Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gigon 19. 11. 2018 16:25

Zdravím, jaký zdroj pro RX 570/580? Díky
gigon
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 11. 2018 18:35

Corsair SF je skvely zdroj, co do ucinnosti, co do teplot provozu. Sestavu nevidim, jen 404 error ... tezko rict, kde je chyba. Nevyhodou SFx je pak spinani ventilatoru podle zateze, nikoliv podle teploty. Ve spatne chlazene skrini se umi prehrivat.

-

Zdroj ke karte nedoporucim bez znalosti zbytku strev.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gigon 19. 11. 2018 19:59

Streva jsou celkem nenarocna: A6-3650, GA-A55M-DS2, 2x4GB DDR3, SSD, 4xFAN. Bylo by to zobrazovadlo pro Lumion apod. Zadne hry.
http://www.lumion3d.cz/specifikace-lumi ... pozadavky/
gigon
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 11. 2018 20:57

Víš o tom, že ten procesor není vhodný pro tyto výpočty, a že bude grafiku limitovat svou pomalostí. Pokud s tímto počítáš, vezmi RMx od Corsair. Osobně bych však i tak 650W, je to zdroj se zárukou deset let a za deset let nikdo z nás nevíme, kde budeme. Rezerva se vždy hodí.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 24. 11. 2018 07:21

Co říkáte na Be quiet! System Power 9 - 600W? Je teď za pěknou cenu. Šel by do budget herního PC (Sandy i5, GTX 960) místo 350W Seasonic. Cílem je ztišení.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod robbert 27. 11. 2018 18:51

Ahoj, prosím o radu. V PC mám zdroj Forton Hyper M 600. Nám v plánu upgrade grafické z 1070 na 2080, která však doporučuje zdroj 650W. Co hrozí pokud nechám onu 600 příkladně jakym zdrojem ho nahradit? Je tam jedno SSD Kingston, 1x Baracuda 1TB,1x Baracuda 2TB, I7 7700i, na Asus Prime 250. Díky.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 11. 2018 20:26

I ten 600W zdroj bude stačit. Bude víc vytížený, bude víc hučet, ale zvládne to.

Pokud výměnu stejně chceš, tak Corsair RM, Seasonic Focus nebo třeba vyšší řady Be Quiet.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 27. 11. 2018 20:32

Ok. Diky. Výměna zdroje nebyla v plánu. Jen jsem teď četl doporučení k té grafické kartě, takže jsem se raději zeptal. Přece jen jistota je jistota, že?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 11. 2018 20:35

Jasně. Ono jde o obranu výrobců karet. Radši přehání, než aby to někdo pověsil na noname čínu za pár kaček, která neplní specifikace, ale na štítku má psáno 600 W. Těžko pak jako výrobce grafiky někomu vysvětlíš, jak to opravdu je.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 27. 11. 2018 20:36

Tak to nechám a uvidím. Díky za ujištění.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bartyx 6. 12. 2018 13:31

Ahoj.
Mám následující sestavu:
i7-6700
MSI B150 PC Mate
Kingston HyperX Fury Black 2x 8GB
Gainward Phoenix GTX 1060
2x SSD 2x HDD
Připojeno dost USB, externí zvukovka, midi kontroler, podsvícené periferie, USB mikrofon, Stream Deck a další kravinky.
Táhne mi to: Corsair RM550x

Plánuju výměnu desky a procesoru, nejspíš za Ryzen 7 2700x a upgrade na 32GB RAM.
Bude mi ten zdroj stále stačit? Četl jsem, že i7-6700 co mám žere dost málo, tak jestli mám rovnou vyměnit i zdroj za silnější. Grafiku budu měnit až později za něco silnějšího, ale případně bych zdroj koupil až s ní, pokud na tohle stačí. Děkuji.
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 12. 2018 13:57

K čemu ten PC používáš? Nedává mi to moc smysl vraždit tolik peněz a efekt diskutabilní, ale to záleží podle využití.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bartyx 6. 12. 2018 14:19

Poslední dobou hlavně na streamování, ale narážím u některých her na to, že to ten procesor nezvládá ideálně, když chci zvýšit kvalitu obrazu. Kde jsem se ptal lidí, co streamují, všichni mi tvrdí, že to ten procesor nezvládá. Prý je lepší mít více jader, ale jsem spíš laik tady v tom.
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 12. 2018 14:21

Nvenc ... ?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bartyx 6. 12. 2018 14:23

Nvenc je problém na Twitch, když nejsi Partner. Twitch ti nedá transcode a NVENC při 3000-4000kbps vypadá strašně. Pustím tam 6000-8000 a je to ok, ale už je to pro spoustu lidí nekoukatelné, když mají bramborový net.
Bartyx
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků