Photoshop, Lightroom, classik, 25 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2018 13:56

Moduly ber podle libosti. Hod okem i po Fractal Define C, to je top cena/kvalita.


Jen tak ze srandy jsem se ted dival na takovouhle vec: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400060000003MAK

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... OX023MAK01
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maltofer 22. 10. 2018 15:04

FD C vypadá dobře, ona ale chce i DVD vypalovačku, tu tam nedám, jestli dobře chápu.

Díky za sestavu, vypadá to lépe s tím 500GB SSD :-) CPU ale možná budu muset dá K verzi s ohledem na aktuální dostupnost - docela na to spěchá. Takže kdybych dal case FD core 2300 a "K", tak se to i cenově srovná :-) A win10 tedy snad s FA z aukra.

Ten odkaz na Baracudu 1TB je tam proč prosím - nevím co teď hledat, mám občas delší vedení...

Díky

EDIT: Teď koukám lépe, že já je to i5-8500 a já počítám s i5-8600K, která má navíc 200MHz a o 30W vyšší TDP (mimo jiné), bude to problém?
maltofer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 23. 10. 2018 11:37

26 749,- Kč

v době odeslání příspěvku vše skladem. Ale s win10 pro už přes limit.. nicméně.. jak jsem hodně zastánce za windows neplatit takové peníze a radši brát přes aukro v případě, že ji ten PC bude živit.. volil bych 100% jistotu..

PS: pokud bys chtěl taktovat procesor, bylo by vhodnější vzít Freezer 33
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maltofer 24. 10. 2018 11:08

Děkuji vám všem moc za pomoc, návrhy a rady. Počkám, co na to řekne "investorka" a pak poskládám.

Díky
M.
maltofer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yamamoto 27. 10. 2018 10:35

Hoj, kámoška šla ještě do obchodu vedle u baráku a tam ji nabídnuli sestavi níže, můžete se zkušeným okem na to kouknout a jestli to stojí za něco nebo za prd? osobně bych určo vyměnil case (má malé dítě, skleněná bočnice asi nic moc) a protože má PC v létě v teplém pokoji, přidal bych pár ventilátorků.

CPU INTEL Core i5-9600K 3,7GHz 9MB L3 LGA1151, BOX (bez chladiče)

· Chladič SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024

· MB GIGABYTE B360 HD3 - Intel B360 GA-B360 HD3 - bez IO shield (zadní krytka konektorů)

· SSD M.2 NVme Toshiba XG7 512GB

· HDD WD2000F9MZ SE 2TB

· RAM 2x Samsung DDR4 8gb (16GB)

· Zdroj Crono 500W 80+, 14cm fan, gen.2

· SilentiumPC skříň Regnum RG4TF Frosty White TG / celoskleněná bočnice/ATX/čtečka SD / USB 3.0 / regulace otáček/ bílá

· DVDRW LG mechanika

· Práce a W10

Celkem = 19250,-Kč


díky
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 10. 2018 10:42

9600k na Béčkové desce jsou vyhozené peníze a Crono zdroj je odpad.

Co mě ale překvapilo nejvíc, tu desku bez shieldu myslí obchodník vážně? Už jen kvůli tomu, že je schopný mi tohle dát do sestavy bez nějakého výslovného upozornění, že je to deska jetá nebo minimálně vybalená se ztraceným příslušenstvím bych se na něj vykašlal. Položka "práce a W10" je taky super. To je jako nějaká šedivka, že neuvádí licenci Win jako zvláštní položku v cenové nabídce? Nepůsobí to na mě důvěryhodně.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 27. 10. 2018 12:32

yamamoto píše:Hoj, kámoška šla ještě do obchodu vedle u baráku a tam ji nabídnuli sestavi níže, můžete se zkušeným okem na to kouknout a jestli to stojí za něco nebo za prd? osobně bych určo vyměnil case (má malé dítě, skleněná bočnice asi nic moc) a protože má PC v létě v teplém pokoji, přidal bych pár ventilátorků.
díky

jako vtip dobrý
jako seriozni nabidka velice smutný
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 10. 2018 12:52

Jaj.

A ted si vemzete, ze ten, kdo toto navrhl, si rika "odbornik" a je za to placeny. Kam tahle doba speje... :oboze
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 27. 10. 2018 13:13

já ji říkám furt, ať se domluvím tady s Kinem a on ji složí něco pěkného. ale už zase uvažovala o NTB, ale za 15-16k tam moc kvalitu a vykon asi nesezene na to, co potřebuje. a tak ne každý má tisíce na útratu a chápu, že chce koupit dobře a hlavně levně, tak zkouší. ale ano, já taky šel jednou do prodejny pro nějaký normální zdroj, co mi odešel u starého PC a sice funguje, ale podle kina mi dali asi nejhorší značku a ještě se dušovali, že to je dobrý. do starého jsem to neřešil, ale i tak...
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod malay 27. 10. 2018 13:47

Vysvětli ji, že hardwarové nároky a finance jsou dvě rozdílné věci, které v případě pracovního stroje nelze řešit jednu na úkor druhé. Ať si nechá složit dostatečně výkonné a upgradovatelné PC, a když nebude moci zaplatit hotově, tak si vezme úvěr a zaplatí to postupně. Ona přece není v situaci, že zkouší, jestli jí něco bude bavit, chce normálně pracovat a někam se posunout.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 10. 2018 13:56

Tak pod tohle podepíšu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 27. 10. 2018 15:20

nemá to pro práci na plný úvazek, ale pro úpravu svých fotek a občas nějakou bokovku. raději by investovala do lepšího vybavení na foťák, než dát o 10 000 kč více za PC, který bude trochu rychlejši nebo bude mít o 2 ventilátory více a hezčí skříň :) půjčku na pc... bych si osobně nikdy nevzal, pokud by mě to nemělo živit.

jaký vlastně máte názor na ty "představěné" PCčka? sice tj offtopic, ale takové ty obchody, co nabízí "konfigurátor", kde si vyberete 500gb SSD (nějakého typu, většinou jen že to je 500gb ssd)? ptám se spíše jako referenci, ne že bych ho chtěl někdy použít :D počítám, že tj díra, kde se hází ty horší komponenty za "výhodnou" cenu s windows 10
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 27. 10. 2018 15:28

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 10. 2018 16:04

SSD, skříň, chlazení. Zdroj s výhradou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 27. 10. 2018 19:08

Proč AMD na Photoshop? :-X a R5 2600 přece nemá grafiku a žádná externí tam není v košíku..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků