Výměna zdroje - pomoc s výběrem

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RozarkaAri 14. 12. 2018 08:32

Dobrý den,
protože mi odešel zdroj u pc a nemám přehled o komponentech, prosím o radu s výběrem nového.

Sestava:
základní deska GIGABYTE MB Sc LGA1155 Z77X-D3H, Intel Z77, 4xDDR3, VGA
zdroj byl SEASONIC zdroj 500W OEM SS500ET T3 80+, ATX, 12cm fan, PFC, BRONZE
procesor CPU INTEL Core i5-2500K 3,30 GHz 6MB L3 LGA1155 - BOX (overclocking)
paměti DIMM DDR3 8GB 1600MHz CL9 (KIT 2x4GB) ADATA XPG™ Gaming Series
skříň Cooler Master Silencio 450
grafika AMD Radeon R9 390X 8GB DDR5
SSD disk ADATA SSD 240GB XPG SX930 2,5"
pevný disk Seagate BarraCuda Pro 2TB

Jaký zdroj by byl vhodný?
Děkuji.
RozarkaAri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 12. 2018 08:45

Se ani nedivím grafika je dost žravá. Koupil bych novou GPU 580 nebo 1060 odběr bude poloviční a k tomu zdroj 500-600W , jinak s původní kartou bude potřeba zdroj 750W
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RozarkaAri 14. 12. 2018 09:05

Konkrétně jaký 750W by byl vhodný? Novou grafiku řešit v současné době nechci...
RozarkaAri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 12. 2018 09:31

Corsair RMx 750W by byla dobrá volba.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 12. 2018 09:32

No ty kráso, R9 390X na 500W zdroji a to celé zabalené do krabičky na kancelářský počítač. :))

Pokud jde o zdroj, vlákno je tady: viewtopic.php?f=938&t=1056172

Ty bys ale měl chtít i case a chlazení, jinak za chvíli dopadneš stejně.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RozarkaAri 14. 12. 2018 09:43

Prosím tedy o přesunutí dotazu do příslušného vlákna.
Ten pc je původní, jak byl více než před 6 lety poskládaný z doporučení tady na fóru, vyměněná byla pouze grafika z důvodu nedostatečnosti a disk za ssd.
Veškerá doporučení za vylepšení uvítám.
RozarkaAri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 12. 2018 10:47

Se musíš nejdřív rozhodnout jestli tu grafiku prodáš a vyladíme tichý klidný pc s poloviční spotřebou. Nebo budeme zklidňovat a chladit nenažranou grafiku.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 12. 2018 11:00

V dnešní době pro prodej 390X nevidím důvod. Ano, sice žere, ale výkonově stále leckde stačí. Vyhazovat peníze jen kvůli tomu, že dnešní karty žerou o 100W méně mi přijde jako blbost.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 12. 2018 11:06

Když uvážíme cenu jiné skříně, rozdíl ceny zdrojů 750RMx vs 400W BQ 11 (také gold) a cenu ventilátorů, přijde mi smysluplnější volbou 1060/6.

Ten důležitý parametr je TCO.

Mimochodem sestavu s box chladičem na tomto fóru nikdo doporučit snad nemohl...?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RozarkaAri 14. 12. 2018 11:43

Vzhledem k tomu, že hry už jsou pro nás okrajová záležitost, pc je využíváno především pro kancelářskou práci a internet, tak bych tu 390X ponechala, na plné detaily ve hrách stále stačí.
Nerozumím tomu, co je TCO a box chladič. Pokud to znamená tu skříň, tak ta je oproti původnímu návrhu opravdu jiná, navržená neměla usb 3.0, pouze 2.0, tak známý, co pc dával dohromady, navrhl tuto. Jinak je vše z návrhu odsud, jen s tím upgradem uvedeným výše.
Pokud vám mé dotazy přijdou hloupé, tak se předem omlouvám, jsem odborník na jinou problematiku.
RozarkaAri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 12. 2018 18:51

TCO - zda pocit vlastnictví stojí za ty peníze :D

Box chladič- instalace větráčku co byl přiložen k procesoru, místo pořízení tiššího a hlavně chladícího.

Pokud není pc na hry proč takováto herní grafika? A šílená bedna s 2 větráky do které se tato grafika vůbec nehodí.

Pokud tedy necháme 390 :
=skříň Fractal core 2500
=6 větráků Silent f12
=zdroj Corsair Rmx 750
=pokud je tam opravdu box chladič,vyměnit za Silentium PC fera 3 nebo Artic freezer 13
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 14. 12. 2018 23:38

Chapem, ze komponenty sa trochu varia vo vlastnej stave pocas hrania hier... Ale preco odporucate vymenit grafiku, case, chladic a ventilatory, ked dana pani/slecna pozaduje IBA zdroj? Na problemy s teplotou sa nestazuje, ani hluk, ani vykon...

Ked pc pouziva na kancelar a internet, nepotrebuje predsa novu grafiku, 6 ventilatorov a novu case...
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 12. 2018 00:28

Ono to mas tak. Mas starsi dum, kde je stara strecha, kudy zateka. Jsou v haji krovy a podlahou pudy pri destich zateka do domu tak, ze v loznici nad posteli je flek.

A pani si preje IBA vymalovat v loznici, cimz doufa, ze problem bude vyresen.


Realnym resenim problemu vsak je odstranit stresni krytinu, vymenit krov a spolu s poradnou tepelnou izolaci udelat kompletne novou strechu. A az jako ceresen na dortu je to zapatlani stropu v loznici barvou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 15. 12. 2018 01:24

Navržená varianta je s ponecháním současné grafiky. Tomu kdo navrhl R9 390X by měla poděkovat proč je to dnes trochu komplikované.
Zdroj má 10 let záruku, bude možné jej použít v jakékoli další sestavě.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamziq 15. 12. 2018 09:24

Menil jsem zdroj, protoze se mi PC sam od sebe zapinal, byl to pouze test, jestli za to muze zdroj, nemel jsem moznost pujcit si jiny, tak jsem koupil levny 350W zdroj v czc.
https://www.czc.cz/1stcool-economic-350w/245617/produkt

Puvodni zdroj byl Chieftec ATX-410-212, tedy vykon 410W, mam ho v PC uz asi 14 let. Po vypnuti PC piskal a mel jsem podezreni, ze zpusobuje to samovolne spousteni PC, to se mi po vymene zdroje potvrdilo, novy zdroj to uz nedela.

Myslite, ze bude ten zdroj s vykonem jen 350W stacit na sestavu MB Asus P8H61-M, CPU Intel Pentium G620T, graficka karta je interni, RAM Crucial DDR3 8 GB, OS Win10 64bit, SSD Crucial MX500 250 GB, HDD WD Green 500 GB a DVD RW mechanika, vse pripojene pres SATA? Zatim to funguje OK. Existuje nejaky program, ktery by me otestoval aktualni zdroj na me konfiguraci a upozornil pripadne, ze PC potrebuje zdroj s vyssim vykonem?
Kamziq
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků