Classic PC do 220000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tomnejd 27. 6. 2018 23:30

Ahoj,
Chtěl bych vás poprosit o kontrolu mého návrhu PC. Zda, vše je vzájemně kompatibilní a jestli je vyplatí připlácet za 1060 3GB namísto 1050ti (za GK bych se rád pohyboval v ceně max kolem 5 tis +- 500kč). Při sestavování jsem vycházel z doporučených sestav a nahrazoval komponenty z přiložených seznamů těmi, které má Alza v nabídce + mám ještě 2 disky Crucial BX200 240GB, které plánuji přenést do nového PC.

seznam: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... 06B68617D1


POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - nerozhoduje
UCEL PORIZENI SESTAVY - 50% photoshop. ilustrator, 20% MSSQL,15% visual studio, zbývající část je práce s officem, filmy a hry jako Age of empires 2, Hearthstone či WoW(nicméně hry nejsou prioritou)
FINANCNI LIMIT - 22.000Kč i s monitorem (+- 3000 pokud by to udelalo znatelny rozdil)
OPERACNI SYSTEM - mám
SESTAVITE SI PC SAMI - sestavím sám
BUDETE TAKTOVAT - ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI - FHD IPS idealne
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN - skrin s komponenty a monitor

Pro info - momentálně funguji na tomto notasu, který plánuji poslat do zaslouženého křemíkového nebe(všechny úkoly zatím zvládá ale uz se projevuje jeho stáří).
Processor: Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz
Memory: 8192MB RAM
Card name: NVIDIA GeForce GT 540M 2GB
Tomnejd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 6. 2018 17:05

Seznam na Alze nevidim a neuvidim. Musel bych se kvuli tomu prihlasit, cehoz zase Alza zneuzije tak, ze mi ty seznamy vyskakuji v mobilu kde nejdou smazat, zobrazuje se mi reklama na zbozi, ktere vubec nechci (i ostatnim lidem ze stejne IP) ... proste zeleny panacek ne-e.

Poprosim budto preklikat jinde (Alfa idealne, CZC v pohode) a nebo vypsat komponenty i s cenami a celkovou cenou.

A nebo mohu navrh ignorovat a nacpat tam neco podle svych zkusenosti z praxe (coz stejne nakonec vetsinou vice ci mene delam), pokud tazatel na necem vyslovene netrva).

+/- 3.000,- Kc ... bude velky rozdil, kdyz je to 20k vcetne monitoru. Tady kazda tisicovka priplatku "svou praci" na vyslednem vykonu vynahradi vrchovate.

---

Notebook ktery pouzivas je uz hodne stara zalezitost, odhadem sedm let? Jako pracovni nastroj uz to nebude uplne ono, pameti je malo a procesor je pomaly. Toto bude vykonove z jine planety:


24.249,- Kc

Jako celek je to bezproblemove ... rychle ... tiche (takto LowNoise) a neni to ani moc drahe.

PS: To NVME SSD je nejproduktivnejsi vec z cele sestavy. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomnejd 28. 6. 2018 17:42

Zde je překlopený seznam z alzy https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... 3V013SAQ01

Koukal jsem na návrh a na Alze nemají vámi navrhovaný zdroj a paměti ani chladič proc. - vložil jsem do košíku návrh alternativních komponent + návrh dvou GK mezi kterými jsem se rozhodoval.

Ano, ntb má kolem 7-8 let.
Tomnejd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 6. 2018 20:04

Zalezi, jak casto hrajes. Ja navrhnul ciste neherni pocitac s mozna na pohled zbytecne velkym a rychlym SSD diskem, na druhou stranu prave rychly SSD disk je v pracovnim pocitaci dost dulezity.

Freezer 13 na Alze urcite maji, zdroj jen v 600W verzi (chybu bych hledal na jejich strane). Seasonic asi bude dustojnou nahradou.

i3 muze byt alternativa.

LG IPS panel be vyhrad.

SU800 bych do pracovniho PC na fotky vyslovene nedoporucil. Do herniho nebo kancl nebo domaciho multimedialniho pocitace klidne, ale na serioznejsi praci jsou disky zcela jine kategorie.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomnejd 28. 6. 2018 21:35

Hraní max 2x týdně (spíše jen cca 2 hod o víkendu,když je čas) Zajímalo mě srovnání těchto 2 GK s výhledem do budoucna - kterou z nich bych musel dříve měnit.
Freezer 13 nemůžu najít. Pouze Freezer 33 tam mají, mám brát?. Ta Fera je horší než Freezer 13/33?
Disk bych vymenil za EVO 860 pokud to udela rozdil oproti tomu SU800

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... TW014CTT01

Pokud se nyni nevyplati kupovat ani jednu ze zmíněných GK (1050ti nebo 1060 3gb) vymenim i3 za i5 a GK koupim s prichodem novych karet.
Tomnejd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 6. 2018 07:18

Přesně. Kartu až novou, i5 a Klidně Fera.

SATA disk nechceš. 970 je ta řada, kterou ano. ;-)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 29. 6. 2018 08:34

970 mají i když jako zelenej marťan nečekaně celkem drahý.

PS: mají i Freezer 13
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomnejd 29. 6. 2018 10:13

Ještě tomu dám dneska chvilku k porovnání 960/970 vs levnější disky.
Ten freezer 13 tam nemá podporu 1151 socketu, proto jsem do seznamu přidal Feru. Nebo je to jen chyba popisu produktu a bude kompatibilní?
Tomnejd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 29. 6. 2018 11:41

rozteče všech 115x jsou stejné.. kompatibilní je určitě.

960 není špatný disk, ale jeho nový nástupce je na tom ještě lépe.

NVMe disk vs. klasický sata SSD disk je přibližně stejný posun jako klasický pevný HDD a obyč sata SSD..

Mám doma grafičku a proti Kinovu návrhu nemůžu říct ani popel..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 6. 2018 12:54

Diky za poklonu... ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků