Jak skrýt oznámení hlasitosti ve Windows 10?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fps 9. 4. 2018 16:51

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jak skrýt oznámení hlasitosti ve Windows 10? Když zvyšujete nebo snižujete hlasitost hudby, tak vlevo nahoře vyskočí takový malý obdélníček a v něm se pohybuje bílá kostka viz. screen příloha.
Přílohy
RF8nQF2.jpg
RF8nQF2.jpg (9.78 ) Zobrazeno 2161 krát
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 9. 4. 2018 19:23

Neviem ci sa to da vypnut priamo v OS, ale ja pouzivam program HotkeyP, tam je mozne nastavit vlastne okno pre zmenu hlasitosti, je mozne nastavit velkost a tiez priehladnost/viditelnost, ak sa tam zada 0, tak to bude neviditelne a to oznamenie vlavo hore nebude taktiez viditelne.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 9. 4. 2018 19:54

díky, se mi tedy nechce něco instalovat, raději bych kdyby to šlo přím v OS W10?
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 4. 2018 09:57

Pokud vím, přímo v OS to deaktivovat nelze.

Specializovaný nástroj na skrytí je k dispozici zde.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 10. 4. 2018 13:39

díky za ochotu poradit, HideVolumeOSD jsem nainstaloval a funguje, ale jen do restartování PC, po restartu hlásí chybu viz. screen příloha, a musím HideVolumeOSD zase zapnout aby fungoval, nenapadá tě čím to může být?
Přílohy
1.jpg
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 4. 2018 13:41

Nainstaloval si verzi 1.2?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 10. 4. 2018 15:23

ano, nainstaloval jsem HideVolumeOSD 1.2, ale zkoušel jsem i to nad tím, ale chovají se oboje stejně
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 10. 4. 2018 19:33

fps píše:díky, se mi tedy nechce něco instalovat, raději bych kdyby to šlo přím v OS W10?

fps píše:díky za ochotu poradit, HideVolumeOSD jsem nainstaloval a funguje, ale jen do restartování PC, po restartu hlásí chybu

To nechapem, ponukol som program HotkeyP od ceskeho autora, ktory je minimalisticky, nie je jednorazovy, je v Cestine, okrem ineho sa ani neinstaluje (staci rozbalit) a hlavne bezchybne funguje, ten odmietas, ale instalovat jednorazovy program ktory ani nefunguje uz je v poriadku? :roll:

https://sourceforge.net/projects/hotkeyp/
http://petr.lastovicka.sweb.cz/ostatni.html

Este upresnim informaciu o tom ako uplne zneviditelnit akekolvek oznamenie hlasitosti:

- okno > moznosti > prikazy:

1. moznost: pruhlednost nastavit na 1, potom prip. na 0, priamo na 0 nefunguje
2. moznost: viditelne po dobu 0 ms - funguje bezchybne, overene

Okrem desiatok uzitocnych funkcii je mozne nastavit vlastne klavesove, mysie alebo kombinovane skratky pre hlasitost, napr. Ctrl+koliesko mysi, bocne tlacidlo+koliesko mysi...

EDIT: Takmer som zabudol, Windows 10 program HotkeyP predvolene blokuje, je potrebne ho manualne povolit, program je uplne bezpecny, pouzivam ho uz dlhe roky.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 11. 4. 2018 09:46

díky za radu, zkusil jsem tedy HotkeyP, ale vůbec nevím jak mám HotkeyP nastavit aby se mi nezobrazovalo oznámení hlasitosti? okno > možnosti > příkazy mám nestaveno viz. screen příloha, ale oznámení hlasitosti se zobrazuje stále stejně?

P.S.
dokonce i Avast hlásil HotkeyP jako škodlivý soubor, a dal ho do truhly
Přílohy
Bez názvu.png
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 4. 2018 09:55

fps píše:ano, nainstaloval jsem HideVolumeOSD 1.2, ale zkoušel jsem i to nad tím, ale chovají se oboje stejně

Jaký režim si zvolil - tray verzi, nebo tichý mód. U mě na W10 1709 (build 16299.334) chodí v tray režimu zcela bez problémů.

Dreamer píše:https://sourceforge.net/projects/hotkeyp/
http://petr.lastovicka.sweb.cz/ostatni.html

Este upresnim informaciu o tom ako uplne zneviditelnit akekolvek oznamenie hlasitosti:

- okno > moznosti > prikazy:

1. moznost: pruhlednost nastavit na 1, potom prip. na 0, priamo na 0 nefunguje
2. moznost: viditelne po dobu 0 ms - funguje bezchybne, overene

Okrem desiatok uzitocnych funkcii je mozne nastavit vlastne klavesove, mysie alebo kombinovane skratky pre hlasitost, napr. Ctrl+koliesko mysi, bocne tlacidlo+koliesko mysi...

HotkeyP používám roky. To co popisuješ však požadovaným způsobem nefunguje. Alespoň u mě ne.

Oznámení je skryto pouze pokud nastavím a použiji vlastní klávesové zkratky pro změnu hlasitosti. Když ale úpravu provádím pomocí multimediálních kláves, vyskakuje systémový pop-up.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 11. 4. 2018 13:32

r34ktor píše:
fps píše:ano, nainstaloval jsem HideVolumeOSD 1.2, ale zkoušel jsem i to nad tím, ale chovají se oboje stejně

Jaký režim si zvolil - tray verzi, nebo tichý mód. U mě na W10 1709 (build 16299.334) chodí v tray režimu zcela bez problémů.

mám taky W10 1709 (build 16299.334), jak jaký režim si zvolil? nikde není žádná možnost nestavení, pouze při instalaci jsem zvolil Tray icon version, viz. screen příloha 1, ale zkusil jsem i Silent mode versin, ale je to stejné, po restartu PC to hlásí chybu, viz. screen příloha 2, a musím HideVolumeOSD-1.2 vždy zapnout znova
Přílohy
1.png
1
2.png
2
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 4. 2018 17:38

Volba je myšlena během instalace programu.

Nepoužíváš autologon (automatické přihlášení do Windows bez zadávání hesla)? V diskusi k programu pár uživatelů zmiňovalo, že pokud je použit, program na některých PC nenaběhne korektně.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 11. 4. 2018 18:36

r34ktor píše:HotkeyP používám roky. To co popisuješ však požadovaným způsobem nefunguje. Alespoň u mě ne.

Oznámení je skryto pouze pokud nastavím a použiji vlastní klávesové zkratky pro změnu hlasitosti. Když ale úpravu provádím pomocí multimediálních kláves, vyskakuje systémový pop-up.

OK, potvrdzujem ze je nutne nastavit vlastne klavesove skratky, ale je mozne nastavit aj multimedialne klavesy, takze HotkeyP prevezme ich funkciu, takze je mozne pouzivat rovnake klavesy:

Kl. skratka: Volume_Down
Prikaz: Hlasitost -

Kl. skratka: Volume_Up
Prikaz: Hlasitost +

Kl. skratka: Mute
Prikaz: Ztlumit zvuk

Prip. volitelne parametre, napr. 2 znamena zmenu hlasitosti o 2%.

V nastaveniach staci nastavit "Viditelne po dobu: 0 ms" aby sa ziadne okno s oznamenim nezobrazovalo.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 11. 4. 2018 19:03

r34ktor píše:Nepoužíváš autologon (automatické přihlášení do Windows bez zadávání hesla)? V diskusi k programu pár uživatelů zmiňovalo, že pokud je použit, program na některých PC nenaběhne korektně.

tak to tedy používám, ale jak jsem zjistil, tak někdy HideVolumeOSD naběhne správně, a někdy ne?
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 4. 2018 19:09

Dreamer píše:OK, potvrdzujem ze je nutne nastavit vlastne klavesove skratky, ale je mozne nastavit aj multimedialne klavesy, takze HotkeyP prevezme ich funkciu, takze je mozne pouzivat rovnake klavesy

Tak zkusit přiřadit Volume_Up/Volume_Down mě nenapadlo. Vskutku to funguje. Já ovšem zůstávám u HideVolumeOSD, protože mi lépe vyhovuje (někdy totiž pop-up vidět chci a díky němu mohu snadno přepínat oba stavy dle potřeby).

fps píše:tak to tedy používám, ale jak jsem zjistil, tak někdy HideVolumeOSD naběhne správně, a někdy ne?

Nejspíše se v tomto případě spustí program rychleji, než služba pro ovládání hlasitosti a okno není tudíž nalezeno. Můžeš zkusit zakázat vytvořené automatické spuštění programu (Správce úloh > Po spuštění) a vytvořit si extra úlohu v plánovači, která ho bude spouštět se zpožděním (jak velkým musíš experimentálně ověřit).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků