Domácí PC, Classic/LN 10.000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Johnysko 30. 9. 2018 09:53

Zdravím chlapy. Potřebuju radu ohledně PC sestavy. Víceménně se v komponentech relativně vyznám a už jsem pár sestav dal dokupy. Jen bych potřeboval radu od zkušenějších. Potřeboval bych nějakou sestavu, kde bude kladen důraz na výdrž. Prostě aby to třeba dalších minimálně 5 let vydrželo.

Mojí hlavní otázkou je, co dát místo Pentia G5400, které už pravděpodobně nebude. Počkat na novou 9. generaci co má vyjít v říjnu 2018 nebo ne ? Nechce se mi tam dávat starší Kaby bez Hyper-Threadingu. Ale uvidím co poradíte.

Jinak dole je sestava bez Pentia G5400, kterou jsem dal před pár týdny dohromady. Rád si nechám poradit.


Požadavek hlučnosti: Classic/LN nějakou klasiku, ale ať to zase neřve jak stará když neumeju nádobí :)

Účel pořízení sestavy: Domácí práce, internet, filmy(mkv), psaní článků. Nehraju na PC hry !

Finanční limit: Rád bych se vešel do 10.000 Kč

Operační system: budu mít svůj

Sestavím si PC sám?: ne, nechám to na nějakém e-shopu(asi CZC, uvidím)

Budu taktovat?: Vůbec

Monitor: mám svůj

Periferie a přísluško: mám vše svoje


Zde je ukázka komponent co jsem zatím dal do kupy:
MB:ASUS PRIME H310-PLUS - Intel H310
Cpu chladič:SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 8GB DDR4 2400
SSD: Crucial MX500
Zdroj: Be quiet! Pure Power 10 - 400W
Case: Fractal Design Focus G (tady zatím jen takový hrubý odhad, ještě jsem na to nekoukal :)
Johnysko
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Johnysko 1. 10. 2018 16:40

No, na AMD jsem si stavěl sestavu tuším dvakrát a na APU už od nich nic nechci. A už vůbec si nic nepostavím na základech od ASRocku :) sorry ale tu značku neberu jako relativní kvalitě a vydrzi na kterou poukazuju v topicu a je jedním z mých nejdůležitějších priorit :)
Johnysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 10. 2018 17:30

Kolik desítek, nebo ještě líp stovek desek od ASRock ti prošlo rukama, že toho výrobce dovedeš takhle snadno sestřelit? Ne že bych je považoval za to nejlepší na trhu, ale takhle jednou větou bez uvedení čehokoli relevantního sfouknout celou značku, to značí buď opravdovou jistotu, nebo daleko pravděpodobněji naprosto nulové znalosti. Zdechla ti jedna deska a máš z toho nadosmrti bolístku, viď?
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johnysko 1. 10. 2018 17:40

Radeji davam prednost ASUSu. Jinak ja si ji nikdy nekoupil. Jen jsem pracoval v jedne nejmenovane firme (gigant) a vim jake znacky meli nejvetsi poruchovost.

Je to castecne i otazka osobnich preferenci. Stejne jako bych si nekoupil nynejsi MSI (v minulosti Microstar). Nic proti tomu nemám. Ale taky si nekoupíš BMW pokud ho nemáš rád :)
Johnysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 1. 10. 2018 17:51

Btw ASRock byl založen Asusem :-)
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 10. 2018 17:52

Ehm... ne? Věci mají primárně plnit požadavky a být spolehlivé. Jestli je na nich ta nebo oba nálepka, to opravdu neřeším.

Jasně, byly doby, kdy bych si nekoupil notebook od Aceru, desku od MSI nebo disk od Samsungu. A víš co? Ty doby jsou pryč. Věci se, překvapivě, vyvíjí. Jednou je lepší to, podruhý zase tohle, kdybych měl kvůli každému zakolísání začít ignorovat celou značku, neměl bych dávno co kupovat.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johnysko 1. 10. 2018 18:06

V pohodě :) jen jsem řekl svůj názor a děkuji za Vaše. Každopádně já si to hodím na desku od ASUSu. Můj dotaz byl však mířen někam jinam, na CPU. Asi nemá před Vánoci čekat na nějaký zázrak od Intelu. Chci prostě budget CPU i PC aby to vydrželo co nejdéle.

Teď jsem koukal na tu 200G SE od AMD a nevypadá to zase tak špatně. To samý ten Ryzen 2200.

Otázka zní: čekat na něco budget od Intelu (návrat G5400 etc.) nebo jít do AMD ?

PS Shitman: Právě, já to zase tolik nesleduju. Takže nevím co je teď mimo a co ne. Třeba některé věci co tu zkušení lidi doporučují bych si sám nikdy nevybral :)
Johnysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 2. 10. 2018 00:27

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků