Nezobrazeni jednotky po pripojeni USB ve WIn10

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod esponer 30. 6. 2018 11:22

Hezky den,

jiz nejakou dobu me zlobi zobrazovani jednotek při pripojeni USB.
Pripojena USB se snadardne rozsviti, PC provede standardni ton při pripojeni USB Plug/Play, ale jednotka se nezobrazi. Jednotka se i zahreje, jak kdyby pracovala a byla standardne pripojena, po odpojeni se opet ozve standardni ton a takto to mohu opakovat porad dokola.

Problem jiz trva mesice, ale nebyl cas to resit. Transfer touto cestou je jiz trosku na ustupu, tak jsem si vzdy poradil pres cloudy apod., nicmene bych to rad treba s Vasi pomoci vyresil. Urcite se s timto nekdo jiz setkal.

Sem tam mi dela problemy i nefunkcnost sitove karty LAN pripojeni na desce ASUS X99 Deluxe, po restartu tento problem zmizi, ale nevim, zda muze souviset s USB. Cokoli jineho v USB jede (mysi, data do telefonu - iTunes, apod.). Zrejme pujde spise o nejake softwarove nastaveni nebo chybu.

Stahl jsem si komplet aktualizace ovladacu k desce, nove aktualizace Win (coz nebyva vzdy vyhra), ale stav je trvali. OS Win den. USB Flashek jsem samozrejme vyzkousel treba deset, neni to zalezitost jednoho kusu. Na NTB jede v poradku.

Hledal jsem i na netu pomoc a prosel jine diskuse, ale triky zde nezabraly.
Ve sprave disku neni disk take viditelny, ze by mu stacilo jen priradit pismeno.

Dekuji a v pripade potreby upresnim.

Erik
esponer
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 30. 6. 2018 14:04

Když si otevřeš správce zařízení... objeví se něco po připojení disku?
Není tam disk zakázán?

Nemáš nějakou bezpečnostni utilitu/ balík s antivirem co blokuje usb disky?
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod esponer 13. 7. 2018 17:01

Bohuzel, kdy otevřu správce zarizeni...není zadne nove zarizeni viditelne (nic se zde nezmeni). Takze není videt, ani nic zakazaneho.
Utilitu zadnou novou nemam, roky pouzivam NOD32 a ten mi nic neblokuje, alespoň jsem ani takovou funkci nenasel.
Problem stale trva, ale treba prijdou jeste dalsi napady. Dekuji moc.
esponer
Junior

Odeslat příspěvekod esponer 25. 8. 2018 10:39

Ahoj...Nenapadlo prosim nekoho něco, zkousel jsem odstranit všechny puvodni ovladace a postahovat ty nejnovejsi a vse funguje, ale USB Flash disky a prenosne disky stále nikoli. Zde prikladam nahled chybove hlasky. Ovladac se zda byt OK, ale při instalaci je odepren pristup k zarizeni.
Link: https://www.imgup.cz/image/usb-problem.LiKo

Dekuji moc.
esponer
Junior

Odeslat příspěvekod polda 25. 8. 2018 12:25

Toto se mi stalo s diskem s filmy od známého. Nakonec se musí odblokovat ve správcovství, ty disky má zablokovány pro sebe nebo přímo na TV. Ani o tom nevěděl.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 8. 2018 18:09

Nezapomněl jsi zakázat nejhorší zhůvěřilosti W10? :roll:
Především v tomto případě konkrétně:
Fast Boot;
automatickou aktualizaci ovladačů.
A/ Ano, zapomněl:
naprav to a restartuj OS.
B/ Ne, je to zakázané ihned po instalaci OS i po každé aktualizaci:
1) resetuj standardně řadič USB;
2) ověř ve Správci
Kód: Vybrat vše
devmgmt.msc

že je nainstalovaný originální ovladač řadiče USB od výrobce, ne parodie z MS WU;
3) zapojuj všechna zařízení vždy do stejného portu, jako poprvé;
pokud si porty nezapamatuješ, označ si porty i externí zařízení stejnou barvou, např. fixkou.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků