Lenovo Legion Y520 vs Acer Nitro 5 vs OMEN by HP 15

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepis99 11. 12. 2017 17:45

Ktory by ste z tychto doporucili popripade aku znacku tak do 1100€ na beznu pracu a hry dakujem.
pepis99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 11. 12. 2017 22:35

Lenovo má jen to SSDéčko, Acer zase jen HDD. HP oboje, super! Jinak téměř rovnocenné i s tou hroznou červenou klávesnicí. Volba i dle značky mi vychází HP.
meda2016
Junior


Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 12. 2017 09:56

Vybral bych Lenovo s 1050Ti, 16GB RAM a 256GB SSD + 1TB HDD za 1161 eur, to není úplně zlá nabídka. Oba dva konkurenti jsou znatelně dražší.
https://m.alza.sk/lenovo-legion-y520-15ikb-d4850009.htm
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 12. 12. 2017 14:04

Dakujem,lenovo bol moj hlavny kandidat.A ano tam sa to da este konfigurovat a s touto sa to asi viac oplati.
O HP omen som pocul,ze je dost kazova rada a acer ste tu na fore dost ospevovali, teda konkretne vx15 co je dost podobny ako nitro 5.
pepis99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 12. 2017 15:16

VX15, pokud člověk překousnul jeho vzhled, byl velice dobrý kup, ale Nitro 5 je proti tomu znatelně horší cenově, takže bych šel do Lenova i přes ne tak dobrý servis.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 13. 12. 2017 22:03

Upřímě bych se raději Y520 vyhnul, ten problém s klávesnicí je jako mor ... furt se ty zprávy objevují.
Momentálně bych vzal model, co má Shitman tj. Dell Inspiron řady 7xxx s 1050Ti, když VX15 skoro zmizela.
To bych i ten display snad kousnul ;)
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 13. 12. 2017 22:12

Vidíš, já bych se zase asi vyhnul Dellu. Kvůli hlučnosti, která umí být fakt nepříjemná. Vrtule prostě jedou teploty neteploty pořád hrozně vysoko. V zátěži, samozřejmě. Regulovat to nejde. Jinak si nemám na co stěžovat, dobrý multimediál, teď i za pěknou cenu.

https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-gam ... 0wodKDgEVA
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 12. 2017 22:24

Pokud bych do toho mohl vstoupit ... Y520 je solidni volba. Neutrhne cloveku usi, na displej se da snad i divat ... mel jsem ho nedavno na par dnu doma (darek do rodiny) a celkem bych ho i doporucil.

BTW z toho, ze Ti tri lide poradi kazdy jinou vec, si hlavu nedelej. To je normalni, protoze kazdy mame "to svoje". Nekdo ma spatnou zkusenost s jinym modelem tehoz vyrobce, nekdo da na v-YT-ea na netu...

Hlavne z tech vlastnich negativnich zkusenosti, klidne i s jinym modelem, pak vznikne takove to "tahle znacka mi ted nesmi pres prah, protoze..." ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 13. 12. 2017 22:35

No jenže VX15 je prakticky pryč, 7567 si v hlučnosti s Y520 nezadá a v Aceru se zamysleli a když rozděláš Nitro 5 tak to chlazení sprasili v podstatě na jedno společné s dvěma souběžnejma větrákama, který jsou snad hlučnější než má Dell i Lenovo. HP Omen snad radši ani popisovat nebudu. Z pohledu hlučnosti si nikde nepomůžeš :( Takže kolem a kolem tak rozdělat a starat se ochlazení je u Dellu vlastně nejpříjemější.
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 12. 2017 12:20

Za mě Lenovo, od doby co tam je SSD + HDD je to použitelné :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 16. 12. 2017 17:06

Hej aj ten Dell som pozeral a este som tam mal msi ale uz sa nezmestili do uzsieho vyberu.Ten dell sa mi moc nepaci vyzorovo a hlavne s i5 ma tn panel ale teraz som pozeral,ze je dobra cena na i7 s 4k ips.

Inac hluk teda pokial to nebude extrem,tak to nebude vadit(teda nie mne).Ten notebook chcem synovi 8r.do izby kupit a primarne tam bude hravat world of tanks,gta5 a need for speed a pod.
No a teraz ktory vybrat.
pepis99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 16. 12. 2017 17:29

Jen otázka bokem. Máš důvod mu kupovat notebook? Pokud by měl ten počítač celou svou životnost proležet na jeho stole, budeš mít lepší koupit mu klasické PC. Větší monitor, lepší periferie, nebude si kazit záda hrbením nad noťasem, zároveň za stejnou cenu dostane větší výkon s možností budoucího vylepšení. Win win situace.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 16. 12. 2017 20:13

Chcem notebook lebo je zvyknuty,ma HP probook cca5rokov.A aj koly prakticnosti.Ja som si vzdy skladal pc,(teda od kedy sa u nas dalo
a moj prvy pc bol amiga 500 asi rok 90 samozrejme nie poskladany) ale ani na sekundu som nevahal,ze prenho je vhodnejsi notebook ako pc aj ked za tie peniaze by mohol mat viac.
pepis99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman2277 17. 12. 2017 12:15

Ano kup si to Lenovo a časem půjde zcela jistě na reklamaci kvůli klávesnici.Ani omylem bych tento model nechtěl.To už radši tento https://www.alza.cz/msi-gl62?dq=5114885
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků