Schvaleni sestavy hrani/prace - do 65000 Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rolandgaros 21. 1. 2019 15:45

Ahoj,
inspiroval jsem se zde na foru sestavou:
AMD RYZEN 7 2700X
ASROCK X470 Taichi
G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL14 Flare X for AMD
NOCTUA NF-A14 PWM
Fractal Design Define R6 USB-C
NOCTUA NH-D15 SE-AM4
Samsung 970 EVO 500GB
Crucial P1 1TB M.2 2280 SSD
ASUS ROG STRIX GAMING GeForce RTX 2080 O8GB
Seasonic Focus Plus 750 Platinum

Celkove to vychazi na 62830 Kc u zelenaka.
K CPU je zdarma Division 2, ke GPU BF5, Anthem, COD BO 4, coz je docela dobra spousta her.

Mate nekdo nejake doporuceni? Monitory mam dva, oba FHD, jeden 140Hz na hry, kde bych rad 140FPS. a druhy na praci - Eizo s aut. upravou jasu. Casem vylepsim o jiny, pokud by byl IPS s 140Hz, alespon nizsi odezvou a automatickou upravou jasu na zaklade okolniho svetla a nestal milion rubasu, tak bych se nebal ihned vymenit.

Hraju tak 60/40 s praci, kde uvitam vicejadro pro virtualbox. A jsem pripraven treba zmenit, az budou 7nm AMD eventuelne

Diky
rolandgaros
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 21. 1. 2019 16:27

Místo 970 EVO bych vzal verzi PRO a kvůli virtuálkám určitě víc než 16 GB RAM. Jinak asi proč ne. Hrám by sedl víc Intel než AMD, ale to je i věc osobního vkusu.

Nějaké peníze by šly ušetřit na druhém SSD, tam by stačil i WD Blue nebo Crucial MX500. A co se hlučnosti týká, Noctuu přeřve spolehlivě grafická karta, takže bych klidně volil AC F14 silent za třetinovou cenu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 1. 2019 16:56

Co se virtualizuje, za jakým účelem? Jaké hraješ hry?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rolandgaros 21. 1. 2019 17:14

Vice jak 16G ram uz je poradna suma, uplne bych nevyuzil potencional za tu cenu.
Virtualizuju linux, vetsinou poustim docker buildy, tam me ramky uplne nevytrhnou, ale to uz je uroven vne a zalezi,.. v dockeru builduju I kernel naprklad, vicevlaknove.

Hry hraju vetsinou multiplayerove a ty, co nejsou optimalizovane / takove ty, ktere jsou 10 let v early accessu :D / Ale jinak vsechno, rozhodne nejsem zastydly pubertak, co jenom hraje, ale opravdu potrebuju pc i k praci.

Nemumim rozhodnout, jestli je pro me jednovlaknovy vykon lepsi pro hry, vzhledem k uzitecnosti AMD pro praci.
Jestli je nekde strop, kde me bude brzdit CPU, tak tehdy snad bude na trhu Ryzen 3 a to bych klidne vymenil. Rozhodne se mi nchce priplacet za pro me nevyhodnou 9700k -> malo vlaken, nedejboze 9900K, myslim, ze AMD je rozumna volba, ne?

Chci poradit bez predsudku. Nejsem fanda ani jednoho tabora, jsem rad, ze je konkurence a ceny jsou pro dobre.
rolandgaros
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 1. 2019 08:30

Za ty peníze dosáhneš i na Threadripper a pak by to vypadalo asi takto: https://www.czc.cz/9r4jtlbs0kjrda3q7s6fpustn3/seznam

Popř. pokud bys raději více VRAM na GPU a kašleš na placebo efekty typu RT, pak bych to do 7. února vydržel na Radeon VII; pokud ta karta nebude konstrukčně nijak extra odlišná od RX Vega 64 (pochybuji, že bude), pak by mohla jít i ztišit skrze aftermarket chlazení. Výkon bude +/- stejný, někde lepší, někde horší; otázka je, co využiješ.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rolandgaros 22. 1. 2019 09:02

To je rozhodne zajimava sestava, diky.
Ja mam cast vypocetni kapacity i na serveru v cloudu, 2x12c cpu a pres 130G ram, jen tak pro srovnani, tam bezi moje hlavni CI, to, ze to delam u sebe na desktopu je castecne z pohodlnosti a pro testovani, a rad bych aby mi mohl bezet virtualbox s linuxem a pc zustal svizny, kdyz si zapnu hru napriklad. Uplne se nepotrebuju honit za poctem jader a stavet hedt platformu, /nebo jak se to jmenuje/, tohle ma byt spis pc na hry, z mensi casti na praci. A je tam prepoklad, ze do te tehle desktopve platformy snaze upgraduji ram a cpu, kdyz treba ryzen3 bude dobry a vyhodny, pokud mi to nebude stacit, nez kdyz postavim hedt platformu. Z toho duvodu jsem zvolil AMD btw, protoze to bude mit asi vetsi prinos, nez pro me srovnatelny intel.
rolandgaros
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 22. 1. 2019 09:15

Promiň, ale přijde mi, že hrozně skáčeš..

1) Na jedné straně řekneš, že máš možnost pracovat přes cloud server a PC máš víc na hry (tudíž jasně mluvící pro Intel..),

2) pak řekneš, že chceš Ryzen, kvůli možnosti upgrade na práci (protože na hry by ti ještě pořád vyšel líp Intel)

3) a pak zavrhneš TR, kterej by ti vyřešil tvoje pracovní "problémy" s argumentem, že je PC víc na hry?

Doopravdy si nejsem jistý, že máš v hlavě srovnané co chceš..

Nebo popíráš tvrzení:
rolandgaros píše:Chci poradit bez predsudku. Nejsem fanda ani jednoho tabora, jsem rad, ze je konkurence a ceny jsou pro dobre.


PS: na TR přece upgraduješ lepší procesor i ram VŽDY než na klasickém Ryzenu.. Jen tak k poslední tvé větě..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rolandgaros 22. 1. 2019 09:19

1) Na jedné straně řekneš, že máš možnost pracovat přes cloud server a PC máš víc na hry (tudíž jasně mluvící pro Intel..),


Pomer jsem psal 60/40 pro hry/praci, takze je PC z vetsi casti na hry.

2) pak řekneš, že chceš Ryzen, kvůli možnosti upgrade na práci (protože na hry by ti ještě pořád vyšel líp Intel)


Psal jsem, ze muzu zvazit upgrade, pokud by PC nedostacoval, nepsal jsem, ze ..by PC nedostacoval kvuli praci.

3) a pak zavrhneš TR, kterej by ti vyřešil tvoje pracovní "problémy" s argumentem, že je PC víc na hry?


Ano, PC je vic na hry, viz vyse pomer 60/40
rolandgaros
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 1. 2019 10:54

No, já jsem své napsal. Když nestačí ani platforma TR4, která sice není primárně herní, ale pro změnu 100% nehrozí, že by někde něčím limitovala (limit je od jisté hranice vždy v GPU), tak pro mne za mne si kup za stejné peníze Ryzen. Proč si kupovat více, když si mohu koupit za stejné peníze méně, že jo...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 1. 2019 12:36

Osobně když ne TR4, která dává práci nejlíp jak to jde, kup tedy rozhodně alespoň tu i9, která dává aspoň ty hry nejlíp jak to jde a pracovně se úplně neztratí. V ničem mezi tím nevidím smysl. Fakt ne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rolandgaros 22. 1. 2019 14:31

Ja uprimne hodne cetl, ze AMD TR je uplne ne 100% na Windows 10 (Dokonce ted byl i nejaky clanek o "zamernem" zpomaleni na ddworldu), to si myslim, ze u beznejsiho a rozsirenejsiho 2700X nebude hrozit.
Pokud vite, ze to tak neni, tak ano, v pohode. Ale kdo ma stouto platformou realne zkusenosti?

Za me:
- TR -> nevim, neznam to, jako bych si kupoval Xeon, kde muzu narazit na nejakou instrukcni sadu, ktera tam proste nebude, nebo hra se bude chovat jinak ..( je prvavda, ze jich tam spis bude vic, nez mit, ale stavim se do pozice, kdy budu mit neco jinak nez vetsina uzivatelu)
- i9 -> drahy a navic tam nebude mozny upgrade CPU do budoucna

Z toho duvodu mi vysel 2700X jako idealni volba. A proto si to chci zduvodnit takto a snazim se pochopit, proc je ten 2700X nevyhodny.
rolandgaros
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 1. 2019 14:57

Kdyby jsi ten článek na ddworldu četl pořádně, tak bys zjistil, že problém se týká Threadripperu 2990WX, nikoliv 1920X či jiných (zrovna 1920X jsem ti do té sestavy výše linkoval). Buď tedy tak laskav a napřed si pořádně nastuduj o co jde.

Za me:
- TR -> nevim, neznam to, jako bych si kupoval Xeon, kde muzu narazit na nejakou instrukcni sadu, ktera tam proste nebude, nebo hra se bude chovat jinak ..( je prvavda, ze jich tam spis bude vic, nez mit, ale stavim se do pozice, kdy budu mit neco jinak nez vetsina uzivatelu)


Další nesmysl. TR4 sestav jsem již stavěl několik desítek, několik z nich bylo čistě herní. Problémy nejsou žádné. Opět; nastuduj si! Instrukční sady ... vůbec nechápu, proč je do toho taháš - procesorům na TR4 nechybí nic z toho, co mají Ryzeny. Naopak, je tu bonus v podobě podpory ECC. Po fyzické stránce je pak rozdíl, kdy celkově je MCM konfigurace udělaná jinak.. Xeony - to samé. Když trochu zahledáš, tak rozdíl mezi Xeony a "consumer-grade" procesory v pohodě najdeš.

Zkrátím to; jelikož jsi už rozhodnut a víš co koupit, na co potřebuješ radu od nás? Přijde mi to zbytečné. Buď si chceš nechat poradit, nebo jseš rozhodnut a radu nechceš.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 22. 1. 2019 15:27

Já bych vzal za ten rozpočet ve tvém případě tohle:
i9-9900K,
RTX 2080,
PRIME Z390-A,
NOCTUA NH D15
Corsair RM750i,
32GB RAM,
Samsung 970 PRO.

Ta i9-9900 bude s jistou rezervou stačit i na práci i virtualizaci... výkon je dostačující a co se týče her tak je to momentálně špička na hry.

2700X není špatný procesor, ale pro tvůj konkrétní příklad by spíše vyhovoval můj navrhovaný procesor. Samozřejmě ve svém konečném výsledku se stejně rozhodneš sám.
Naposledy upravil prof.j.v dne 22. 1. 2019 18:12, celkově upraveno 1
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 1. 2019 17:08

Tohle je slušné bizar...

Za mě Intel. Zbytek asi komentovat nebudu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 22. 1. 2019 22:43

Právě.. jde o to, co už jsem tu psal.. Ty mluvíš u možnosti upgradu, ale na práci máš lepší možnosti a na hry ti bude každá z těchto variant stačit dokud to nebude morálně tak staré, že bys stejně do desky nic rozumného, co by ti pomohlo neosadil..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků