Vypadávání připojení

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rumukrad 23. 9. 2018 22:15

Dobrý den, dlouhodobě řeším problém s WiFi, prostě mi po čase vypadne připojení (nepravidelně, jednou už po minutě jindy po hodině. Na routeru je připojeno cca 5 zařízení ale připojení se mi ztratí vždy jen na notebooku(lenovo g50), notebook Router nevidí, ale ostatní sítě v okolí jo. Vždy pomůže pouze restart routeru a notebooku. Když nevidí book router, ostatní zařízení v tu chvíli nemají problém a fungují normálně. Když připojím externí WiFi k booku, tak se připojení neztrácí.Doufam, že jsem to napsal srozumitelně, jde mi o to jestli mám něco špatně nastavený v routeru nebo je chyba v booku. Děkuji
rumukrad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 23. 9. 2018 22:28

Možná na routeru naskakuje kanál 13, který notebook nemusí mít, neboť jede jen do 12.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumukrad 23. 9. 2018 23:01

Už jsem zkoušel... Přepl jsem kanály z automatiky na jeden konkrétní (zkoušel jsem různé) ale bez výsledku. Ale díky
rumukrad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 23. 9. 2018 23:39

Tak pak chyba v ntb, aktualizovaný ovladač?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 24. 9. 2018 00:51

Skus na routeru nastavit šifrování WPA-PSK/WPA2-PSK mixed mode šifra AES.

Jak jsem měl natvrdo zadáno jenom WPA2-PSK tak se taky jedno zařízení odpojovalo a po odpojení router nevidělo až do restartu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rumukrad 24. 9. 2018 17:05

Mám na výběr mezi wpa2 personál, auto-personál, enterprise, auto-enterprise
rumukrad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 24. 9. 2018 18:17

A co tam máš teď? Ta moje volba by u tebe měla být pod položkou "auto-personál" pak by to mělo fungovat s wpa i wpa2 vyzkoušej zda to pomůže.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rumukrad 24. 9. 2018 19:01

Oki určitě vyzkouším až přijdu domů... Než jsem šel tak jsem ještě aktualizoval firmware na routeru, zresetoval, nastavil kanál jedna (nejmíň vytížený) a nastavil wpa2 personál s AES sifrou. Manželka teď je na booku tak uvidíme jestli to pomůže.
rumukrad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 24. 9. 2018 21:29

Když to zase vypadne tak skus nastavit auto-personal s AES.

Pokud je wifi zarušená nastav šířku kanálu na 20Mhz natvrdo.

Jinak nejmíň vytížený kanál nemusí být výhra, někdy je tam rušení co router nezaznamená od jiných zařízení.

Chce to vrazit do telefonu aplikaci na sledování wifi a projít se po celém domě jak to kde vypadá.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 24. 9. 2018 23:31

Hlavne to chce aplikáciu, ktorá vidí vysielajúce počítače ako napríklad Mikrotik.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rumukrad 6. 10. 2018 16:00

Tak po cca 10 dnech testování a na stavění podle rad to vypadá, že to funguje, výpadky tak jednou za cca 3 dny což je oproti 2x za hodinu úspěch. Alspon mohu vyloučit vadný WiFi v notebooku a narychlo ho reklamovat (záruka konci v listopadu). Díky

-- 6. 10. 2018 17:00 --

Tak po cca 10 dnech testování a na stavění podle rad to vypadá, že to funguje, výpadky tak jednou za cca 3 dny což je oproti 2x za hodinu úspěch. Alspon mohu vyloučit vadný WiFi v notebooku a narychlo ho reklamovat (záruka konci v listopadu). Díky
rumukrad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 6. 10. 2018 20:03

Nevíme co máš za typ routeru a co se tam dá ještě kolem wifi nastavit.

Skus prostě vyzkoušet jiné kanály zda na použitém není rušení a proto to vypadne.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků