Myš se snadným stiskem kolečka

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod beowafle 9. 1. 2018 16:38

Zdravím, sháním myš, která bude mít snadno stisknutelné kolečko. Používám ho neustále, hlavně na otevírání odkazů a zavírání panelů v prohlížeči. Když je kolečko tužší začne z toho po nějaké době bolet ruka.

Do teď jsem měl Logitech G303, ale začala dvojklikat. Kolečko nebylo moc tuhé, ale rozhodně by mohlo být míň.

Ve škole máme tuhle https://www.alza.cz/evolve-ml-507b-d292777.htm#recenze a ta má kolečko perfektní. Nevýhoda je asi ta cena (moc dlouho nevydrží) a takovej ten hnusnej pologumovej materiál.

Měli byste nějaké tipy?
beowafle
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 1. 2018 16:55

Klasika od MS.
Pro běžné použití bohatě stačí nejlevnější MS Basic Optical Mouse:
https://www.microsoft.com/accessories/e ... /p58-00061
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 11. 1. 2018 21:11

beowafle píše:Do teď jsem měl Logitech G303, ale začala dvojklikat.

Tak ji reklamuj, nebo si příslušný mikrospínač vyměň.

Každopádně problém s touhle (a řadou dalších) myší od Logitechu je šmejdský SM mikrospínač pro kolečko, který je zbytečně tuhý. Leccos od konkurence bude o fous lepší.

Ale jenom o fous…

beowafle píše:Když je kolečko tužší začne z toho po nějaké době bolet ruka.

S tím mám bohaté zkušenosti a musím konstatovat, že uspokojivé řešení jsem nenašel – až na několik fikaných obezliček:
  1. používat klávesové zkratky, např. v prohlížeči mám Vimium a karty zavírám prostým stiskem x, obnovuji pomocí X (Shift-x), nové otevírám přes t atd.
  2. přemapovat si „kliknutí“ kolečkem na jiné tlačítko, např. pod palcem – mám mj. Roccat Kone Pure nastavenou tak, že přední postranní tlačítko funguje jako „kliknutí kolečkem“ a zadní jako EasyShift (takže třeba EasyShift-levé = zpět a EasyShift-pravé = vpřed)… herní logitech by měl jít nastavit podobně
  3. přejít na polohovací zařízení s velkými plnohodnotnými tlačítky, kde jedno není nahrazeno kolečkem; to je u mě např. Contour Perfit Mouse nebo velký trackball např. Kensington Expert/Slimblade
davkol
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků