disk na zálohu fotek

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ladisg 14. 10. 2018 17:09

Prosím o radu. Chci si pořídit externí disk na zálohu fotek a nevím zda klasický, nebo SSD. Který z těchto systémů je z dlouhodobého hlediska spolehlivější? Fotky na něj párkrát do roka uložím, jinak na ten disk nemáknu. Velikost stačí klidně 240Gb, protože nyní mám asi 60 Gb fotek za 12 let focení. Fotky mám uložené ještě v PC + v noťasu a za úložiště se mi nechce platit paušál. Díval jsem třeba na něco takového https://pevne-disky.heureka.cz/verbatim ... mb-53029/# zda by to nebyla vyloženě špatná volba, cena hraje taky roli. Děkuji za jakoukoli radu.
Naposledy upravil ladisg dne 15. 10. 2018 00:02, celkově upraveno 1
ladisg
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 10. 2018 22:14

Cloud. Zálohu chceš mít mimo bydliště, takže pokud nemáš možnost mít ten disk třeba na chatě nebo podobně, je cloudové řešení jasná volba. 60 GB je minimum, jsi vlastně šťastný člověk, že toho potřebuješ zrcadlit tak málo. Navíc píšeš Gb, ale to je asi jen chyba, že?

Jinak osobně mám fotky v PC, na dvou discích na dvou místech a ještě na cloudu. Paranoia nebo jistota, ber to jak chceš.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 15. 10. 2018 07:51

Data v cloudu nepovažuji za zálohovaná. Už se stalo, že lidi měli v cloudu data, cloud ze dne na den z ne-provozních důvodů skončil (prostě se někomu dostatečně mocnému znelíbil) - a bylo po datech.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 10. 2018 08:51

Správná volba:
ladisg píše:klasický

Standardně pro SoHo stačí NAS + 2 x HDD v RAID1 do RJ-45 -> UTP -> switch.
SSD není vhodný pro dlouhodobé zálohy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 15. 10. 2018 10:17

Pytlík píše:... cloud ze dne na den z ne-provozních důvodů skončil (prostě se někomu dostatečně mocnému znelíbil) - a bylo po datech.


Mas pro to tvrzeni nejake podklady, nebo je to jen vykrik do tmy (myslim to v zavorce)? Diky!
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 10. 2018 10:22

Megaupload ... např.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 15. 10. 2018 10:23

Na zálohu obyčejný HDD + převodníček sata->USB.

Není vhodné kupovat HDD které mají elektroniku pouze s USB pak se to při chybě elektroniky nedá připojit k PC.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 15. 10. 2018 10:30

Python.p píše:Megaupload ... např.


To nebyl zalohovaci cloud, ale uloziste pro filmy, SW a podobne veci, ktere byly v mnoha zemich nelegalne stazene a uploadovane.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 10. 2018 10:59

Jakej je v tom rozdíl ? Byl to cloud? Byl.

BTW. MEGA.NZ je jedno z míst kde mám schované rodinné foto v TrueCrypt kontejneru.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 15. 10. 2018 11:35

Jakej je v tom rozdíl ? Byl to cloud? Byl.


Ja vidm rozdil v tom, jestli "prostě se někomu dostatečně mocnému znelíbil" nebo "cilene a planovane porusoval zakony". Ale mozna jsem to jen ja.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 10. 2018 12:35

Já tam třeba měl svoje fotky... čím a co jsem cíleně a plánovaně porušil?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 15. 10. 2018 12:52

Ulozil sis je k providerovi, o kterem bylo verejne znamo, ze funguje v sede zone a vydelava na vecech, ktere ve spouste zemi porusuji zakon. Kdyz si pujdu nekam ulozit penize, nebude to mistni herna s automaty stojici vedle zakladni skoly...

Ale to uz jsme hodne OT. Sice jsem ne nedozvedel, kdo byli ti "mocni", kteri mohou jen tak zrusit nejakou cloudovou sluzbu, ale tahle diskuse uz myslim k nicemu prinosnemu nevede. I tak diky.

Howgh.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 15. 10. 2018 12:59

Jaký je rozdíl mezi tímto a třeba Google diskem, kam bych mohl warez nahrát zrovna tak? Jen pověst? Nakašlat!
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MildaX 15. 10. 2018 13:59

Přijít o zálohu v cloudu není o nic strašnější jak přijít o ten externí disk. ☺️ Žádná tragédie, je to přeci záloha.
Horší by bylo přijít o zálohu v cloudu a domácí PC ve stejnou chvíli ☺️
MildaX
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků