku a naleju ho na NAS, pak vyměním HW a následně to z image naleju na nový disk. Sice je to celkově delší proces, ale zase do útrob počítače stačí zasáhnout jen jednou a nový disk zapojit místo starého. A jako bonus mi pak zůstane image pro případnou obnovu.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 11. 2017 12:25

Toto jsem vyřešil s DIY NASkou ještě efektivněji; na Rockstoru (vesměs jenom ořezaný CentOS) jsem bez problémů rozběhal FOG server (fogproject.org kdyby to někoho zajímalo).

Přihodil jsem mu vlastní oddíl na nedávno přidaném HDD jakožto repository (zbytek disku jsem hodil do poolu NASu) a teď všechno běží skrze PXE na síti .. stačí připojit síťovej kabel a člověk už nepotřebuje pomalu ani ten flash disk, vyjma případů, kdy jede čistá instalace OS :) Všechny nástroje co většinou potřebuji (Clonezilla, PMagic, GParted, AVG Rescue CD, System Rescue CD a mám tam pro všechny případy i Clonezillu SE, tj. DRBL) jsem si implementoval do FOGu, kde je lze po bootu ze sítě vyvolat menu. Samotnej FOG je suprový nástroj na klonování, takže když se mi něco pos.... neni problém vše udělat i na dálku.

Tak trochu lenivost zvednutá o další level, už ani ty flashky mě pořád nebaví někam zapojovat.... :D
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 29. 11. 2017 12:52

dd
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků