Herní pc 25000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MirekV9 1. 10. 2018 17:09

Dobrý den, chci koupit herní počítač, kromě her na něm budu dělat i běžnou práci.

1. Ví někdo o nějaké konkrétní sestavě, kterou by mi mohl doporučit?
2. Myslíte, že když si k počítači koupím komponenty samostatně a smontuji sám, vyplatí se mi to více než koupit hotovou herní sestavu.

Ještě by mě zajímalo, jestli záleží na konkrétním typu daného komponentu. Mám na mysli to, že pokud sestava např. obsahuje základní desku „Intel B360“ ale když hledám desku tohoto typu samostatně, zobrazí se mi, ale vždy s nějakým dalším označením modelu např: GIGABYTE B360-HD3 nebo MSI B360M MORTAR. Nerozumím tedy tomu, který z těchto „konkrétních“ typů sestava obsahuje.
Rád bych pc, které nějakou dobu vydrží. Pc za cenu kolem 25 000Kč ale při dobrém poměru cena/výkon i více
Děkuji
MirekV9
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 10. 2018 17:25

1) Ignoruješ pravidla "ukrytá" v tom nepřehlédnutelně oranžovém rámečku nahoře. Vyplnění osnovy, která tam na tebe vyskočí, hodně urychlí vyřízení dotazu a zpřesní výsledek.

2) Až na vzácné výjimky se u herního počítače vyplatí nakoupit komponenty samostatně a nechat si sestavit buď přímo u obchodníka, nebo u odborníka/nadšence, který tomu může dát trochu víc práce. Narozdíl od eshopu za to bude něco chtít, ale výsledek tomu odpovídá.

3) Neexistuje žádná deska Intel B360. B360 je chipset. Je to laicky řečeno takový základ, který výrobce základní desky použije a doplní dalšími potřebnými věcmi. Proto je pak v označení třeba MSI jako výrobce, B360 jako použitý chipset, a další písmena a čísla jako označení konkrétního modelu v paletě výrobce. Jako laika tě to asi nemusí příliš zajímat, desku doporučíme dle zbytku sestavy odpovídající.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 2. 10. 2018 00:31

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 10. 2018 13:59

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alpe 16. 10. 2018 14:33

Ber sestavu on Kina a když máš problém si to sestavit nech to na czc delaj to zdarma a poslední dobou se hodně snaží kabeláž atd..
Akorát pokud budeš chtít i W10 tak je jim musíš dodat a nebo si to flashni pokud doma máš w10 návod ty pak pošlu pokud budeš chtít je to zadara a lepší .)
A pokuud se bojíš že ti nevdrží tak te ujistím vydrží dlouhou dobu a pokud nebude stíhat tak upradguješ :)
alpe
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků