Win 10 - černá obrazovka

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 12. 2018 21:49

Zdar chlapi.. Dnes odpoledne se mi při vypínání PC instalovaly aktualizace, normálně sem je nechal jet, šel jsem pryč..

A ted večer mi nechce naběhnout Windows, prostě černá obrazovka.. Monitor je funkční, připojený, prostě náběh BIOSu to ukazuje, to modré logo při startu a to rotující kolečko taky, klasika při startu jako normálně, ale pak když to vše proběhne a měl by naběhnout systém tak nic, černá obrazovka.. 8-S

Když se při startu dostanu na to "servisní menu" kde je na výběr obnova systémy a další možnosti, tak žádná není funkční (není bod obnovení), nebo dám spustit nouzový režim, tak to nabíhá, to logo s rotujícím kolečkem je vidět větší, (prostě standartně nižší rozlišení nouzového režimu), ale pak zas černá obrazovka nic..
Žádné možnosti z toho servisního menu nefungují, obnovu do továrního nastavení jsem ještě nezkoušel, to bych viděl jako poslední možnost, pokud nic nevymyslíme..

Nevím jestli je to tou aktualizací nebo čím? :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 12. 2018 06:50

Nesdělil jsi hw sestavu.
Co s tím?
1) Nabootovat ze záchranného média.
2) Zjistit SMART SSD/HDD.
V pořádku?
NE:
3a) Vyměnit vadný SSD|HDD.
ANO:
3b) Odpojit zdroj.
4) Reset CMOS (RTFM k MB).
5) Zapojit zdroj.
6) Nastavit korektně BIOS|UEFI, včetně typu diskového řadiče.
7) Nabootovat z originálního média W10 v.1809.
8 ) Vyčistit systémový SSD.
9) Instalovat OS.
Viz FAQ:
https://guide.mople71.cz/cs/wnt/w10install.php
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 12. 2018 08:27

Ahoj, přes víkend jsem nebyl doma, tak až ted..

Základní deska Asus P7P55D-E
Procesor Intel i5 do socketu LGA1156
RAM 6GB (jeden dvojkový modul byl vadný občas vyskakovala modrá smrt, od té doby už pár let v pohodě)
SSD HyperX Fury SHFS37A / 120GB

to snad stačí, řekl bych že hardwarem to snad nebude, když systém načítá, logo ukáže, jen se pak nerozjede..

S originál mediem s Windowsem to bude horší, protože jsem přecházel z Win7 na Win10.

Stáhl jsem si program CrystalDiskInfo 8.0.0 Portable na ten SMART SSD, mám ho dát na flešku ale nevím jak to spustit když nechce najet ani Nouzový režim..

Můžete mi prosím napsat další postup co dělat?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 17. 12. 2018 09:21

Když seznam čtu, to kleklo pod náporem kB kterej šel do Ramek. Jasně nikdo nechce zbytečně vyhazovat love ale já bych tomu věnoval jen ten čas aby h vyndal jeste použitelné věci.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 17. 12. 2018 10:15

Pokud je doma volny HDD, tak asi neni problem zkusit novou instalaci na nej a otestovat HW. Vzhledem k tomu, kolik pruseru aktualizace Win10 maji bych se ani nedivil SW problemu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 12. 2018 12:27

polda píše:Když seznam čtu, to kleklo pod náporem kB kterej šel do Ramek. Jasně nikdo nechce zbytečně vyhazovat love ale já bych tomu věnoval jen ten čas aby h vyndal jeste použitelné věci.

To nechápu, jakože málo RAM paměti? Co to může ovlivnit Windows? Myslím že by fungoval i s poloviční pamětí..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 17. 12. 2018 12:31

Joke woe, že bych už předpotopni stroj nezachraňoval. Ram maj už stejně prd výkon.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 17. 12. 2018 15:15

A pro "office" PC potrebujes nejaky vykon RAM? :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 12. 2018 17:07

No řekl bych že určitě má výkon nad průměrem pc republiky, mě to stačí a snad to není problémem co řeším...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 17. 12. 2018 19:16

6GB není moc na W10 i kdyby hráli jen piškvorky.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 12. 2018 19:43

Stiskem F8 při startu se dostanu do to modrého windowsáckeho "servisního menu", hned má první obrazovce je psané že se Windows nezavedl správně, dám zobrazit rozšířené možnosti opravy > tam je na výběr:

1. obnovení systému z bodu obnovení (žádný nenalezen)
2. vrátit k předchozí verzi, to jsem zatím nezkoušel
3. Obnovení z bitové kopie (taky nezkoušeno, musel bych nějakou řešit, hledat, vyrábět.. )
4. Oprava spouštění systému (diagnostika za 2s proběhla, nelze opravit)
5. Příkazový řádek (tam nevím co bych psal)
6. Nastavení spouštění

Pod 6 nabídkou se restartuje a nabídne opět modrá obrazovka deset dalších možností (například ladění, video s nízkým rozlišením, nouzové režimy, zakázat vynucení podpisu ovladače, zakázat automatické restartovaní po selhání atd..) A z těchto možností taky nic nefunguje, Windows naběhne jen do černé obrazovky..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 12. 2018 20:04

Zítra zkusím vzat ten systémový SSD disk do druhého PC a projet to tím Crystalem co to bude psat.. A případně zkusím nějak pozjištovat verzi aktualizace toho Windowsu, akorát nevím jak..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 12. 2018 17:11

Dal jsem ten disk do jiného PC, projel dva programy na smart a psalo životnost dobrý, 100% najeto nějakých 700 hodin..

Pak jsem zkusil dát ten disk do toho PC místo původního systémového disku a to samé, naběhlo logo a pak nic, černá obrazovka..

Tak asi nezbývá než vrátit zkusit to tovární nastavení..

-- 18. 12. 2018 21:05 --

Tak aplikoval jsem Tovární nastavení a opraveno, zůstal mi Win 10, akorát programy všechny pryč..

-- 22. 12. 2018 14:43 --

Po dvou dnech po továrním nastavení mi při vypínání zase naskočily aktualizace a pak po zapnutí to zase nechce najet.. Tontokrát nejen že nefunguje z té servisní nabídky nic jak minule ale nejde dokonce ani znovu tovární nastavení, naskočí chyba a prostě nic..

Co mi zbývá, asi jedině čistá instalace.. Jenže když naistaluju původní 7čky tak přijdu o 10..

Nebo pujde naistalovat Win 10 z původním licenčním kodem ze 7.. ?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 12. 2018 19:10

Hmm, tak buď mám blbé dotazy nebo tady na počítačovým fóru nechodí moc lidí..
Ještě že aspoň na garáži umí poradit..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav87 23. 12. 2018 09:56

co máš to obrazovkou a co se tím ukazkuje na windows 10
Miroslav87
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků