Upgrade GPU

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Qefik 16. 10. 2018 13:35

Ahoj,
v dohledné době plánuji upgrade GPU, podobný dotaz jsem měl cca před rokem, nicméně se situace mírně změnila jak na trhu, tak i moje konfigurace. Aktuálně mám:
CPU: i5 3570k@4.2GHz + Ninja 4
MB: GA-Z77-D3H
GPU: Sapphire R9 280X
PSU: Corsair RM650
RAM: 16GB DDR3
CASE: FD R4.
Monitor: Asus MG279Q WQHD@144Hz

Na PC hraji hry, jednou za rok střihnu video. Otázka je, zda by v případě 1070Ti nebyl brzdou CPU, v tom případě bych asi volil celou novou sestavu. Výhled je takový, že GPU by měla vydržet cca 4 roky ideálně se stávající konfigurací (pokud něco neumře samo). Hraju CSGO a občas nějaké ty AAA, tak aby to vypadalo. Nejsem náročný hráč, ale rád hraju na nativním rozlišení s vyššími detaily a záseky u některých her mě nebaví.

Prošel jsem hodně zahraničních diskuzí ohledně mého CPU, je to tak půl na půl, někdo říká že je to naprd a někdo zase, že stačí i k 1080. Zde mi zatím vždy dobře poradili, tak bych rád znal názor místních.

Díky za rady a postřehy.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 16. 10. 2018 14:02

Kup bazarovou 1080, nebo pokud budeš rychlej, dají se občas chytit kolem 13k Kč nové.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 10. 2018 15:34

Naivní požadavek:
Qefik píše: GPU by měla vydržet cca 4 roky ideálně se stávající konfigurací

Morální životnost herního VGA nepřesahuje 2 roky.
V případě VGA na bázi GPU NVidia není fyzická životnost o mnoho delší.
Pokud máš v oblibě Sapphire, můžeš pořídit kvalitní VGA na bázi GPU Vega 64, např.:
http://sapphirenitro.sapphiretech.com/en/Vega64LE.html
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 16. 10. 2018 16:05

Úplně bych nesouhlasil, současná R9 je z roku 2013 a pořád mi více méně na FullHD stačí na to co potřebuji. Fixaci na Sapphire nemám. Vega vypadá jako zajímavá alternativa, uvidím co s cenou. Nicméně se asi stejně klaním k nVidii, přijde mi na ni lepší optimalizace.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 16. 10. 2018 19:11

Jestli se ti podaří dohledat (netuším jak fungují moc odkazy na FB) tak tady ta grafika není špatná nabídka.. měla by být z ledna s fakturou u alzy.. možná i s trochou snahy usmlouváš o nějakou kačku dolů..
Přílohy
Screenshot_6.png
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků