Problém s LAN connection

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mizurian 28. 7. 2018 20:41

Zdravím,

dnes jsem si seskládal PC. Všechno funguje v pořádku, pouze mě zlobí připojení k internetu. Zkoušel jsem instalovat ovladače z CD, nepomohlo. Zkoušel jsem je stáhnout z internetu, dát do počítače a nainstalovat a taky to nepomohlo. Když kliknu na odstranit potíže, tak se objeví hláška, že v síťovém adaptéru Intel(R) Ethernet Connection I219-V došlo k problémům s ovladačem nebo hardwarem.

Už jsem v koncích a nic mě nenapadá, nevíte někdo co s tím prosím?
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 7. 2018 21:52

Jop víme. Začít tím co na PC máš za OS a co vlastně to PC je, tedy komplet HW! :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizurian 28. 7. 2018 22:11

OS: Windows 10 Pro

I7-8700
MSI Z370 Tomahawk
MSI Nvidia 1070Ti Armor
Crucial ballistix Sport LT Red DDR4 16GB, 2666 Mhz
Corsair Rm650x 650W
Samsung SSD 960 EVO 250Gb
HDD WD 1TB, 3.5', 7200

Snad je to všechno, co je potřeba
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 7. 2018 23:23

Jsi si jist, že jsou nainstalované originální ovladače NIC od výrobce, ne parodie z MS WU?
Nezapomněl jsi náhodou zakázat nejhorší zhůvěřilosti W10, především automatickou instalaci ovladačů (nejen) z MS WU?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizurian 29. 7. 2018 07:34

Jist si tím určitě nejsem. Probíhalo to tak, že jsme nabootovali Win z CDčka, proběhla instalace, následně jsme ze stránky výrobce základní desky MSI stáhli ovladač na LAN, dali na flashku a poté ho zkusili aktualizovat na PC. To se nepovedlo, tak jsme následně vzali CD od MSI, co bylo k desce a z tama jsme nainstalovali všechny ovladače. Ani tohle bohužel nepomohlo.
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 29. 7. 2018 07:42

https://www.msi.com/Motherboard/support ... Win10%2064

Odsud stáhneš ovladač na LAN a nejde nainstalovat? Proč? Jakou chybu instalátor háže?
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mizurian 29. 7. 2018 07:57

Ano, z tama jsem to stahoval.

Instalátor házel chybu, že mu chybí v počítači adaptér. Po tom jsem tam nainstaloval starší adaptér, co mi nabízelo v počítači, protože ve správci zařízení jsem žádný síťový adaptér neměl. Nainstaloval jsem tedy adaptér co mi nabídl počítač (tomuto moc nerozumím a ani už nevím, kde to bylo), po té se objevil ve správci zařízení -> síťové adaptéry -> Intel(R) Ethernet Connection I219-V. Po tom, když jsem chtěl instalovat ovladač na LAN z té stránky, ta aktualizace již proběhla. Ovšem ve správci zařízení -> síťové adaptéry -> Intel(R) Ethernet Connection I219-V je u toho pořád vykřičník, když nato kliknu a dám aktualizovat (tak to ukazuje ovladač tohoto zařízení je aktuální) a když dvakrát kliknu na Intel(R) Ethernet Connection I219-V, tak se objeví stav zařízení: Toto zařízení nepracuje správně, protože systému Windows se nepodařilo načíst ovladače zařízením požadované (kód 31). Požadavek není podporován.
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 7. 2018 08:24

Je NIC povolený v UEFI?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizurian 29. 7. 2018 08:29

Omlouvám se, ale poprosil bych podrobnější návod, kde to najít. Podle tohoto nevím, co po mě chcete.
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 7. 2018 08:45

Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 7. 2018 09:15

ovladače pro chipset máš nainstalované?
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizurian 29. 7. 2018 13:27

Ano, ty jsem instaloval z CD a pak jsem je i stahoval z internetu a pak instaloval.

Jestli myslíte, zda je adaptér jako Enabled v BIOSu, tak ano je, dnes jsem to kontroloval.
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod saruman 29. 7. 2018 14:07

Z CD sa neinštaluje. Z webu sa stiahnu aktuálne ovládače.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 7. 2018 13:10

Zkoušel jsi aktuální ovladače z webu výrobce, což je Intel a ne zmiňovaná MSI?

https://downloadcenter.intel.com/produc ... ion-I219-V
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků